bugün

(bkz: renkli rüyalar oteli)
(bkz: motel)
istanbul da yasadigim yillarda duzenli olarak gittigim sevisme mekani.
birbirinden guzel slav hatunlarla ...
aksaray da camiyi gecin hemen orada.
magazin dunyasindan sozde playboy lara da rastlamak mumkundur.
Yalnizsan, yalnizligin en acimasiz yasandigi gariban evidir. hele yan odadan sevisme sesleri geliyorsa, hele yan odadaki cift gencse, sabaha kadar sinirden tepinilesi modern zaman hanlaridir.
barına girince bir sürü hanımın dans ettiği bar. bazı türk erkekleri amaçtan çıkıp bayanlarla dans ediyorlar ama siz aldırış etmeyin kişi başı giriş 35 ytl bir içki bedava.
paltoyu arabada bırakın içerisi sıcak.
doğulular tarafından işletilmeyen ender yabancı uyruklu kadın pazarlama mekanıdır. giriş 35 ytl'dir. masaya patlamış mısır, meyve ve salatalık havuç tarzı bişeyler gelir. bu mekandaki kızlar genel olarak romanyalıdırlar. romanlardan özellikle uzak durulması gerekir. güzel görülseler de sizin seks hayatınızı bitirebilirler. nefret edersiniz kadınlardan bunların sayesinde. bazı romanyalılar da kötü imajlarından dolayı moldovalıyım palavrası atarlar. kadınlar masada otururlarken yanlarına gidemezsiniz. piste çıktıklarında pazarlık yaparsınız. anlaşırsanız otele çıkarsınız. son dönemde "ne kadar istiyorsun?" sorusuna "2 seks 200 ytl" cevabını alırsınız.

not: anlattıklarım tamamen giden arkadaşların yorumlarıdır. bir kez gittim ancak arkadaş ayağına. et pazarı olayı bana ve racona ters. mide kaldırmaz.
bir aralar yayınlanan bbg tarzı programın adı.*
kekremsi, itilmişlik, yalnızlık, aitsizlik, acı verici.
senden önce yüzlerce kişinin bulundugun odada ne haltlar yediğini düşününce tiksinme duygusu uyandıran konaklama yeri.
aslında sevgilisi olmayanlar için veya değişik bir tat almak isteyenler için arada-sırada kaçamak yapılacak iyi mekanlardan birisi-ydi.

"birisiydi" şeklinde yazdım, maalesef son yapılan baskınlar ve "sahibinin elinde otel odalarındaki gizli kameralarla çekilen videolar varmış" dedikoduları otalin değerini azaltmıştırr. hakikaten 2 sene evvel istanbul'un en kalite yerlerinden birisiydi, hayır "yıllardır hizmet(!) veren bir yer, polisin aklına yeni mi geldi operasyon yapmak?" şeklinde insanın aklına soru geliyor. umarım akp nin uyguladığı yönetemlerden biri değildir. hayır diyelim operasyonlara ve müşteri azalmasına dayanamadı kapatıldı, ne olacak orada çalışan hatunlar, kendini dışarda pazarlayacaklar, eh sonra yasadışı fuhuş patlayacak, tabii ki hastalıkların yayılması da cabası.

"eğer bir evde tuvaleti kaldırırsanız, insanlar salonun ortasına sıçmaya başlarlar", bu çok güzel bir sözdür. nasıl her evde bir tuvalet varsa ve salon temizse, her yerleşim biriminde de böyle yerler olmalıdır ki, sokaklar temiz kalsın...
askerdeyken istanbul'lu 10 kısa dönemden 9'unun bildiği, bir benim gitmediğim aksaray barı.
Turizm bakanlığı denetiminde olan, her ulkeden ınsanların kaldıgı ,çarsafı degısen bır yatakta seneler boyu kac ınsanın yattıgının bılınmedıgı tesıslerdır.
ingilizcesi hotel olan fakat yüzyıldır güzel memleketimde ikisinin arasında bir fark olduğu sanılan kelimedir.
artık otelin altındaki bar kapanmıştır ve çalıştırdığı rus ve romen kızlar etraftaki diğer barlara dağılmışlardır. kesinlikle aksaray'daki fuhuş hayatında bir milat olmuştur serenda bar'ın kapanması. son zamanlarda emniyet tarafından çok sıkıştırılmaktalardı. sonunda baskılara dayanamadılar demek ki.

