bugün

ilk üç gün tuttum bunun için yeterli diye düşünüyorum. eğer tutmak şartsa.
Camiye gitmediğim halde caminin masrafları için vergimden kesilmesi kadar saçma bir durumdur.
benim durumumdur. bayramlaşmak güzeldir ve bayramlar birlikte güzeldir. bugün de yazlığa gidecekmişiz inşallah.
ateist olmama rağmen müslüman arkadaşlarımı akşam yemeğine çağırdım. bir güzel yemekler yaptım tatlı yaptım. tam sofrayı kurduk çorbaları koyduk falan sonra dışarıdan allahuekber diye arapça bağıran bir adam sesi geldi. derken biz de çorbaları dağıtmış olduk yemeğe başladık. öyle mi denk geldi bilmiyorum ama bağıran adamın herhalde aynı anda sıcak çorbadan ağzı yanmış olabilir. ama neden hoparlör takıp bütün mahalleye dinletiyorsa bilemedim. devamında arapça başka şeyler de söyledi biz yemek yerken. resmen ele geçirdiler güzelim ülkemizi. bozdular kültürümüzü.
Oruç tutmayıp akşama iftar yapıyoruz, iftara gidiyoruz diyenlerle kapışır. Sizinki iftar olmuyor akşam yemeği oluyor arkadaşlar. Evet.
Insanların sevdiklerinin bayramını kutlamasından bile rahatsızlar fetva istesinler bakiiim cennete gidebilecekler miymiş.
Sanki sahur sofrasına ortak oluyorlaR da onların bayramı azalıyor. Hani bayramlar birlikteyken güzeldi?
burada şimdi "oruç bayram babanın malı mı veya kendini allah yerine mi koyup sen bayram yap sen yapma, senin orucun kabul senin tutmaman günah diyorsun öküz?" diye entry girilmez.
bu sözlük formatına aykırı.

bu dangalakça (ne dediğini bilmeden) söyleme şimdi ne diyelim diye düşünürken...
buldum; sana ne amk (azıcık mantıklı konuşmayan) yobazı en doğru davranış olacaktır.
bir ayda 28 saat oruç tutmak günde 55 dakika 48 saniye oruç tutmak demektir. valla iyi dayanmışsın kara erik. ben mesela bir yemek yediğim zaman ortalama 4 - 5 saat sonra acıkıyorum.
Yooo öyle yağma yok. Karşımızda yerken iyiydi. Şimdi bayram mayram ne ayaksiniz olm.

Ayrıca Kara erik hanımefendi her zaman haklıdır. Mericiyim.
ucundan oluyoruz işte çaktırma. o değil de bu ikisi iyi çift olur;

(bkz: kara erik habbesi ve frank lucas ı evlendiriyoruz)
ne kadar çok salak insan var bayram herkese bayram oruç tutana da tutmayana da bayram saçma sapan konuşmaya gerek yok.
Dininizin her cefasına ortak ediyorsunuz, Sefasını tek mi süreceksiniz?
biz eşlik ediyoruz size arkadaşlar...
hoca da bayam namazından kovmuştu. ah kara bahtım !..
tıpkı kurban bayramına katliam deyip gittiği misafirlikte bi tabak kavurma daha koysana diyen ateistle aynı zihniyet tiplerdir. bunların alayından nefret ediyorum keşke ölseler.
toplum olarak insanların hayatlarını, ibadetlerini sorgulamaya ne kadar meraklı olduğumuzu gösteren bir konu başlığı.
karaktersizliktir.
Hadsizlikte sınır tanımayan tiptir. Evet.
hıristiyan da değilim ama yıl başını kutlarım.
hazıra konmak.
bayramın aslında, kişinin ramazan ayı boyunca türlü zevklerden uzak kalması, bir ay boyunca gündüz aç susuz kalması, kendini biraz daha dünyadan çekmesi sonucunda ramazan sonunda kişinin aldığı ödül olduğundan oruç tutmayan kişilerin asla tam olarak kutlayamayacakları bayramdır. elbette bayramlaşırlar kutlarlar ama bir ay boyunca ramazanı adam gibi geçirenlerin yaşadıkları hisleri asla yaşayamayacaklar, hani kazanmadan yenilen para gibi.
oldukça enteresandır. ramazan bayramının adı da şeker bayramı olur. oh mis!
ne alıyonuz lan çocuğun bayramını!!
tamamen duygusal !

(bkz: yaran başlıklar)