1. 1.
  bursa'nın inegöl ilçesine bağlı Oylat yazın başka güzel kışın başka... Ama sonbaharda her yer usta bir ressamın yağlıboya tablosunu andırıyor. Kaplıcasında binbir türlü hastalığa şifa arayanların uğrak kapısı olan Oylat'a gelmek için ille de hasta olmayı beklemeyin. Tertemiz havasını soluyarak yürüyüşler yapıp kuş seslerini dinlemek, çağlayanların köpüklerini seyredip büyülü bir dünyanın huzurunu yakalamak için de Oylat'a gelmek gerekiyor *
  ... cell-im
 2. 2.
  seyride doyumsuz yaşanmasıda. oylatın diğer bi özelliği ise, türkiye'nin en uzun köyünden(hilmiye) geçerek oylata çıkıyosunuz. tarifle anlatılmayacak kadar müthiş güzelliklerle dolu bir gerçek tatil cenneti.
  2 ... western
 3. 3.
  ziyaretçilerinin %75.4 ünün aşırı muhafazakar olduğu kaplıca köyü.*
  1 ... alpiloji
 4. 4.
  adını aşağıdaki efsaneden aldığı iddia edilen kaplıca bölgesi.

  efsane:

  bizans Imparatorlugun zamaninda Inegöl civarina hakim tekfurun sevgili bir kizi hastalanir, yataga düser. Zamanin hekimleri, tekfurun kizinin derdine çare bulamazlar. hastalik çok uzun sürer. Tekfur çok sevdigi kizinin istiraplarina tahammül edemez, hastayi tedaviden aciz kalan hekimler kizi gözönünden uzaklastirmak ve son bir tedavi sansi vermek üzere ormanin içerisindeki o zaman adsiz olan bu ilicaya götürürler ve kendisinin son günlerini yasadigina inanarak, ölyat deyip birakirlar. Kiz, hergün bu sularda yikanarak gün geçtikçe iyilesir ve kisa zamanda eski saglik ve nesesine kavusarak babasinin sarayina döner.

  ölyat zamanla oylat olmuş...
  2 ... enemyof
 5. 5.
  tavşanlı-inegöl yolundan sola * sapılarak gündüzlü köyüne oradan da hilmiye köyüne ulaşırsınız. yolları heyecan vericidir. vitesle bütünleşirsiniz adeta. oylat'a varmadan sağ tarafta sizi mağara karşılar. uzunluğu 600 mt. civarıdır. görülmesi gereken bir yerdir.
  oylat'ta her ilden plakaya raslamanız mümkündür. muhafazakar insanlar olduğu gibi mayo ile dolaşan bayanlar da görmeniz şaşırtıcı değildir. yolunu gördüğünüzde üçüncü sınıf bir hamama gittiğiniz izlenimi doğursa da vardığınızda beş yıldızlı otellerin sizi karşılaması terinizi soğutur.
  medeniyetten sıkılırsanız otellerin hemen arkasından patika yoldan şelaleye çıkılan bir yol vardır. gücünüz yeterse çıkınız. fotoğraf çekmek ve resim yapmak için idealdir.
  ... alisemerci
 6. 6.
  Hem şehirden uzaklaşmak, hem de kaplıca suyundan faydalanmak isteyenlerin mutlaka görmesi gereken inanılmaz bir doğa güzelliği, küçük bir kaplıca bölgesi..
  P.S. Her bütçe için farklı konaklama yerleri de var ve hasta olmadan da gidilmesi ve hatta tatil yapılması gereken bi yer..
  ... hala yesil
 7. 7.
  köyde yaşayan amca uydurmadıysa eğer, hem içilip hem yıkanılan tek kaplıcaya sahip yer.
  insanın içini açan manzaralara sahip. herkesin görmesi gereken yerlerden biri.
  hayatımda ilk kez mağara görmüş bir insan olarak oylat mağarasının bende uyandırdığı hayranlık tarif edilemez.
  turizm açısından önemli bir yeri var fakat en çok araplar geliyormuş buraya. ayrıca oylatın civarındaki köyler gürcü köyleri diye de geçiyor, ipini koparan gelmiş batumdan. gidin görün kısacası.
  1 -1 ... nekrofobi
 8. 8.
  an itibariyle döndüğüm yerdir. kaplıcaları ve oylat mağarasıyla ünlüdür.
  ... kronikvasifsiz
 9. 9.
  yerli turistlerin uğrak mekanı bursa nın inegöl ilçesinde muhkem kaplıca.
  oylat
  oylat
  oylat
  1 ... dis guclerin oyunu
 10. 10.
  oylat
  ... dis guclerin oyunu