bugün

ülkemizde her şeyin içine bir din olgusunun yerleştirilmesinin ne boyutlara geldiğinin son örneği olan Adana Otistik Çocuklar Sağlık ve Eğitim Derneği Başkanı Sosyolog Fehmi Kaya tarafından söylenmiş cümlemsi.
"Ateizm, otizmin farklı bir versiyonu" diye de devam ediyor. aslında sadece bu cümleyi söyleyebilmek için yapılmış bir girizgah. ateistlere laf sokmak için kendi canıyla uğraşan masum yavruları malzeme ediyor. Çocuk istismarından ne farkı var.

yarın öbür gün cahil vatandaş otistik çocuğunu bu ateist diye dışlar sevgisinden mahrum eder yada daha da ileri giderek din uğruna öldürürse sen ne oluyorsun ey be sosyolog başkan.
cehalet ve fakirlik yeni dünya düzeninin kölelerinin yeni prangalarıdır.Allah topunuzu bildiği gibi yapsın

http://gundem.milliyet.co....2013/1696830/default.htm
cern deneyinin tartışılacağı programa deneyin ehemmiyetinden bihaber ilahiyat profesörü çıkarılan;
evrim tartışılan programa türlerin kökeni diye bir kitabın varlığına dair bir fikri olmayan din adamları çıkarılan;
ceket asarak teoriler çürüten insanları olan bir ülkede duymamızın çok muhtemel olduğu önerme.
duymasak şaşardık.
yine şaşırtmadınız, tebrikler...
neresinden tutarsan tut elde kalan bir iddiadır. ifade edilen iddia bilimsel bir çalışmanın neticesi olmadığı gibi standart zekadaki bir insanın mantık süzgeci için bile fazla zorlama.
(bkz: türkiye nin din devletine doğru gidişi)
ne bekliyoruz ki ? sorulması gereken bu. bilimi referans almayan, aklı referans almayan, ve bunların eğitimini vermeyen üstelik açık seçik biz dindar yetiştireceğiz diyen bir zümrenin mensubundan ne bekliyorsunuz ? otistikler ve ateistler, kanserliler ve ateistler, engelliler ve ateistler, maymunlar ve ateistler, komünistler ve ateistler, eş cinseller ve ateistler arasında doğrusal bağ kurulması "uygun değildir" gibi bir açıklama yapılmasını mı bekliyorsunuz ? fiziksel hastalık yada durum, cinsiyet, düşünsel taraf ve inanç algısı farklı değerlendirmelidir gibi bir açıklama mı bekliyorsunuz * sizi bilmem ama ben beklemiyorum.
cahiller de hep şakirt gibi bir genellemeyi doğuracak tespitimsidir. yapanı isviçreli bilim insanlarına havale ediyorum.
"Ateist anneler süt anneliği yaparsa, o süt haram olur." diyen adam gördük biz. Bunlar ne ki?
din saçmalığı ile ayrımcılığı gericiliği aklına sokup beynini kişilğini kirletmediğiniz bir bu çocuklar kalmıştı zaten... illa o çocukları allah korkusu ile baskı altına almanız gerek değil mi?? asıl sapkın sizlersiniz lan.kendi mutsuz umutsuz acınası hayatınızı düşünce biçiminizi bu çocuklar üzerinden empoze etmeye çalışıyorsunuz ya...*
Yazıklar olsun şarkısını dinlettiren açıklama.
çamur atma konusunda nirvanaya ulaşmış şahsiyetlerin(!) yeni çamuru.
(bkz: alın alın bunu burdan)
(bkz: yaratılış teorisindeki bug)
bu durumda tanrı inancı fizyolojik bir şey olmuyor mu? bu açıklama ilahi olarak kabul edilen varlıkların bir sanrı olduğu anlamına gelmiyor mu? bu adam kendisiyle çelişmiyor mu? vb. soruları aklıma getirmiştir.
aklı sıra tespit yaptığını sanan şuursuzun tekinin sözü.
adana otistik çocuklar sağlık ve eğitim derneği başkanı olan fehmi kaya adındaki bir aklıevvelin akıllara zarar iddiasıdır.
akp döneminde gerçekleşmiştir.
Herşey bitti otistik çocuklar mı kaldı bulaşmadığınız? gibi soruları akla getirir.
fikir özgürlüğüdür. (bkz: fazıl say)
anca bu dönemde olabilen birşeydir.
ilk anda zaytung haberi diye düşündüren iddia. ama evet, bu cümle kurulmuş. hem de bir sosyolog tarafından. hem de otistik çocuklar derneği gibi bi grubun başkanı sıfatıyla. allaha ve ibadete yönelik alan yokmuş otistik çocukların beyninde. onlar da allahı ve ibadeti öğretiyorlarmış. tedavi etmeyi denesen daha iyi olurdu be koçum. ama gerek yok değil mi. müslüman(!) bir partiye oy verebilsinler yeter.

(bkz: işte bunlar hep ileri demokrasi)
Otistik gençler, yaşlılar allaha inanıyor mu diye sorulası önerme
neye göre kime göre diye sorulaması gereken bir söylemdir.

(bkz: ağzı olan konuşuyor)

`http://www.havadis24.com/...kler-ateisttir-h5675.html`
bütün otistikler allah a olan inanç sorumlulukları yokken ateistler sorumluluklarını yerine getirmedikleri için cehennemi hak etmekteler.
ateistlerin otistler kadar inanç açısından değerleri yoktur.
bu adamı otistik biri mi yoksa bi ateist mi öpmüş de böylesine şuur kaybı sonucu yapılabilecek açıklamalar yapıyor?
"otistik çocukların beyinlerinde allah alanı yok" şeklinde olan önerme. en azından bir beyinleri var sayın başkan.
yüzüne tükürülesi sözde bilim insanından yüz kızartıcı bir açıklama. bir de utanmadan özel terapiyle onları allaha inandıracağız diyor vay amk! yani siz o cücük beyninizle bu insanların beynini yıkayacaksınız öyle mi?? ulan bu nasıl iş, allaha yalakalık mı yapıyorsunuz yoksa ben malım buna rağmen bilim insanı olabildim o halde başarılıyım ehehe mi demeye çalışıyorsunuz!!! allahım sen aklımı koru yoksa bu ülkenin malları yüzünden kafayı yiyeceğim ben!