1. 1.
  florida eyaletinin miami'den sonra en büyük şehri olmakla beraber universal studios disneyland seaworld gibi eğlence parklarını barındırması sebebiyle başta ingiliz turistler olmak üzere amerikanın en çok turist çeken şehirlerinden biri
  ... city walk
 2. 2.
  (bkz: orlando magic)
  ... atan alir spor
 3. 3.
  Silaha benzeyen Florida Eyaletinin başkenti olmayan,ancak zaman zaman başkentiymişçesine algılanan sıcak,turistik,her an karşınıza bir eğlence parkının çıkabileceği,international drive ve downtown'dan baska cok da bir atraksiyonun olmadığı,gece hayatının da fena olmadığı bir eğlencelik şehr-i Amerika..
  ... nickless cage
 4. 4.
  kraliçe elizabeth tarafından sonsuza kadar genç kalması emredilen orlando adlı gencin hüzünlü öyküsünün anlatıldığı, yönetmenliğini sally potter' in yaptığı sıradışı tarihsel film. wirginia wolf' un aynı adlı romanından uyarlanmıştır.
  2 ... legend of the stranger
 5. 5.
  bloom soy isimli oyuncunun ismi.
  1 -2 ... iplik
 6. 6.
  Büyülü diyarlarda eğlenmek isteyenlerin şehridir Orlando. 1971'de kurulmuş olan Disney World son yıllarda neredeyse şehrin varoluş nedeni olmuştur. Bir yıl içinde 40 milyon insanın turist olarak ziyaret ettiği bu şehirde sokakta karşılaşacağınız her iki kişiden biri ya turisttir ya da geçimini turizm sektöründen kazanmaktadır.
  ... yett
 7. 7.
  (bkz: orlando bloom)
  -1 ... cupid
 8. 8.
  geceleri trafik ışıklarında durmamanız gereken yerlerden biridir.. aksi halde black diye tabir ettiğimiz arkadaşlar , sizinle sadece arkadaş olmak isteyebilir..*
  ... mechanism
 9. 9.
  sally potter'ın yönettiği, 1992 yapımı, modern kurgunun öncülerinden olan film. Ki Tilda Swinton bu film ile çok büyük oyuncu olduğunu kanıtlamıştır.
  2 ... antilopyawrusu
 10. 10.
  Virginia Woolf'un mükemmel romanıdır. Başkalaşmanın ve bir insanın yaşayabileceği maksimum duygu çeşitliliğini anlatır belki de. Belki de şizofreniyi somutlaştırır.
  2 -1 ... fehimsiz ekmek