bugün

Anarşist palyaço doktor.
son saniyesine kadar bazen ağladığınız bazen güldüğünüz bir film. bu tepkilerden birini vermediğiniz bir saniyesi bile yok. robbie williams oynar da bir film sağlam olmaz mı?
bizim doktorlarimizin izlemesi gereken film.
robin williams baş rolünü oynadığı güzel film. idealleri uğruna savaşan bir doktorun hikayesi.

--spoiler--
robin williams sevdiceğinin mezarı başında pablo neruda okur; o ağlar, biz ağlarız.
--spoiler--
Ne güzel filmdi o öyle. Ağlatmıştı.
mutlaka izlenmesi gereken bir film. insanlara yardım etmeyi amaçlayan ve böylece kendi sorunlarından kurtulmayı başaran bir doktor adayının hikayesi. izleyin izlettirin.
idealist bir doktorun (hunter doherty patch adams) hikayesini anlatan robin williams filmi.
hastayı sadece bir müşteri olarak zihniyeti, katı kuralları, ezberci eğitim sistemini eleştiren kaliteli bir film. akıl hastanesi sahneleri ayrı güzeldi ve finali de müthişti.
Zaman kaybi,itici, gereksiz.
hemşirelik birinci sınıf öğrencilerine psikoloji dersinde izletilen filmdir. film hakkında olumlu olumsuz bulduğumuz şeyler yazılacakmış belki bir şeyler bulurum umuduyla gelmiştim oysa ki.
biraz iyimserlik kazanmak biraz da egomu yenmek adına film arayışım sonucu karşıma çıkan yıllar önce izlediğim 1998 yapımı film. tekrar izliyorum şimdi bakalım.
Konusu Gerçek bir olaya dayanan '98 yapımı film. Marksizm' e de göz kırpmışlığı vardır. Kulvarı Komedi olmasına rağmen bir ağlayıp iki gülüp biraz hırslanıp biraz da kızıyorsun izlerken. manik depresiflerden daha hızlı, daha çok değişiyor duygu durumun anasını satayım. Filmdeki illegal hastane gerçeği de bayağı yansıtıyor. (bkz: gesundheit institute)

Gerçekte de sorunların ötesine bakabilmeyi başarma, sistemin dandik standartlarına başkaldırabilecek yeterlilikte cesareti taşımamız umuduyla...
Özellikle doktor adaylarının izlemesi gereken film.

--spoiler--

insanları sadece hasta çerçevesinde sınırlandırmamayı anlatan,mükemmel temalı bir film.

--spoiler--
filmini izlemedim. dediğine göre 400 milyon dolarlık hasılatın 1 kuruşunu bile adama vermemişler, ki zaten kendisi için değil hastaları için harcardı o parayı da.
çok güzel bi sözü var bu arada;
bir hastalığa karşı savaşacaksak, önce gelmiş geçmiş en kötü hastalık olan 'umursamazlıkla' savaşalım.
Mesleğini severek yapmanın ne demek olduğunu, insanların ne kadar değerli olabileceğini, aslında hepimizin içinde sevgi tomurcukları olabileceğini gösteren robin Williams'ın oyunculuğu ile bize iliklerimize kadar aktarılan karakter.
Hastalara güvenilmemesi gerektiğini gösterir.
içerisinde gerçeklerden uyarlanmış diğer filmlerde bir arada göremeyeceğiniz bir çok şeyi barındırıyor; komedi, dram ve trajedi mesela, canlandırılan rolün belki de gerçeğinden daha iyi olması abuk gelebilir fakat filmde Robin Williamsın rolüyle çok uyumlu olması buna sebep. hem sisteme, hem bu sisteme girince insanlığını unutanlara bir eleştiri de hakim.
Eşsiz bir film her sinema severin izlemesi gereken bir yapım.
tıp fakültesinde izlemeyeni dövüyorlarmış. Doktorun biri öyle demişti.
Izledikten sonra ister istemez mutlu olacağınız bir film.
"insanlara yardımcı olunca kendini uçuyor gibi hissediyorsun."

Patch Adams