bugün

Amerika Birleşik Devletleri'nin Alabama eyaletine bağlı Dale ilçesinin merkezi olan şehirdir.
sadece ruth langmore karakteri için izlenebilecek, değişik karakterlerin bulunduğu dizi.
görsel

Ozark'ın ekrana dönüş tarihi belli oldu. 

Netflix Türkiye, bugün yayınladığı tanıtım videosuyla dizinin final sezonunun 21 Ocak'ta başlayacağını açıkladı. iki parça halinde yayınlanacak Ozark'ın sezonu 14 bölüm sürecek ve 21 Ocak'ta 7 bölümlük ilk kısmıyla ekranda olacak.

http://www.ranini.tv/habe...-4-sezonuyla-geri-donuyor

Fragman 》 https://youtu.be/kVU51R7VZ38
Önyargılı olduğum bir diziydi fakat çok sardı. Tavsiye edilesi.
Puanlarsak;

1. Sezon : 8
2.sezon : 4
3. Sezon: 9
3. sezon ilk bölümünü bu öğlen izledim. diğer sezonlara göre daha hareketli başladı. wendy her zamanki gibi sinsilik peşinde, ruth'un asabiliği devam ediyor, marty abimiz de işleri ne kadar yoluna koymaya çalıştıkça sürekli başına saçma olaylar geliyor. bakalım neler olacak
breaking bad ve better call saul ile birlikte televizyon tarihinin en güçlü dramalarından biri. üçüncü sezon ve hala ateş ediyor. hayatta parçası olmayı istediğim üç işten biri işte, ne edelim uzaktan izliyoruz.
görsel
görsel

Netflix'in ödüllü draması Ozark'ın final sezonunun tanıtımı ve posteri yayınlandı. Dizi, 27 Mart'ta ekranlara dönüyor. 

10 bölümlük üçüncü sezonda Ozark ikinci sezonda olup bitenlerin iki ay sonrasında başlayacak. Gazinoda işler yolunda gitse de Marty ve Wendy'nin işletmeleriyle ilgili farklı düşünceleri vardır. Marty durumu korumak istese de Helen'in ve kartel lideri Omar'ın desteğini alan Wendy ise büyümek istemektedir. Ancak Wendy'nin kardeşi Ben'in ortaya çıkışı herkesin hayatını kaosa çevirir.

https://youtu.be/2rVxAbTty8o
(bkz: breaking bad) tadında gerilim ve merak barındıran eh işte güzel bir dizi. izleyen pişman olmaz.
http://www.imdb.com/title/tt5071412
2017 yapımı, ortağı yüzünden uyuşturucu karteline bulaşan ve para aklamak zorunda bırakılan, beraberinde aile içi sorunlarla da uğraşmak zorunda olan bir muhasebecinin hikayesini izliyorsunuz. Hikaye ve oyuncu performansları çok iyi, sürekli bir merak söz konusu. Fakat ikinci sezon finali itibariyle anlaşıldı ki sakız gibi uzatılacak ve böyle giderse sonunda iptal edilecek. Yani biri bitse biri başlıyor durumuna girdiler , sonunda bir kısır döngü olacak. Yine de izlerseniz pişman olmazsınız.
izlemeyi düşündüğüm dizi, herkes öv öv bitiremedi, geldim yorumları okuyup gidecem.
içine skyler kaçmış bir karının (medeni hal - eş anlamında kullanılmıştır) sonrasında walter white'e dönüşünü izlediğimiz meksika kartelli, kara para aklamalı, bol familya dramalı, gerçek amerikayı yansıtan (gerçek amerika bu değil (bkz: doğu yakası) ) güzel dizi.

bilirsiniz alpertunna amerikan sinemasından hoşlanmaz, bol giderli hollywood filmleri ya da olmayan şeyleri (alabildiğine sarışın, minik burunlu, çıtı pıtı kızların) olmuş gibi göstermeye çalışan doğu yakası yerel sinemalarını sevmez. ama amerika'nın orta kesimini anlatan güzel bir yapım. beğendimç.
Muhteşem dizidir.
sürekli netflixde görüyordum birkaç kişiden duyunca başlamaya karar verdim. genelde herkes beğenmiş ben henüz kararsızım. editlemeye çalışacağım..

izleyecek dizi yok umarım güzeldir.
2017 yılında yayınlanmaya başlayan, dram, gerilim, suç konulu bir netflix dizisi.
bir tanrı olmalı çünkü şeytan var.

meksikalı bir uyuşturucu karteline marty ve ailesi borçlanır küçük bir göl kasabasına taşınır burada
para aklamaya başlar ve olaylar gelişir. bu gibi diziler genelde sıkıcıdır ozark öyle değil gayet sürükleyici. mutlaka izleyin.

