bugün

dobra dobra oy isteme şekli. nah işe yarar ayrı mevzu.*
Köy muhtarlarının köydeki gençlere siyasi sorumluluğu hatırlattığı cümledir.
siyasi seviyenin yerlerde süründüğü bir ülkede * siyasetcilerden duyulduğunda şaşırtmayacak söz.
bize samimi gelir o ayrı...
başlığın canlanması ile 2. nesil yazarın 3 nesil önceki mesajına "-" yağacağını düşünürüm.
(bkz: süper entryler giriyorum niye artılamıyosunuz lan)
iyi yada kötü oy verin ki naptığımızı bilelim aga.
oturmaya mı geldiniz oğlum oylasanızaaaaa gibi.
akp zihniyetinin tarafında olmayıp salt ''oy verecek parti yok'' mantığı nedeniyle veyahut üşengeçlikten dolayı sandığa gitmeyen türk insanına yapılabilecek feryat niteliğinde çağrı.
okuyun ve hakkını verinin bir başka versiyonudur.
geleneğin bozulup büyük harflerle yazılması gereken yazıdır. birak artiyi, eksi oya bile hasretim.
(bkz: super entry yaziyorum oy vermiyor ibneler)
(bkz: iyi akşamlar lan haberleri veriyoruz)

(bkz: trt deki kadrolaşmanın meyveleri)
memati tarzı oy toplama tekniği.
(bkz: oyver gitsin)
eksi yada artı oy almak isteyen yazarın serzenişidir. sadece kürtlerle, akpyle, siyasetle, tskyla yada insanın kendi düşüncesini yazdığı zaman provakatörlükle suçlanacağı bir başlığın altına yazılınca oy almak istemeyen yazardır ayrıca.
seri eksi oy veren ibneye, kesinlikle söylenmemesi gereken söz. zaten gerek yoktur da, aman ha, ateşlemeye de gerek yoktur.
(bkz: sözlük bana oy ver lan allahsız)
(bkz: vermezsem ne olur ulen)
(bkz: lan mı canın sağolsun)
(bkz: bin tane s kim olsa birini bile vermem)***
şerrefsizler diye devam ettiğinde anlam kazanan serzeniş.. iki r kullanımı oldukça önemlidir, ayrıca kartopuna taş koyan çocuk psikolojisiyle yazılmıştır..
(bkz: lan deme lan babam kızıyo)

edit: eksi oy verenlere selam ederim.
geçen seçimlerde oy kullanmayan herkesin kendisine oy vereceğini sanan adayın haykırışı.
oy gelmeme durumunun basa vurması halinde samimiyete güvenerek söylenebilen oy isteme cümlesi.
ne o lan felan diyerek, eksi oy atılası slogan.

-veriyom bak sen kaşındın. bak küfür etmek yok, kapiş...