bugün

Malesef öle öğretildi. Şimdi bu alışkanlığımdan vazgeçmeye çalışıorum. Paraya olan ulu öğretilmişliğimi yıkmaya çalışıorum. Çalışıorum ama etrafımda hala paranın değerli olduğunu sanan insanlar var ve beni kendileri gibi gördükleri için bunu yapamıycamı düşünüolar. Kendi korkularını bana yapıştırıolar. Çünkü onlar gösterişsiz yaşayamayan zavallılar.
para mutluluğun üzerindeki kaymağıdır. mutluluk var olmanın kendisidir.

tanım: bir soru.
Para sınırsız olanak kaynağıdır. Olanaklar da kişiye seçim şansı sunar ve mutluluğa sebebiyet verir diyebiliriz.

Para tamamıyla mutluluk kaynağıdır diyemeyiz ama mutluluğa etki eden faktörlerdendir.

Ee, acdc boşuna mı demiş "money talks" diye?.
Evet para mutluluktur. Ne kadar bize maneviyat diye sokuşturmalar yapilsa da para mutluluktur.
allah sağlık verirse para %90 mutluluk kaynağıdır. ama öncelik sağlıklı bir insan olmak tabiki.
Mutluluktur evet hesabımda şuan 100 bin olsa mutluluktan ölürüm herhalde.
Paha biçilemeyecek şeyler de var ama biçilebilecek şeylerden daha az. Para neredeyse her şey ve zengin insanlarında daha mutlu olduğu aşikar.
Ülkemizi yönetenlere sormanın en doğru olma şeklidir.
Öyledir ki çalıyorlar.
değişkenleri hesaba katmadan sadece para üzerinden değerlendirecek olursak;

durumdan duruma farklılık gösterdiğini düşünüyorum, çalışarak yorularak kazanılan para mutluluk getirmez zaten haketmişsindir ve senindir.
fakat bedava para mutluluk getirir, genel manada boşa harcayacak paran varsa mutlu olursun.

bunun yanısıra homeless, hippi ve benzeri yaşam tarzları ve onların para anlayışına saygı duyarım.
homeless ya da hippi olmasa da marley olayı şöyle ifade ediyor;

https://www.youtube.com/watch?v=-GkyZr9VzPY
Kesinlikle hayır hele de sonradan zengin olanlardansa kesinlikle sorunların tek kaynağı oluyor. Bir süre sonra maddiyatın maneviyattan daha önemli olduğu düşünülüyor ama maalesef ki hayatta maddiyattan daha önemli daha değerli şeyler var, maddi durumumuz orta ama sor bakalım huzur var mı gram yok.
Kesinlikle ve kesinlikle.
Parayla mutlu olmayanlar! Birleşin! Sonra da mutlu etmeyen paralarınızı bana yollayin. Bisey deniycem.
bu soru bir kaç yıl sonra "bitcoin mutluluk kaynağı mıdır" diye sorulacaktır.
evet mutluluk kaynağıdır.
Kesinlikle evet kesinlikle. Hiç öyle yok ya maneviyat falan diyip kıvırmayın.
Onu bilmem de parasızlık mutsuzluk kaynağıdır.
bir çok yönden cevaplanabilecek soru. Eğer paranız varsa ve sağlığınız yok ise bunun hiçbir anlamı olmaz. Paranız varsa mutlu ve huzurlu değilseniz paranın yine bir anlamı olmaz. Parayla çoğu şey alınabiliyor evet. Ama mutluluk, sevgi alınmıyor. Parayla ancak sahte dost, sahte bir sevgili alabilirsiniz. O kadar.
Hayallerin ve hayattan isteklerin, tutkuların parayla gerçekleşebilecek şeylerse mutluluk kaynağıdır.
Yokluğunun mutsuzluk kaynağı olduğu kesin.
cevabı bilinen soru.
parası olup mutlu olanları çok gördüm. parası olup mutsuzlarla karşılaşmadım. şımarıklık dersek o doyumsuzlar ayrı bir sınıf.

şimdi herkes birbirini teselli etsin.
emin olun mutluluğun kaynağıdır. burada kimse palavra atmasın. yaptığınız bütün eylemlerin ucu paraya değindiğinde daha da iyi anlayacaksınız.
para mutluluğa gidilen yolda bir araçtır.
Cidden para mutluluk sağlar mı ? Bence sağlamaz