bugün

10 mart'ta gösterime girecek olan yapımcılığını quentin tarantino'nun üstlendiği film.. yönetmen koltuğunda eli roth oturuyor.. * *
http://img527.imageshack.us/my.php?image=2129gy.jpg
http://www.hostelfilm.com
fragmanı ile bile sinir bozan,aşırı doz vahşet görüntülerine sahip,yapımcılığı tarantino tarafından yapılmış eli roth filmi..tanıtımlarında gerçek bir hikayeye dayandığı söyleniyor..
genç-az paralı-hiç konformist gezgin otelleri..aslında öğrenci yurdu modundadır,avrupanın her yerinde çok yaygın bir interrail salgınıdır.dünyanın en pahalı şehrinde bile 20 eu ya konaklama sağlar+dünyanın heryerinden gelen sırtında çanta tiplerle dolu olduğu için çok daha eğlencelidirler.
hostel bir tarantino filmi.
gerçek hayatta tayland'da 10 bin dolar vererek,birini öldürmenin tecrubesini yaşama fırsatı veren bir otelden esinlenerek çekilmiş bir film.kurbanlar gönüllü olarak öldürülmeye aday oluyorlar çünkü çok fakirler ve 10 bin doların yarısı onların ailesine veriliyor.
Tür
Korku
Gösterim Tarihi
10 Mart 2006
Yönetmen
Eli Roth
Senaryo
Eli Roth
Görüntü Yönetmeni
Milan Chadima
Müzik
Nathan Barr
Yapım
2005, ABD , 95 dk.
Oyuncular
Jay Hernandez (Paxton) , Derek Richardson (Josh) , Eythor Gudjonsson (Oli) , Barbara Nedeljakova (Natalya) , Jana Kaderabkova (Svetlana) , Jennifer Lim (Kana) , Lubomir Silhavecky (Alex) , Paula Wild (Monique)
dün izlediğim,gerçek hayattan alıntı bi hikaye olduğunu duyduğumda inanamadığım, bazı işkence sahnelerinde gözlerimi kapamak zorunda kaldığım,kan dolu,abartılı,aykırı bir tarantino filmi.
--spoiler--
porno film gibiydi efendim bu.ikinci yarıda biraz kan gördük ama onun dışında sürekli o iki kıza gidiyordu film.sürükleyiciliği yoktu pek.anlattığı konuda da bir derinlik yok.ayrıca çok saçma yerler vardı.mesela ; adam o kadar kan kaybediyor lakin gene de iki parmağını geride bırakıp rahat rahat yürüyor.paranıza yazık derim...
--spoiler--
quentin tarantino bir eli ruth filmi olan otelle karşımızda..film,eli ruth'un hit olan 2002 yapımı dehşetin gözleri/cabın fever'in devamı niteliğinde..bu filmi korku filmi kategorisine koymak yanlış ..kan filmi demek daha yerinde.. rahatsız bir film..saw gibi..insan trafiği, uluslararası suç ve seks turizmin imkansız gibi görünen hikayeleri dehşet ve şiddetle harmanlanmış..
--spoiler--
birinci yarısında da ikinci yarısında da benzer diyaloglar geçmektedir. örneğin ilk yarıda amsterdamlı fahişe, iş esnasında odaya dalan elemana izliyceksen parasını ver demiştir. ikinci yarıda da asyalı bir kıza işkence eden elemanın odasına dalan elemana, işkenceci bunun parasını ben verdim çık dışarı demiştir.
filmin birinci yarısı tipik amerikan gençlik filmlerini anımsatmaktadır. ikinci yarıda özenti şiddet sahneleri mevcuttur. tarantinonun varlıgı yolculuk sahnelerinde hissedilmektedir. filme bunun dışında fazla bir katkısı yoktur.
--spoiler--
tarantinonun yine mi sandalye, yine mi şiddet dedirten, ancak yine de o kadar da kötü olmadığını düşündüğüm son filmi. diğer filmlerinden farkı şiddetin ne müzikle ne de başka bir şeyle dengelenmemiş olması ve mide bulandırmasıdır.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.