bugün

öss'ye hayvani bir şekilde çalışıp %3 lük dilime girmiştir.okula kayıt olmustur.okul başlar.arkadaşlarıyla her sohbetinde "ben hıccalısmadım ya öss'ye", "öyle arada derslere giriyordum o kadar işte" der.ama biliniyordur nasıl günde 10 saat ineklediği.zaten arkadasları da sallamaz onu ve palavralarını.
kimseye cok calısıyor diye lafımız yok.haa şaa olmaz da.ama biraz dürüstlük ya.
çok çalışıyorum, çok iyi hazırlanıyorum, günde şu kadar çok soru çözüyorum diye bütün bir sene dolaştıktan sonra açıkta kalarak göt olma ihtimalini azaltan kız
(bkz: düz kız)
zekiyim işte kahretsin dedirtmeye getiren cümledir lakin ben bunun hep erkekler tarafından kullanıldıgını gördüm
kimseyi inandıramayacak olan, cin olmadan adam çarpmaya çalışan kız tipidir. benim sizden farkım yok havasındadır, bende sosyalim, ben de sisteme karşıyım, ama kafa çalışıyo napiim havalarına girer. bulunduğu toplumdan dışlanılması gereken tiptir. olduğu gibi görünmeyen yada göründüğü gibi olmayan tiptir.
vay be!ne zeki kız.çalışmamış ama yapmış,şeklinde söylemlerle ün yapmak isteyen insan dişisi.
okulda üzerinde çalışılası olası kız
lisede sınava hiç çalışmadım deyip 100 alan kız'ın upgrade edilmiş versiyonu.
kendini aşmış göstermeye çalışan ezik kız profili
vardır böle tipler..insanı hiç çalışmadım diyerek bunalıma sokan upgrade olmuş insan motifidir.gerçekten öle olmuşsa helal olsun demek gereken bi olay..
bundan sonraki hayatında başına geleceklerin farkında olup da "bu da çalışmak mı be! peh!" diyen kızdır. çünkü bir yerde bir şekilde aşık olacak, evlenecek, yıpranacak, yıpratılacaktır. budur!
ben çok zekiyim demek isteyip beceremeyen kızdır.
(bkz: biz senin gibi ne zekiler gördük)
kendini zekasıyla topluma kabul ettirmek yerine ve kendine takılacak bir takım lakaplardan korkup bir takım yalanlara başvuran ama önce kendine güvenmesi gereken kız modelidir.
sadece kız değil bir çok erkeğide içeren bir konudur belli bir samimiyetten sonra nasıl biri olduğu anlaşılan kişilerdir sonra hep beraber * denir.
kadinlik doneminde esi ile cok calisilmasina ragmen hamile kalmakta gucluk cekecek, yillarca o klinik senin bu hastane benim surunecek, varini yogunu bu ugurda yedirip bitirecek tup bebek yontemiyle yillar sonra hamile kalacak, ikizbebek olunca kaldigina kalacagina pisman olacak anne adayi kiz.
3-5 arkadaşla kaçırılıp, dağ başında coşkun abimize teslim edilesi kızdır.
(bkz: tecavüzcü coşkun)
(bkz: oss ye cok calisip hic calismadim diyen erkek)* *
mütevazi kızdır.
kazara kazanamazsa kılıfı önceden hazırlamış olan kızdır.
vardır böyle tipler. kızı daha çoktur elbet ama erkek nüfusu da oldukça geniştir. aslında kızın ya da bireyin ya kahretsin hiç çalışmadım deyip eşşek gibi çalışması değildir sorun. olay insanların nasıl bu hale geldiğidir, nasıl bu kadar göz boyama meraklsı bir toplum olunduğu, fiyat yükseltme denen aşşağılık şeyin niye bu kadar kabul gördüğüdür.
ileride üniversiteye girdiğinde sınav sabahı 'yaa, hiç çalışmadım, kesin kalıcaam' diye gerilim yaratıp 4 sayfa cevap kağıdı verecek ve 90 alacak kızdır.
yalan söyleyen kız tipidir, zira bu kızlar "hiç çalışmadım, birşey bilmiyorum" der sonra boğaziçi'ni kazanır oradan da harward'a yatay geçiş yapar.
ülkenin önde gelen üniversitelerinden birinde mühendislik kazanmıştır ama bunun hiç çalışmadan olduğunu hatta öss ye hazırlanırken haftasonları hep gezdiğini, evde bir kere bile kitap açmadığını söyler bu tipler. biz de yeriz.. *
(bkz: güldürürken düşündürenler)
nazar değmesini istemeyen kızdır. her sene yüzbinlerce kişinin sıfır çektiğini düşünürsek. nazara gelme ihtimali bir hayli yüksektir.