bugün

cumhuriyet, vakit, taraf ve zaman olursa bu gazeteler, tam bir beyin fırtınası yaşanır.
muhtemelen evinde interneti olmayan ya da interneti olup net gazetesi sevmeyen, kağıt kokusunu içinde hissetmek isteyen kişidir.
bütün gün yapacak başka bir işi olmayan , yağmurlu bir şehirde oturan insandır.
evindeki sobayı yakmak için bol miktarda gazeteye ihtiyaç duyan insandır. hem bilgilenirim hem de ısınırım mantığıyla hareket eder bence.
eğer düz mantık kurarsak pazartesi günü 5 ya da 3 gazete alacaktır.

eğer hergün kesinlikle bir adet gazete alıyorsa haftanın diğer günlerinde;

salı: 6 ya da 2
çarşamba: 7 ya da 1
perşembe: 1 ya da 7
cuma: 2 ya da 6
cumartesi: 3 ya da 5
pazar: 4 ya da 4

adet gazete alır. bu entryde de gördüğümüz gibi allah matematiğin özellikle de matematiğimin belasını versin.
tuttugu takim cumartesi gunu oynadigi maci kazanmis olan insandir. ayni seyleri farkli farkli yerlerde agzin kenarindan akan hafif bir salya esliginde okuyarak kahvaltisini ediyordur.
pazar gününü gazete okuyarak geçirmeyi seven insandır. ayrıca;
türkiye de okunabilecek, okumaya tahammül edilebilecek 4 gazete birden bulabiliyorsa helal olsun insanıdır.
pazar günü de dükkan açan bir esnaf ise ve sinek avlıyorsa en iyi arkadaşlarıdır.
pazar gününü gazete okumaya ayırmış insandır.
Haftalık gazete istihkakının büyük kısmını bir günde kullanan kişidir.
bir haftadır facebook'tan çıkmadım. mal gibi ne kadar kültürsüz bir adam oldum lan ben diyen insanın haftasonu kafasına dank eden sorunu abartılı çözme girişimidir.hayırlısı demek lazım böyle durumlarda, zira pazar gününü böyle güzel bir şeye adıyor en azından.ha tabiki okuyacaksa diye eklemeyi borç bildim şimdi kendimi.yine karıya kıza bakıp tencere altlığı yapacaksan o köşe yazılarını vurun kahpeye derim yeminlen.saygılar...
tükenme tehlikesi olan canlılardandır.
(bkz: hakkı devrim)

ama kendileri sadece pazar günleri değil her gün 3-4 tane gazete almaktadır. aldığı gazete sayısının günlük gazete okuma saatini baz alarak dolaylı yoldan tahminde bulunarak verdim. kendisinin her gün 3-4 saatini gazeye okumaya ayırdığı medya kralı' nda okan bayülgen tarafından bir kaç kez dile getirilmiştir...
yok yere medyanın manipülasyonlarıyla beynini kirletecek olandır. hala gazetelere inanıyor olması da ayrı bir şey tabii...
gazate okumak inanılmaz bir alışkanlıktır, eskiden her gün gazete okuyan biri olarak pazar günü de okumak ayrıca güzel bi hobidir. ama internet varken şimdi o kadar cazip gelmemektedir..
eğer o gazeteleri 20 dakikada bitirebiliyorsa john f. keneddy'e benzeyen insandır.*
*
eğer o gazeteler fotomaç-fanatik-fotospor- gibi gazetelerse pek de matah bir şey yapmayan insan.
ekleri icin alan kisidir.
benim gibi olan insandır ve kesinlikle tavsiye edilir. Bütün hafta boyunca internet ile haşır neşir olunarak okunan haberlerdense birazcık kağıtları hissetmek insana o doğallığı hatırlatır.