bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  The Elder Scrolls V: Skyrim adlı aksiyon-rol yapma oyununun geçtiği düşsel Tamriel diyarında hak yolunu bulmuş ejderha karakterdir. Paarthurnax, Alduin the World-Eater'ın kardeşi, Akatosh'un küçük oğludur. Büyük Ejderha Savaşı'nda Alduin'e hizmet eden Paarthurnax, Nord Kahramanlarının Alduin'i Sovngarde'a postalamalarının ardından zalımlık ve bozgunculuktan caymış Throat of The World adlı dağın zirvesini kendine mesken edip High Hrothar'ın arifleri olan Bozsakallar'a Way of The Voice ilmini öğretmede liderlik etmeye başlamıştır. Ayrıca Ejderdoğan'ın Alduin'le ilk karşılaşmasında Ejderdoğan tarafında savaşmıştır. Alduin the Bane of Kings siyah renkli bir ejderha iken, Paarthurnax beyaz tonlarında oluşu ile iskandinav mitolojisindeki Odin ve Loki arasındaki mücadeleyi temsil eder.
  1 ... illuvatar
 2. 2.
  ilk gördüğüm anda kıl olduğum ejderhadır.

  o ne lan öyle kanatların yırtık, boynuzunun biri kırık. ama alduin öyle mi? first bornum, niye düşmanım olursun ki amk? ne olur beraber amına koysak dünyanın, ne olur?
  1 -1 ... somalili fakir cocuk
 3. 3.
  Gidişiyle beni hüzünlendirmiş, lanet olası animal extermination görevlerine itmiştir. Alduin ile aralarındaki ilişki Sirius black ve regulus black varidir.
  ... wabbajack
 4. 4.
  Bunu olduren orospu cocugudur.

  Saygi duyulan ejderha.
  ... ambulans soraka
 5. 5.
  "What is better ? to be born good or to overcome your evil nature through great effort?"

  sözüyle beni yerle bir etmiş ejder baba. (bkz: boynuma dola baba).
  ... sateist
 6. 6.
  paarthurnax
  ... ozgurnazli
 7. 7.
  Alduin den daha iyi ejderdir yardım severdir.
  ... fyodor paskevich