bugün

sherlock holmesi getirir akıllara.
biraz dexter biraz da doktor house.
vakit geçirmek için izlenebilir ama tutku haline gelmez.
benzeri çok var çünkü.
şizofren, bulmaca ve klasik müzik müptelası, insanlarla ilişki kurmakta zorlanan aşırı zeki bir profesörün; bir takım cinayetleri çözmede lanet olası federallere yardım ettiği dizidir.
kesinlikle özgün bir karakteri televizyon tarihine sunmuş dizidir. farklı yöntemlerle çalışan iki farklı insanın aynı amaç uğruna çalışmasını anlatmaktadır.
ikinci sezonu geçtiğimiz günlerde başlamış kaliteli polisiye dizi.
ingilizcede "algı" anlamına gelen sözcük.
klasik "surada olay olmus, cozelim corc!" polisiyelerinden bir deli gozuyle siyrilsa da, fazla kalici olamamis sanirim. yazik.

bir de insan kimseyi Natalie ve Caroline arasinda secim yapmak zorunda birakmasin, hatta Caroline'i hic sectirmesin, amin.
(bkz: rachael leigh cook)
3. mevsim 10. bölümünde yerli dizileri aratmayacak bir son dakika golüyle şubat'ta dönmek üzere ara vermiş dizi.
Tüm bölümleri izlemedim ama guzel dizidir sadece ilk ve son 5-6 dk icin izlenir emin olun.

“Hadi aşktan bahsedelim. Aşk, beyni nasıl şekillendirir? Heyecan verici birileriyle tanışınca, o kişiler sinapslarımızı bir virüs gibi işgal ederler. Etkilenme, uyarılma ve hatta takıntılarımızı besleyen nörokimyasalları tetiklerler. Dikkatimiz dağılır. Sürekli o özel kişiyi düşünürüz. Ufuk açıcı bir dersin ortasında bile. Ama sadece düşünmekle kalmayız. içsel bir model yaratırız… Ne düşüneceklerini veya nasıl hissedeceklerini öngörmemizi sağlayan bir simülasyon. Tabii, simülasyon gerçeklikle karşılaşınca ilişkiler zora girer. Bu da akla şu soruyu getiriyor: Gerçekten birine aşık olur muyuz? Yoksa o birinin düşüncelerimizdeki haline mi aşık oluruz?”

Perception(2012)
ilk 5-6 bölümünü izleyip beğendiğim, ama nedense devamını getirmediğim dizi.
çok değil, yarım saat önce kalktım. laura carswell*'ın yeni rolünün tanıtım videosundaki yorumunu gördüm. "bir perception vardı, sahi ona ne oldu?" dedim. ve az önce yeni bölümünün yayınlandığını fark ettim.

(bkz: abdala malum olur)
sadece doktor pierce' nin halüsinasyonlarıyla yaptığı konuşmalardan sonra çözüm bulması ve '' lewicki '' diye bağırması için bile izlenebilecek renkli, türünde farklı bir yere sahip kaliteli dizi.
yayından kaldırıldığı yönünde çıkan haberlerle üzen dizi. umudumuz yalan haber olması.
2013 yılında izlemeye başladığım dizi. o kadar popüler bir dizi olmamasına rağmen geçen gün d-smart'ın dizi kanalında gördüm çok duygulandım.
Bitirdiğim için üzüldüğüm dizi. Tabii ki fbi'nin yer aldığı ve vaka çözme olaylarında bir (bkz: fringe) olamaz ama izledikten sonra insanı tatlı bi paranoyak yapıyor. Bence insanın gerçek algısını değiştiriyor. En azından rüyalarda.
ingilizce algılama veya algı.
leonardo di caprio çeker bir film buna...
inception gibi bir film döndürülebilir buna.
ingilizce algı demektir.
güncel Önemli Başlıklar