bugün

entry'ler (58)

pabucu dama atilan adam

sözlüğe hoşgelmiş 10. nesil yazar.

sözlük yazarlarının itirafları

evet. sırf dolmuşu kovalamak için 2 dk geç çıkıyorum evden. böyle de mazoşistim.

finlandiya eğitim sistemi

(bkz: türkiye den soğuma sebepleri)

ak partiyi sandığa gömeceğiz

halkımızın bu kadar saf ve cahil olması nedeniyle olamayacak öngörüdür.

uefa super cup

bir cl değildir.

kısa boylu kızlar

genel olarak kısa boylu kızlar, uzun boylu kızlara göre daha sempatikdir. daha sakindir. hele uzun boylu ve de küçük memeli kızlar hiç çekilmezler.

joe satriani

forgotten part 2 adlı parçası ile beni benden alan gitarist.

osbire karar verilen anlar

genelde evde kimsenin olmadığı anlardır.

gerard pique

saçlarını kestirmesine benim bile içimin parçalandığı futbolcudur. insan kendine bu zulmü yapar mı lan?

cevap a cevab diyen arlanmaz

bunlar genelde sınava imtihan, ''kalp'' e kalb derler.

25 nisan 2013 fenerbahçe benfica maçı

fenerbahçeli olmama rağmen pek ümidimin olmadığı maçtır. daha teknik direktör adamların bir adım önde olduğunu söylüyor ben ne diyeyim?

kale alınmamak

berbat bir duygudur. kale almayan kişiyle ömür boyu iletişimi kesme kararı dahi aldırtabilir, yapar.

almanları alman yapan detaylar

şüphesiz çok disiplinli olmalarıdır.

robert lewandowski

bugün attığı gollerle beğenimi kazanmış, yetenekli futbolcudur.

24 nisan 2013 borussia dortmund real madrid maçı

son durum beyler! bayern munich ile borussia dortmund brazzers ile sponsorluk anlaşması imzalamışlar. brazzers en az 3 gol şartı koyduğu için skorlar bu şekilde yansıyor.

islam dinini gerici bir din olmakla suçlamak

(bkz: yav he he)

zina yapanı recm etmek. dinden çıkanı öldürmek. şimdi iki saat yazamayacagım buraya dileyen araştırabilir nasılsa islamı. yalnız bu ikisi dahi yeterlidir.

islamın barış ve hoşgörü dini olması

ben islamı yahudi tanrısı yehova'nın biraz daha kontrol altına alınmış hali olarak nitelendiriyorum. ancak yine de islam insanları kategorize etmektedir. kafir, mürted... ve asıl çarpıcı olan allah'ın bununla ilgili söyledikleridir (şayet allah söylediyse);

“tanrı dilediğini islama sokar, dilediğini sokmaz” ayeti vardır mesela. bu ayette allah'ın istediğini dine soktuğunu nitekim istediğini de bahsettiği üzere kalbini ve gözünü mühürlemekte olduğunu görürüz.

işin kötüsü bu inanmasını istemediği (izin vermediği) kişilerin öldürülmesini istiyor.

(bkz: savaş istemediğiniz halde size farz kılındı)

(bkz: cihad)

dolayısıyla islam'ın barışcıl, hoşgörü içeren bir din olduğunu savunmak bana übersaçma geliyor.

şimdi diyeceksiniz ki;

(bkz: bizim dinimiz bize sizin dininiz sizedir)
(bkz: islamda zorlama yoktur)

bu ayet yanlış anlaşılmaktadır.

islam dininin mürted'lerle (dinden çıkmışlar) ilgili kararı bellidir. tevbeye davet edilir. ederse ne ala, etmezse öldürülmesi gereklidir. üstelik bu onun iyiliği içindir.(!)

http://www.youtube.com/watch?v=_HeS-yB7CR0 +

burada da bahsediyor. diyor ki;

müslüman olmayan birini zorla müslüman yapmak yanlıştır. sizin dininiz size bizim dinimiz bizedir ayeti buraya dikkat çekmektedir. lakin müslüman olan birinin dinden çıkması durumunda mürted sayılır ve o kişi öldürülür.

burada şuna vurgu yapmak istiyorum;

eğer mürtedler öldürülecekse, islamın bir hoşgörü dini olduğunu söylemek mümkün değildir. nitekim birey doğduğu andan itibaren ona müslüman denir. ve bu kişi dinini değiştirme hakkına sahip olamamış olur.

http://www.youtube.com/watch?v=xrTAnbzyLos +
burada richard dawkins ile bir islam alimi bu konu üzerinde tartışmaktadır. izlemenizi salık veririm.

ateist olduğu halde türkiye de yaşayabilen tip

türkiye cumhuriyeti'nin resmi bir dini olmadığı göz önünde bulundurulursa gayet normal olan durumdur.

asıl bu zihniyete sahip insanların laik türkiye cumhuriyetini terk etmeleri gerekir. hiçbir ateist müslümana seni burada istemiyoruz defol git ülkemizden demez.

23 nisan 2013 bayern münih fc barcelona maçı

maçı kaçıranlar brazzers'tan özeti izleyebilirler.

müslüman olmak istemek lakin olamamak

işlediği günahlardan değil. dinden çıkarken edindiği büyük ''bilgi'' birikimini reddedip ''inanmanın'' yanlış gelmesindendir.