bugün

salak olduğumuzun göstergesi.

gram akıl göremiyorum başımızdakilerden.

eey eyy diyip duracağına az beynini çalıştır.
her yere imam hatip açacağına az beynini çalıştır.
ona buna sataşacağına az beynini çalıştır.
dini istismar edeceğine az beynini çalıştır.
yapman gereken sadece bu birazcık beynini çalıştırmak.

eğer bu olursa güzel olabilir bazı şeyler.
kusuratli vereyim de rakam inandirici olsun diyen kemalist sicmigi. yav he he. ulke de 15 yildir batiyor zaten.
yap işlet devret tarzı köprü ve yolların devlete hiç bir faydası olmadığı gibi zararı vardır. aylık xxx araba geçme sözü verenler, arada ki farkı cebinden ödemek zorundadırlar, halkın cebinden çıkmamalıdır o para.
zarar senin benim zararım. kar ise senin benim değil. kar a geçilse bile kar asla vatandaşa yansımazdı.
Beynini çalıştıran bir kesim görmeseydim ben de beynimi yormazdım bile. Ne desem sorgusuz sualsiz onaylıyorlar, neden yorayım o beynimi.
betonkafalar bulunduğu sürece daha çok zarar edeceğiz.

ilim irfanla uğraşacağımıza habire binalar, köprüler yapılıyor. Tübitak'ta seçilemeyen projeler yabancı ülkelerde birinci oluyor.

Yazık bu ülkeye, geldiği durumlara...
ocak ve şubat aylarındaki zarardır. kat be kat artarak sürecektir.
vatandaş ne güne duruyor, vergiler bize biner zarar karşılanır çokta şey yapmayın... *
Kamu kaynaklarının yönetimi konusunda bir kriterdir.
O kadar geçiş parası koyarsan kimse geçmez.
Normal olandır.
Düşünün ki devlet kendi parasıyla yaptı ve geçiş de bedava veya daha ucuz. Zor ama bi deneyin. O zaman zarar etmemiş mi olacaktı.
Yatırım bedeli olarak da düşünülebilecek zarar.
ak parti çalışınca oluyor. ama paralı köprüyü savunan ak partililer neden bu köprüden geçmiyor . para ve menfaat ile söylemler farklı olabiliyor demek ki. koyunun önden gideni takip etmesi nasılsa ak parti seçmende duruma göre davranabiliyor. fikir, irade ve vicdan yer seviyesinde. Allah Kuran diye doğru bildiği herşeyi parti istedi diye 180 derece dönecek milyonların yaşadığı bir ülkedeyiz. menfaat dünyası. güce tapma. güçlüden olunca kendinin güçlü olduğu sanrısı.

aldığınız nefesin bile vergisi var farkında değilsiniz. genel sağlık sigortası budur işte.
Bu ihalelerin şartları ve fiyatları konusunda benim de şüphelerim var. O kadar muhalefet milletvekili, solcu-laikçi gazeteci, iş adamınız olayı ortaya çıkarsın ya da ihaleye girsin o zaman. Şüpheyle, lafla peynir gemisi yürümez.
Bakınız burada çok manidar bir durum var. Hep ne diyorduk: milli ve manevi gençlik. Dede korkut hikayelerinde deli dumrul vardır. Deli dumrul kuru bir dere üstüne bir köprü kurar. Geçenden beş akçe, geçmeyenden döve döve on akçe alırmış. Sayın bakanımız ne demişti: köprüden geçen de geçmeyen de para verecek. Şimdi bakıyoruz dede korkut hikayelerinden ilham alınmış.
22 senede italyan firmasına, garanti para olarak devletçe ödenecek tutarla, devlet 22 tane osmangazi köprüsü yapabilirdi. Evet acı ama gerçek bir hesaptır bu. Akp hükümeti gerçekte dedikleri gibi Osmanlı'nın devamıdır evet, çünkü onlar da bu şekilde har vurup harman savurup, ülkedeki vatandaşın donunu bile yabancılara peşkeş çekmişlerdi, sonunda o borçları, cumhuriyet kurulduktan sonra bizim dedelerimiz ödedi. bu akpli hesap bilmezlerin borçlarını torunlarımız bile ödeyemez...

#hayır
kendin osur kendin kokla mottosunu benimsettiler bize. yapılan hizmetlerin zararını biz apazladıktan sonra ne anladım ben bu işten.
olaya siyasi değil mühendislik açısından bakıyorum ve iktisat.
şimdi oraya o köprü lazımdı. ve yaz aylarında bu zarar daha azalacaktır. malum kışın seyahatler azalıyor.
ama sayın yetkili madem bu parayı ödüyorsunuz bari fiyatını daha da düşürün de vatandaş vergisiyle ödediği köprüden faydalansın. şu anda hem para ödüyor hem geçemiyoruz.

eskiden önermiştik indirin geçiş artar diye indirdiniz iyide ettiniz. şimdi daha da indirin daha da artsın. vatandaş körfezi dolaşırken 7 litre falan yakıt harcıyor. yap 40 tl hiç değilse hizmet ediyoruz dersiniz.
yap, işlet, vatandaşa sok, onlar nasılsa alışık tarzı işletme mantığı ile icra edildiğindendir.
öder dururuz artık.
http://c12.incisozluk.com...11502/1/1464621_o4561.jpg

feda olsun...
baştan bunun hesabının yapılması lazım değil miydi sizce de?
Malum şahıs: eskiden köprüyü karneyle geçiyorduk.

Malum kalabalık: yuuuhhhhhh!!!
aynı zihniyetteki sığırların memnun olduğu gelişmedir. yap işlet devret varmış zarar edilemezmiş. peki günlük geçiş teminatı ne olacak lan ? devrettikleri adamlara günlük bilmem kaç araç geçecek diye taahhüt veriyorlar o araç sağlanamaz ise devlet tamamlıyor kalan açığı.

birazcık okuyun amk sonra rezil kepaze oluyorsunuz laf soktum zannedip. aptallığı şiar ediniyorlar bu ülkede enteresan bir şekilde..

http://t24.com.tr/haber/o...3-milyon-lira-oldu,353155

--spoiler--

Takvimler 23 Nisan 2016’yı gösteriyordu. “Son tabliye” vidasının büyük törenlerle sıkılmasının ertesinde; bu köşede Osmangazi Köprüsü’nün geçiş ücretinin, otomobil başına 35 dolar olduğu ve bizim Hazine’nin de köprüyü yapan müteahhitlere, günde 40 bin araç geçiş garantisi verdiği yayımlandı.

iki gün önce de vatandaşın Osmangazi Köprüsü’nden geçişi pahalı bulduğunu ve köprüyü kullananların sayısının Hazine’nin verdiği garantinin çok altında kaldığını, iktidara yakın Yeni Şafak gazetesi yazdı.

--spoiler--
Yanlıştır. Doğrusu osmangazi köprüsünün 50 günde 225 milyon dolar zarar etmesi olacaktır. 50ye bölüp 365le çarptık, kaç yaptı? 40 yapar ve dombağımızı evet'e basarız.
Cok yazik gercekten. Sirf yapilmak olsun diye yapildigi belliydi.