bugün

her insanda farklı olan ve bu nedenle kimlik saptamaya yarayan iz.
allah'a inanma nedenlerinden birisi.
show türk'te bir program adı.
discovery channel dekine kıyasla pek de fazla ayrıntının olmadığı program. adamlar kıldan tüyden cinayeti işleyeni buluyolar biz nelerden..
dicovery channel da ki crime kuşağına ozenilerek yapilmis ama karsilastirildiginda yuz yil geriden gelen show tv nin polisiye programidir.crime kusaginda daha cok suclunun nasil yakalandigi,parmak izinde ise sucun nasil ve neden islendigi daha onemlidir.
show tv'de salı günleri gece 00.00 civarı başlayan programdır.
gerçek kesit'in bi doz daha özenlisidir.
kişisel imza yerine de geçen herkese has parmak kodu.
parmak izinden kimlik tespiti yöntemi 1880'e dek uzanıyor. ingiliz bilim dergisi journal'de henry faulds'un parmak izinin kalıcılığından ve tekliğinden bahseden bir makalesi yayınlandı. faulds 1886'da tekniği londra metropolitan polis servisi'ne önerdi, ancak reddedildi. ikinci adımı 1892'de francis galton attı. galton, "parmak izleri" adlı bir kitabında parmak izi tiplerini analiz etti. aynı yıl arjantinli polis memuru juan vucetich, parmak izinden ilk suçlu tespitini gerçekleştirdi. iki oğlunu öldüren anne francisca rojas, suç mahalinde bulunan kanlı parmak izinden tanındı.
tek yumurta ikizlerinde bile farklı olan herkesin şahsına münhasır kodudur.
yakında anahtarın yerini alacak her insanda farklı olan iz.
her insanda farklıdır.
her insanın, parmak izi ayrı. sen ve ben gibi. bırak beni, sen gibi yapmayı. parmaklarımı değiştiremezsin. beni, kendine benzetemezsin. parmaklarımı olduğu gibi sevmelisin. parmak izim senin, aşkının damgası artık görmeye çalışmalısın.
ikizlerde baş parmakdaki hariç aynı olabiliyor. bir arkadaşımdan biliyorum.
msi marka laptoplarda bilgisayarı acarken kullanılan kimlik tanıma programıdır.
(bkz: delil)
ariş'te bir serinin adı. parmak izini alıp sevgiline kol düğmesi hazırlıyorlar. * ya da sevgilin parmak izini basıyor ariş senin için kolye ucu tasarlıyor. "şu kadarcık" pırlanta almayan/alamayanlara, hem hesaplı hem de orijinal bir hediye önerisi.
şahane bir tayfun talipoğlu şiiri.

Yaşadıklarından
Sakın utanma.
Herkesin
Bir şiiri var
Sakladığı zulasında.
Ve şiir
Parmak izi gibi.
Bir gün mutlaka
Bulacaklar seni.
insan vücudunun dış derisinde bulunan her kıvrımda ter gözenekleri vardır. Bunların herbiri iç deriye kadar uzanır. Her gözenek orada çiviye benzeyen ve Papila denen iki sıralı çıkıntılarla iç deriye sanki çivi atmış gibidir. Bu sebeple dış deri hasara uğrasa, hatta tamamiyle dökülse bile, bu Papilalar yine de parmak izinin tespiti için yeterlidirler. Yine, yeni çıkan derilerdeki izler de eskisinin aynısı olurlar. Fakat iç deride bulunan papilalar tamamiyle kaybolursa o zaman parmak izini tespit etmek mümkün olmaz. zira bu durumda parmak içi kıvrımları tamamen kaybolmaktadır.
artık pasaport ve ehliyet alımında gerekli olan işlemlerden biri. güvenlik açısından kesinlikle olması gereken hatta geç bile kalınmış bir önlemdi. ayrıca bir kopyası size veriliyor.
her insanda farklıdır. kişiye özeldir. bir de hepimizin hayatında bu kişilere has parmak izlerinden mevcuttur.
benim için özel olan tek yer.
dil izi ve retina gibi insandan insana değişen özelliklerden birisi. ayrıca, bir suç konusu dahilinde kesin delil olarak geçer.
farklı, hoş bir çalışma için;
http://abduzeedo.com/fing...t-project-kevin-van-aelst
ehliyet alırken tüm parmaklarınızdan alınan ve size de bir örneği a4 kağıdında verilen iz. parmağınız o gün kesilmiş olsa bile affetmiyorlar alıyorlar izlerinizi.
yeni doğan bir çocuğun topuk izi ile annesinin parmak izi aynı imiş. Bu bile ne kadar mucizevi yaratıldığımızın bir göstergesi.
Çeşitli mobil uygulama girişimlerine vesile olmuştur.

https://play.google.com/s...m.MuFaGames.FingerprintIQ