--spoiler--

oyunculuklar gayet iyi. jason bateman dizinin hem başrolü hemde bazı bölümlerinin yönetmeni. iki konuda da yardırıyor adeta. bb ile bir çok benzer yanı var ama onun bir kopyası değil.

beyaz sinir bozucu bir orospu eş check.
sinir bozan çocuklar check.
meksika, uyuşturucu, baronlar check.
bu gibi şeyler ortak nokta olsada çok iyi bir dizi.

gay, psikopat polis karakteri çok iyi ama motivasyonu ne tam olarak öğrenemedik daha 2.sezonda artık. marty nin aynı walter white gibi sorunları yumrukla falan değil de zekasıyla çözmesi soğukkanlı olması her durumda güzeldi. diziyle ilgili sevmediğim tek şey orospu charlotte ve geleceğin seri katili jonah.bu iki salak çocuğun hikayeleri çok gereksizdi. sen hem kasabanın playboyuna siktir kendini aynı anda gariban ama efendi çocuğa umut ver sonra playboy kasabayı terk edince dünya çok kötü anneeee de amk. sofia hublitz muhteşem bir afet takip listeme aldım. del rio öldü güzel bir twist oldu. gerçek boss kim 2. sezon göreceğiz artık.
--spoiler--
dizi güzelde sürükleyici olması sıkıntı izleyince kapılıp gidiyorum.
Birkaç gün önce başladığım 2017 yapımlı, gerilim, suç, dram konulu dizi.

ilk izlenimlerime göre breaking bad / narcos harmanlaması olup, zamanında breaking bad efsanesini izleyenlerin hoşlanacağı türden bir dizi gibi duruyor. Başroldeki baba karakteri walter white’ı, eşi ise skyler white’ı aşırı yansıtmakta birlikte breaking bad dizisinde söz konusu ikili arasında yaşanan bazı olayların aynısı dizinin henüz ilk bölümlerinde bu ikili arasında yaşanıyor. Dizi, bölüm başlarında dört parçaya ayrılmış yuvarlak bir figür ve bu figürün her parçasındaki dört küçük basit resimli işaret ile dizinin o bölümünde yaşanacak olayların ipucunu vererek bu konuda bir farklılık yaratmış.

imdb bazında 8,5-10 gibi bir puanı var.
son yıllarda çıkan en sağlam dizilerden biri. jason bateman hem muhteşem oynuyor hem muhteşem yönetiyor. sinematografi ve atmosfer film kalitesinde bu durumu daha önce mr.robot, true detective, breaking bad gibi dizilerde görmüştük. breaking bad ile kıyaslanacaktır ister istemez konusundan dolayı fakat ilk sezonları kıyaslarsak ondan daha iyi denilebilir. tek falsosu netflix olması can sıkıcı keşke hbo olsaydı.
konusu ağır işleyen,gri atmosferli dizileri sevenlere (hele ki bu aralar dizi kıtlığı varken) bünyelere ilaç gibi etki etmiştir.başrolun dark side'a nasıl geçtiğini adım adım gösteren dizilerden.
ortalama netflix dizisi.
Son dönemde çıkan en muhteşem dizilerden biri. Konusu çok özgün olmasa da, hikaye işlenişi ve karakter yaratımı yüksek kalite.
Breaking Bad'imsi söyletinleri dolaşıyordu bir bakayım dedim ki genel konu itibari ile benzerlikleri var* tabi ama o ona benziyor bu buna benziyor diye izleyip yada izlememekten öte güzel bir dizi oyuncular da iyi ilk bölümde özellikle Jason Bateman tek başına bile taşıyor 10 bölümün birden yayınlanması da güzel yani diyeceğim yazınız boş geçiyorsa vaktiniz varsa izleyin.

http://www.imdb.com/title...71412/?ref_=nm_flmg_act_2