ama otel çalışmaya devam ediyor fakat bu bilgi sanırım kimseyi ilgilendirmez..
kirli ağustos kitabında bulunan bir edip cansever şiiri.
bir yerinde şöyle diyor;

"yaprak bir parça yaprak olana kadar
su bir parça su olana kadar
ben onlara su ve yaprak diyene kadar
demek istediğim; yaşamak bir parça yaşamak oluncaya kadar
zamanlar, zaman sürüleri..
bazı adamlar ki bu zamanlara
dokunur geçerlerdi."
(bkz: motel)
(bkz: hostel)
geçen istanbul'a bir iş için gittiğimde şeytanın dürttüğü, gece çıkayım gideyim bir bakayım dediğim, otele doğru yürürkene adamın tekinin önüme geçip "abi serenda bar ı arıyorsan buraya aldık" deyip çarprazdaki sokağı gösterdiği, benim de o abimize "yok ben evime gidiyom" deyip geçtiğim, otelin önüne geldiğimde isminin "the city" olarak değiştirildiğini gördüğüm otel. emliyet güçlerimize "bastınız da iyi .ok yediniz." diye iç geçirdiğim yer. şimdi böyle daha mı iyi oldu sanki? diye de soruyorum ayrıyeten.

acaba adamın gösterdiği yere bir gitse miydim diye iç geçirmiyor değilim, ama belki de gitseydim bana geçireceklerdi o ayrı konu.
her aksam geldiginde ortaligi tertemiz buldugun, beyaz havlularina gonul rahatligiyla ayakkabilarini silebildigin, dus alirken ortaligi batirip havlulari yerlere atabildigin yerler... ben severim. kesif bir yalnizlik kokusu sinmis olsada; bu sizden, ruh halinizden kaynaklaniyordur.
bazilari cok soguktur. ruhunuzu usutur. alisamazsiniz bir turlu, bazilarida eviniz gibi gelir. aksam dondugunuzde rahatlama hissi verir.. birazda personelden kaynaklanir bu. ayrilirken uzulursunuz.
butun otellerin ayri bir rengi vardir. geceleri belirginlesir daha cok bu renkler.
Türk erkeklerin kışın ucuz oldugu için tercih ettigi klasik 1 günlük konaklamalı herşeyin dahil oldugu yerlerdir *
milyonlarca yaşam hikayesi olan insanların müşterek kullandığı bi evdir.
yüksek sadakat'in son albümü 'Renk Körü'nden bir parça.Sözleri çok anlamlı öyle ki hala bazı kısımlarını çözemedim.Sözlerini de vereyim tam olsun :

kim bilir neler geçiyor aklından
hangi soluk resimler hayatından
kokular savurup saçlarından
geçerken otel kapısından
meraklı gözleri arasından
bugün benden hiçbirşey isteme
ne neşeni, ne tasanı söyleme
uyumuşsam ne olur elleme
şehri bırak gel yanıma yitik zamanın kıyısına
dışarıda hala dönüyor mu dünya?
dışarıda senden ve benden uzakta
bize öğretilen tüm yalanlar dışarıda
bu otel odasında girdabın beni içine çekerken
gelgitim düğümlerini tel tel çözerken
dünya dönerse dönsün artık biz onu dışarıda bırakrık
ateş dışarıda, kitap dışarıda, günah dışarıda
Yüksek Sadakat'in Renk Körü adlı albümünde bulunan, aşkı, hayatı, zamanı, toplumu, inancı, inancın ve toplumun birey üzerinde yarattığı baskıyı,baskıya başkaldırışı, gayet naif, insalcıl ve keyifli bir şekilde hissetmemizi sağlayan, derinliği olan, güzel şarkı.
hepsi aynı amaca hizmet eden yerlerdir. sadece yıldız sayısı arttıkça fahişeler gençleşip güzelleşiyor.
booking.com da gördüğümüz yorumlar; çalışanlar sıcakkanlı ve sevecen= rahatça seviştik hiç sorun çıkarmadılar.
çalışanlar soğuk ve ilgisiz= tip tip baktılar veya zorluk çıkardılar.
içinde bir sürü insanın barındığı, yemek yediği ve uyuduğu ama kimsenin birbirini tanımadığı büyük bir ev.
(bkz: gösteri peygamberi)
güncel Önemli Başlıklar