bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  ogretmensız ogrenen kısıdır.
  2 ... painkiller
 2. 2.
  özöğrenimli.
  3 ... jikase
 3. 3.
  jean paul sartre'ın bulantı isimli kitabındaki sayılı karakterlerden biridir.
  2 ... tudor lodge
 4. 4.
  jean paul sartre' nin bulantı romanında, roquentin ile sohbet ederken, ikinci dünya savaşında düşmanla göğüs göğüse çarpıştığını gururla anlatan enteresan karakter.
  2 ... legend of the stranger
 5. 5.
  öğrenimine girdiği kütüphanedeki yazarların bütün kitaplarını alfabetik sırayla okuyarak yaklaşık 13 yılda tamamlar. oha be abi. bir de çok tütün kokuyomuş.
  1 ... cicek abbas
 6. 6.
  (bkz: kendini yetiştiren adam)
  1 ... gelecegin bi yuzyil sonrasi
 7. 7.
  --spoiler--
  ' şimdi elimdeki çatalı otodidakt' ın gözüne saplayabilirdim. sonra ne olurdu? bağırır, çevredekiler dönüp dehşet içinde bakardı. gereksiz bir eylem olacağını düşünüp vazgeçtim. '
  --spoiler--

  (bkz: bulantı)
  1 ... unidentified stranger
 8. 8.
  herhangi bir öğretici menşeiye ihtiyaç duymaksızın, entelektüel tabanını artırabilen, kişi.
  1 ... angry man
 9. 9.
  otodidakt’la roquentin birbirlerini uzaktan tanırlar ve bir kutuphane arkadaslıkları vardır sadece. roquentin otodidaktın okuduklarının sırasına anlam veremez. son olarak okudugu kitap isimlerinin hepsi l harfiyle baslamaktadır ama kitaplar birbirinden cok alakasız konulardadır. roquentin okuma yontemini cozer otodidaktın, ogrenimini abece sırasına gore yapar. romandan;
  sonra sunu dusunur roquentin; “boyle genis kapsamlı bir isi yılmadan agır agır gerceklestirmek icin ne kadar guclu bir irade gerekli. yedi yıldır ogrenimine devam eden otodidakt, yedi yıl once bir gun bu kitaplıga kabararak girmistir. sonra en sagdaki ilk raftan ilk kitabı cekip, sarsılmaz kararına eklenen bir saygı ve korku duygusuyla ilk sayfayı acmıstır ve bugun l harfine gelmistir. j’den k’ye k’den l’ye gecmis. aksak timur uzerine bir kitaptan darvinciligi yeren bir katolik kitapcıgına ansızın gectigi halde tedirginlik duymamıstır.”
  1 ... camkopru