bugün

Dünyanın en büyük uyuşturucu satıcılarından oluduğu halde ağzına sigara dahi deydirmemiştir.
" okuyamadım ama onları zehirleyebilecek güce sahibim. bu her şeyi açıkılıyor. " diyen 80'lerin uyuşturucu kralı.
blow filminde koca gözlükleriyle bizlere gülümseyen uyuşturucu şeysi. büyükçe bir uyuşturucu kraliyeti kurmuştur. Böyle bir uyuşturucu karteli kurup , hayatı boyunca bir kez bile sigara dahi içmemiş olması da ilgi çekici bir anekdottur.

kolombiyalı magazin dergisine oğlunun yaptığı açıklamaya göre saklandığı dağ evinde üşüyen kızını ısıtmak için 2 milyon dolar nakiti yakmıştır.

Türkiye'de ki Dolmabahçe Sarayı'nı soymak için plan yapmıştı ama öldürüldüğü için bu planını gerçekleştiremedi.
o kadar zengin bir hayat sürmüştür lakin ölümü biraz buruk olmuştur;

http://farm1.static.flick...1/97665845_acb326edbe.jpg
kızı donmasın diye 2 milyon doları yakarak ısıtan kolombiyalı uyuşturucu kralı.
bir dönem uyuşturucu dünyasının imparatoru olmuş kolombiyalı. kendisi ülkenin 2. büyük kenti medellin'liydi.
kaçakken, küçük kızı "üşüdüm" dediği için milyon dolarları acımadan yakmış adamdır.
parayı tartıyla sayan, kızı için 2 milyon dolar civarında parayı sırf üşümesin diye şöminede yakan saygı değer insan (bkz: senin külçe külçe taşşakların sağolsun)
sigara dahi içmeyen bir insan.
'' okuyamadım ama onları zehirleyebilecek güce sahibim. bu her şeyi açıkılıyor.'' sözünün sahibi efsane uyuşturucu kaçakçısı.
hayatında bir dal sigara bile içmemiş olan dünyanın en büyük uyuşturucu satıcısı.
blow filminde kendisi canlandıran oyuncu, ibrahim tatlıses'in meşhur olmaya başladığı dönemlerdeki şekillerdeydi, bir 'noluyo' lan diye düşünmedim değil.
90'lı yılların iyi bir jenerasyon yakalamış kolombiya milli takımının büyük panpası, devlete kafa tutan büyük tüccar, büyük mafya.
(bkz: kolombiya futbolu)
efsane kokain patronu, öncelikle devletin desteğini almıştır. sonrasında o kadar güçlenmiştir ki, devlet onunla baş edemez hale gelmiştir. silahlı adamları o kadar fazlaydı ki, colombia hükümeti içinde tankların dahi bulunduğu birlikle, escobarın malikanesine operasyon düzenlemiş ve hayatına son vermiştir.
sırf bu adam gibi yavşaklara para kazandırıyor olduğunu bilmek bile insanı uyuşturucudan soğutur. bir köpek gibi öldürülmüştür.
rivayete göre kolombiya hükümetine siz beni koruyun tüm dış borcunuzu ödeyeyim diyen kişi. 50 milyar dolardan bahsediyoruz bu arada. uyuşturucu ticareti yaptığı için değil (onu cia bile yapıyor) gücü devleti bile aştığı için yargısız infaza kurban gitti. rivayet o'dur ki 200 milyar dolar serveti varmış.
aktif ticaret yaşamı boyunca dünyada tüketilen kokainin %90 ını ürettiği kayıtlara geçmiş patron.
yakın çevresindeki ve civardaki yerleşim birimlerinde yaşayan tüm halkı kontrolü altına almıştır. sırf bu yüzden işlerini idare edebildiği söylenir. hakkında onlarca kitap ve bir o kadar belgesel çekilmiştir.
(bkz: idol alınabilecek kişiler)
dün gece discoveryde belgeselini izledim , adam cok saglammıs hayatı boyunca tek bir sigara bile icmemis. adam en son tek kaldıgında bile teslim olmadı yine de mücadele ederek öldü
Futbola ciddi yatırım yapmış kokain kralı.
bugün belgeselini izlediğim ve gerçekten etkilendiğim uyuşturucu baronu. döneminde futbola yaptığı yatırımlarla kolombiya dünya futboluna damgasını vurmuş ve dünya sıralamasında 4.lüğe kadar yükselmiştir. buyrun o belgesel: http://www.youtube.com/watch?v=2v4esb2yyy8
hakkında bilgi edinilmesi gereken, gerçekten ilginç bir yaşam öyküsüne sahip baronlardan. araştırmaya başlayınca adamın zekası, yaşam tarzı, felsefesi insanı mal ediyor.

para, güç, saygı, hepsi bu adamda mevcut.
ölümüyle pek çok insanı güldürmüştür.

görsel
Kızı dağ evinde üşüyor diye 2 milyon doları canlı canlı yakan uyuşturucu baronudur.
birçok ülkede uyuşturucu kaçakçılığı yapmış, gabriel garcia nın romanına konu olmuştur. ve ilgiçtir kendisi sigara bile içmezmiş. bu arada kaçırılma öyküsü çok güzel neyse.