bugün

Ben bu kadar kendini beğenmiş, ukala ya da aklıma bir çok kötü anlam getiren bir firma görmedim böyle aptal bir insan kaynakları da görmedim iş başvurusu sırasında sizden 15 tl ücret istiyorlar kredi kartından ve bunun gerekçesi cv'imiz onların bilgi hazinesinde 1 yıl boyunca kalacakmış ne kadar güzel. Bizim size ihtiyacımız yok sizin çalışana ihtiyacınız var (sa).
insan değil robot arayan ik, birde keriz arıyor ve buluyor.
bundan 7-8 yıl önce patronu biz şöyle firmayız böyle firmayız, çok başvuru olduğundan başvuru başına 10 lira alarak fazla başvuruyu engellemek istiyoruz gibi bir şeyler saçmalamıştı. bende kızdım bu hırboya bir daha pegasus la yolculuk etmem dediydim, sözümü hep tuttum bu güne kadar. zaten o günden beri bir kez uçağa bindim o da onur air halk otobüsü idi.
15 tl çok para ankarada 15 tl ile 7 adet iş başvurusuna gidilebilir, ayrıca param olmadığı için iş arıyorum bunun haklı bir yanı yok madem bu kadar büyükler bir kaç tane daha ik uzmanı alsınlar ortalıkta bir sürü çeko mezunu insan var hem istihdamda yaratmış olurlar.
Kendisi az çalışsın diye başvuranlardan para istenmesini savunan iK ''çalışmayanları'' ile tanışmamızı sağlamıştır. Canım benim kıyamam, çok başvuru varmış başvuruların önüne geçmek için işsizlerden para toplanması çok doğalmış. Okullar olmasa maarifi ne güzel yönetirim diyenlerin torunları aramızda yani. Güzel kardeşim dünyada fakstan yağan binlerce özgeçmiş dönemi geçeli yüz yıl oldu. Boş beleş başvuranları engellemek istiyorsan başvuru yapmalarını engelleyecek kriterler koyarsın ( Lise mezunuysan hiç başvurma, şu bölümden mezunsan hiç başvurma gibi), hatta elinde yeterli özgeçmiş biriktiyse yeni özgeçmiş kabul etmezsin. Velhasıl kelam niyetin işsizlerden para toplamak değil, boş beleş başvuruyu engellemekse IK çalışanlarına talimat verirsn mesai saatinde entry girmeyip becerebiliyorlarsa kafalarını çalıştırır çözüm bulurlar.
bunların normal müşteri hizmetleri adam değil ki iK ları olsun. şöyle bir örnek vereyim iş icabı sivasa gittim akşam 21:40'ta dönüş uçağı var ve kardan iptal oldu. Normalde thy, anadolu jet vs firmalar yolcu mağduriyetlerinde ya otel ayarlarlar ya da uçuşa elverişli en yakın hava meydanına transferinizi yaparlar. ama bu arkadaşların müşteri hizmetlerini aradığımda ''bu konuda yardımcı olamıyoruz maalesef'' cevabını aldım. satış ofisleri ise evlere şenlik ordada ''havayolu şirketi sizinle uğraşmak zorunda değil, başınızın çaresine bakın'' cevabını aldık. Bu nasıl bir şirket politikası ve muamele anlamış değilim bir an gerçekten telefondaki adama ''senin ananı bacını -18 derecede gecenin bi vakti sivasta bıraksalar tepki vermezmisin'' dememek için kendimi zor tuttum. velhasıl kelam bu olayın akabinde sahibi olduğum pgs e ait bütün kart, üyelik vs leri iptal ettim ve üstüne okkalı bir şikayet maili attım, ertesi gün telefonda o siklemez personelden eser yok tabi bedava bilet teklif etmeler özürler bilmem ne ama nasıl yani anlatamam(haftada en az iş gereği 2 kere ucan biri olarak potansiyel yolunacak kazım tabi gözlerinde). yemezler tab ben o -18 i yemişim bi kere. artık gideceğim yerlere sadece pgs uçuyor bile olsa yakın bir yere thy vs ile gidip oradan geciyorum işimin olduğu yere, sizlere de tavsiyem sayın yazarlar benimle aynı duruma düşmeyi beklemeyin bırakın şu ukala pinti herifleri. adamlar ucakta suyu bile parayla satıyorlar yani ölsek müşterisine bir yudum su vermekten aciz bir kurum.
şirketin zaten adında meymenet yok.

pegasus ne lan? yunan mıyız biz?

türk şirketiysen adını "tulpar" koyacaksın. pegasus nedir amk?
güncel Önemli Başlıklar