bugün

entry'ler (60)

ed stafford

Dmax kanalinda sebebini bilmedigim sekilde (sanki unlu bir gurmeymis gibi) Turk yemekleri tadimi yaptirilmis, eliyle yemekleri yiyip, yemeklerimiz hakkinda abuk subuk yorumlar yapan ve bu yorumlari birde utanmadan Turkce alt yazi ile verilen sevimsiz adam. Turk oldugum icin yapilmis bir yorum degildir bu, yemeklerimizin tadi herkesin malumudur ve insan bir kulturun tadi ispat edilmis yemeklerine saygi duyar biraz. Hos kabahat onda degil bunu yayinlayan utanmaz kanalindir.

patates kızartmasının en iyi arkadaşı

tartışmasız ekmektir, ekmek arası patates kızartması saçma gibi dursa da denemekte fayda vardır...

molton

Nisantasinda yeni acilmis sempatik butik hotel... Kaldim, keyifli...

molton hotel nisantasi

molton hotel istanbul da nisantasi suleyman nazif sokakta açılmış olan butik oteldir...

sözlük yazarlarının hastası olduğu içkiler

elbette milli içkimiz... ne ola ki ? tabi ki ayran degil, ege de ı-rakı, adana da salgam suyu-rakı, trakya da ver kızanım rakı, boğaz da balık-rakı, rakıdır rakı *

palazzo donizetti hotel donizetti paşa

2. mahmud, yeniçeri ocağı'nı ortadan kaldırıp yerine muzıkayı hümayun'u kurunca başına avrupalı bir şef aramıştır. italyanlarla anlaşma sonucu ünlü besteci gaetano donizetti'nin kardeşi giuseppe donizetti, saraya bando şefi olarak transfer edilmiş. napolyon ordusunda seferlere katılmış olan donizetti'ye sarayda paşa unvanı verilmiştir, halk ise don izzet adını yakıştırmış. donizetti orkestrası'nın 1829 yılında rami kışlası'nda verdiği konser sultan ii. mahmud'un ayakta alkışlarıyla son bulmuş. 1831 de bandosuna mahmudiye marşı'nı çaldırarak ilk osmanlı madalyasını alan donizetti, sultan abdülmecid tahta çıkınca onuruna mecidiye marşı nı bestelemiştir.

Pera bolgesinde kendisininde yaşadığına inanılmakta olan bir bir binayı otele çevirmiş ve bu otele Donizetti Paşanın adını vermiştir. Pera Palace otelin karşı çaprazındaki bu butik otel halen işletilmektedir.

yayalara yol vermeyen yavşak şoför

amerika da yaşasa üç gün içerisinde nezarette ağırlanması muhtemel kişi...

pelin batu

sabaha kadar süren tarih programlarına katılmaması gereken kişi, zira uyuyor....

palazzo donizetti

Osmanlının ilk marşını yazan Donizetti Paşanın yaşadığı binanın otel olmuş hali, otel olmuş derken Pera da bulunan ama adında Pera olmayan hizmet kalitesi ve odaları gayet başarılı istanbul standartlarının üzerinde otel...

bordo bereliler

ısparta ya gelen her aceminin gittiği fotoğrafçıdan duvarda duran ve depoda en az 50 tane yedeği olduğundan emin olunan beredir.

sevgilinin you are my everything demesi

lafı duyan kişinin sıçtığının resmidir, kişinin acilen olay yerinden uzaklaşılması tavsiye edilir. Lafı duyanın bir toplantıdan girip diğer toplantıdan çıkması gereklidir...

ben zorumdur diyen kadının ilk buluşmada sevişmesi

niyetini peşinen söylemiş, gariban dostu, içi dışı bir kişi...

çetin çapan

semerkand yapının sahibi, doğalgaz çevrim santrali sahibi, atatürkçü, kişilikli, iyi kalpli adam

anam avradım olsun diye edilen yemin

çaresizliğin son şeklidir...

çalışıyormuş izlenimi vermek

lise öğrencisiyken babamın bu hareket çok eski başka teknikler bulman lazım dediği olay... ne kadar kızardığımı hatırlamıyorum...

mazhar basmacı

Kentkart'ın sahibi, boğaziçi mezunu, kıyak adam, gönül adamı...

collage

Collage ya da Collage Hotels yeni kurulmakta olan ve tamamen butik otel işletmeciliğini şiar edinmiş bir mini otel zinciridir. Bkz. http://www.collagehotels.com

sevdigi kadini satan pezevenk

biz kendilerine adanada gavat, istanbulda muhabbet tellalı(sanırım daha kibar oluyor), anadoluda pezevenk diyoruz... günün sonunda yakın zamanda kendi tötünü de satacak kişilerdir bunlar.

sosrooms

koç’ta okuyor tolga, 11. sınıfta. bir proje geliştirdi. daha doğrusu bir web sitesi kurdu: http://www.sosrooms.com . bu site, normal, diğerleri gibi otel rezervasyon sitesi. online rezervasyon yaptığınızda, bir tıkla booking.com’ a yönlendiriliyorsunuz. booking.com peki tolga’nın sitesinin farkı ne?
tolga aldığı komisyonu, haytap, unicef ve wwf türkiye’ye bağışlıyor.elde edilen gelirleri ve bu yardım kuruluşlarına yapılan bağışları da, price waterhouse coopers her üç ayda bir denetliyor."

http://www.hurriyet.com.t...asp?yazarid=12&gid=61

sitede ise şöyle bir yazı var; "sokak köpeklerinin durumu beni her zaman üzmüştür, ve onlar için bir çiftlik alarak onlara sağlıklı ve mutlu bir ortam sunmak uzun süredir hayalim. affiliate programını duyduktan sonra, "neden bir web sitesi oluşturarak kazandığım parayı köpeklere yardım etmek için kullanmıyorum ki?" diye düşündüm. beyin fırtınası yaptıktan sonra da projeyi üç tane yardım kuruluşunu içerecek şekilde geliştirdim; hayvanlar, çocuklar ve doğa için çalışan yardım kuruluşları. bu projenin güzelliği ise bu yardım kuruluşlarına, hiç bir zahmete girmeden yardım edebilecek olmanız."

han öğrenci evi

yenibosna da bulunan otel kadar rahat diyebileceğim öğrenci evi... spor salonu bile var.