1. 1.
  resmi sitesi için http://www.pere-lachaise.com/
  ... orloff
 2. 2.
  girişte 2 euroya güzel bir mezarlık krokisyle aradığınızı rahatça bulabileceğiniz mezarlık. ücretsiz verlen mezarlık girş hartalarından pek medet ummayın. chopin in yerini bile yanlış göstermşler. ama dğer mezarlıklarla karşılaştırıldığında paris in en kolay aradığı bulunulan mezarlığıdır. hiç haritanız yoksa bile kalabalığı zlemeniz yeterlidir.
  bazı yerlerde yazıldığı gibi en popüler mezar dye bir şey yoktur kimi zaman oscdar wlde nn morrison un mezarından daha fazla ziyaret edldiği görülebilinir.
  1 ... sonrabirgun
 3. 3.
  burada yatan bazı ünlü isimler;

  Laura Marx
  Gerard de Nerval
  Oscar Wilde
  Jim Morrison
  Yılmaz Güney
  Chopin
  Ahmet Kaya
  Honoré de Balzac
  Edith Piaf
  Sarah Bernhardt
  Maria Callas
  Claude Jade
  Yves Montand
  Sarah Bernhardt
  Frédéric François Chopin
  Gioacchino Rossini
  Jean de La Fontaine
  Molière
  Gilbert Bécaud
  1 ... leggare
 4. 4.
  forever adlı bir belgesel çekilmiştir bu mezarlık hakkında.
  ayrıca marcel proust da burada yatmaktadır.
  ... white rabbit
 5. 5.
  marie trintignant'ın yattığı mezarlık. park gibidir.
  ... catastropher
 6. 6.
  43 hektarlık Paris'in dev mezarlığıdır. 1800'lerin başında açılmış daha sonra çeşitli çalışmalarla genişletilmiş dünyanın en popüler mezarlıklarından biridir. Moliere ve La fontaine'in mezarlarının buraya alınmasının mezarlığı popülerleştirdiği ya da süreci başlattığı söyleniyor. çok sayıda ünlünün yatması tarihsel bir anlam da yüklüyor mekana. jim morrison'un bir hayli küçük mezarı da buradadır. Henüz gitme şansım olmadığından internet sitesinden sanal bir gezinti yaptım. O bile ilginç geldi. * *
  1 ... heathcliff
 7. 7.
  birçok yazar ve sanatçının mezarının bulunduğu, paris'in evrensel mezarlığının adıdır.
  ... kafka ve kinyas
 8. 8.
  Jim Morrison'un mezarı bir zamanlar leş gibi idrar kokuyordu. Çok sayıda ziyaretçi mezarlığı gezip, Morrison'un üzerine ve çevresine işiyordu.

  Bakın sonra neler olmuş:

  benim en merak ettiğim jim morrison’un mezarıydı 6. bölümde bulunan mezarı bulmak aslında oldukça zor oldu . nerede diye gezinirken bir güvenlik görevlisi gördüm ve ona jim morrison’un mezarını sordum. meğer zaten o da, onun mezarının görevlisiymiş. jim morrison fanatikleri mezarın etrafına o kadar çok grafitti yapmışlar ve içkili, uyuşturuculu ayinler düzenleyip etrafı o kadar çok pisletmişler ki, etrafta bulunun mezarların ailelerinden şikâyet gelmiş ve hatta mezarın oradan kaldırılması için imza toplamışlar ama jim morisson’un ailesi bunu reddedince mezarlık yetkilileri de mezarın etrafını temizleyip başına bekçi dikmişler.

  Kaynak: http://www.binrota.com/pagedetail.aspx?pageid=9754
  ... ford prefect
 9. 9.
  Dünyaca ünlü ve dünyadaki zengin kişilerin çoğunun yattığı yerdir. Paşa dedem de burada ikamet etmektedir.
  ... nuktedan