bugün

tüm güzellikleri bir başkasına bırakmak bir başkasıyla paylaşmak gibi bir derdi olmayan kemalist ve laik guruhun son derece çirkin ve yakışıksız eylemidir. ayıptır. insanda azıcık yüz olur ya...
bu düzen böyle yürür. birileri çalışır, diğerleri onların yaptığı işle zengin olur. ve birileri oruç tutar, diğerleri bayram yapar.
yüzsüzlüğün ağa babasıdır...
afrikada ki çocuklar açlıktan ölmüş ölmemiş ben kendi boğazıma bakarım düşüncesini bünyesinde barındıran yaratıklardır aynı zamanda bu kişiler...
kimsenin karışamayacağı eylemdir. o kavurmayı tek başına yiyebileceğini mi sanıyorsun.
(bkz: kul hakkı)
kurban kesmeyen de kurban bayramı yapmamalı mıdır sorunusu akla getirmektedir.
ramazan bayramında kavurma yapıldığını sanan kişinin eylemidir de bi yerde... *
çoğu kişinin mahçup bir şekilde ortak olduğuna şahit olduğum bir durumdur. olsundur. varsın ortak olsunlar . canları saolsun.
sahura kalkmayıp davulcuya bahşiş vermek gibi birşeydir.
oruç tuttum yoruldum, bayram istiyorum diye ağlayıp da bayram yapıldığını zanneden malların beyanı. anası babası oruç tutmayanlar adamlar el öpmeye gidemesin mi? çalışsın anaları babaları...
zengin ailelerin şımarık çocuklarının girdiği tribin benzerine girmektir.
-bayram benim yaaa diiit!!
bayramı yüce türk kültürün bir parçası olarak görüyor olabilir . (bkz: yüce türk kültürü)
oruç tutmayıp (inanmadığı için) iftar iftar gezenler, iftar programı düzenleyenler de vardır. bir de bu oruç tutmayan arkadaşlar herkesin bayramını kutlarlar. "madem oruca inanmıyorsun bayrama neden inanıyorsun ki?" diye sorası gelir insanın.
o çok meşhur ve uçsuz bucaksız müslüman hoşgörüsünü görebileceğiniz bir durum.
yılbaşında tatil yapan müslümanlar gibidir.
oruç tutuyorum diye bayram satıl aldığını sanan zihniyet.
(bkz: şakirt olmayan herkesi kemalist sanmak)
Oruç tutmayan bayram yapamaz mi diye sorduğum durum. Maalasef bu ülkede ibadet yaptık diye cenneti garantilediğini zanneden öte taraftan benim kalbim temiz ibadet neyime diyen iki farklı taife var. Lakin iki tarafta büyük yanlış içerisinde birinci grup, ibadet yapmak çok güzel de kimin Allah katında ne kadar değeri olduğunu bilemezsin belki de sen ibadet etmene rağmen etmeyen farklı bir güzel bir özellğiyle senden daha değerlidir Allah katında bilemezsin.ikinci grup ise ibadete ne gerek var kalbim temiz ben iyi bir insanım insanlara iyilik ediyorum yeter diyenler unutmayın ki Hz. Muhammed (S.A.V.) kalbi en temiz en iyiliksever insandır. Fakat zaman zaman eşinden müsade alıp gecelerce mübarek ayakları şişene kadar ibadet etmiştir.Unutmayın Allah kullarını ibadet etsinler diye yaratmıştır. Çevrenizde iyi kalpli temiz insanlar olarak anılabilirsiniz belki Allah(C.C.) sizi bu güzel davranışlardan dolayı size rahmet nazarıyla bakacaktır ama birde yaradılış gayesine uygun sizi yediren içiren vücudunuzu sistemler donatan Hz. Allah a ibadet etseniz kalbiniz çok daha temiz olur diye düşünmekteyim.
ramazan sensin bayram da sana girsin diye cevap verilse saçma kaçmayacak bir sorundur. cevap ne kadar saçma ise önerme de aşağıda kalmayacak derecede saçmadır.
ayıp, ayıp
oruç tutmayıp bayrama ortak olmak küçükken parasını vermeyip arkadaşının cipsine saldırmak gibi mahçupsun, fazla zevk alamıyosun ne anlamı kaldı o zaman?
özellikle şu Ramazan Bayramı'nı hak etmek gerektiği için, hak etmeden üzerine konanlara, "hangi yüzle bayram kutluyorsunuz, sizi gidi yüzsüzler?!" deme ihtiyacı duyduğum hazıra konan tiplerdir...
bu yüzdendir ki kimisi ramazan bayramını kutlar kimisi şeker.
tamamen duygusal !

(bkz: yaran başlıklar)