bugün

bu olay gece meydana geliyorsa, gökte dolunay varsa;sende şişman ve gözlüklüysen kaçmana gerek kalmaz veya yolu bulmak için çabalamana çünkü ölüm yakındadır.
*
en yakın izci kampını bulmaya çalışmakan başka yapacak bir şeyiniz yoktur. birde bağırmak gerekiyormuş ben burdayım ulaa, kayboldum ulaa diye. * * *
eğer gece kaybolunmuşsa, en yakın ağaç kovuğuna saklanıp sabahı beklemenin çözüm olabileceği trajedi.
eğer ormanda kaybolduysanız ve yönünüzü bilemiyorsanız doğadan yardım almaya çalışın. öncelikle gündüz kaybolduysanız biraz şanslısınız. güneşe bakmaya çalışın sağ elinizi güneşin doğduğu yöne sol elinizi de battığı yöne doğru tutun baktığınız yön kuzeydir. sonra varsa çevrenizde karınca yuvalarına dikkat edin. toprağı ne tarafa biriktirmişler. karıncalar yuvalarından çıkardıkları toprakları yuva çıkışının güneyine biriktirirler. sonra ağaçlara bakın ağaçların gövdelerinde yosunlar vardır ve bunlar genelde kuzeyi gösterir. birde ayçiçekleri güneşin doğduğu yöne bakarlar.

bunların dışında eğer gece kaybolduysanız biraz zıçtınız demektir. ormandan çıkmaya çalışmayın asla ışığa gitmeyin, şizofren değilseniz sese gidin. yakında gibi görünen ışık, aslında çok uzakta olabilir. yıldızlara bakmakla zaman kaybetmeyin hepsi birbirine benziyor, kutup yıldızını ararken birde boynunuz tutulmasın. eğer imkanınız varsa mutlaka ateş yakın, insanoğlunun ilk bilimsel keşfi olan ateş iyidir, ısıtır ve korur. gereksiz sesler çıkarmayın ve şarkı söylemeyin. avcı hayvanları başınızı derde sokabilirsiniz. çevrenişzde gördüğünüz kendi halnde zararsız gibi duran hayvanlarla da uğraşmayın. burası onların çöplüğü, siz deplasmandasınız ve sizi sizden başka koruyacak kimse yok. işte bu yüzden onlarla uğraşmamaya çalışın aksi halde bunu pahalıya ödeyebilirsiniz. bunun yerine inancınız neyse ona göre bol bol dua edin bu sizi belki biraz rahatlatıcaktır.

son olarak siz siz olun en iyisi ormana yalnız başınıza asla gitmeyin. eğer gurup halinde geziyorsanız guruptan da ayrılmayın. cesur ve maceracı bir züppe havasına bürünmeye asla çalışmayın. ormanların nemli, küf ve mantar kaplı zemininin altı züppelerle dolu.

hi ho ha ha ha
lost dizisinde baya bir dillendirilmiş hadise.
gece vakti kaybolmuşsanız, kesin ziyaretçileriniz olacaktır korkmayın. sizinle anlamadığınız bir dille konuşuyorlarsa, paniğe kapılmadan arkadaşlar beş dakika sonra gelecek, size nasıl yardımcı olabilirim tarzı cümleler kurun. eğer biraz şanslıysanız belki cesediniz bulunabilir.
herhangi bir yone dogru yoldan hic sapmadan yurumeyi gerektirir. oksijen bollugundan salaklaştırır, serinliginden titretir. turkiye sinirlari icerisinde bir ormansa bayanlar azami dikkatli olmalidir tecavuzle sonuclanabilir.
kendi benliğinizde kaybolmaktan daha iyidir. bir çıkışı mutlaka vardır.
topun inşaata kaçmasından hallice olan durum.
daha önce başıma gelmiş olay ancak korkmaya paniklemeye gerek suyun akışından dahi gidilecek yer bulunabilir. karlı havada biraz daha tehlikelidir ayrıca yanınızda silah varsa boşa mermi sıkmayın lazım olabilir.
romantizm yaşamak adına gereksiz bir güzergaha girip çıkış yolunu bulamamak.
sabır gerektiren durumdur. hani birkaç sene ya da birkaç ay idare edebilirsen ağaoğlu gelir zaten.
geceyse allah rahmet eylesin. gündüz yine bir şansınız olabilir.
Heyecan verir.

Aynı zamanda: http://hizliresim.com/ZWZo0a
uslu bir çocuk olup şirineyi ormanda sikmek için güzel bir fırsattır. az uyanık olun.
Ormanda yolu bilmez cahil kişilerin başına gelen durumdur. Evet.
Korku verir. insan nereye gideceğini bilmez olur.
Issız, soğuk, yağmur veya karlı, ağaçların sık olduğu bir de gece vaktiyse daha bir tedirgin eder.
gözünü kapatıp yaprakların arasına uzan ve kuş seslerini dinle. bir süre için huzur bul..
zevkli eylemdir.
o baştaki huzur kademe kademe yerini endişeye bırakır.

bir tepeye çıkayım da yol ne tarafta bulayım dersiniz.
ağaçlar çok sıksa göreceğiniz tek şey ağaçlardır.

allah'a emanet kendinizi aşağıya kaptırır şans eseri yolu kimseye rezil olmadan bulursunuz.

(bkz: ben değil de bir arkadaş)
Bizim yaylada gitiiğim bir bölge vardı,eskiden ağaçlar küçüktü neyse indim ormanını içine eski patikalar hep kapanmış kaybolmuş.ağaçlar büyümüş balta girmemiş orman gibi.içinde kayboldum sonunda bir ağacın tepesine çıktım neredeyim diye yön tayini için.sonra rotayı bulup döndüm.
Güneşe doğru yürü illaki biyere çıkar.
Patikayı takip et.
pusula veya telefon var ise sıkıntı yaratmayacak durumdur.
tam anlamıyla sıçtığınızın göstergesidir. yine de ilk 48 saat ümit kesilmez.