bugün

amerikan nabisco'nun ilk 1912 yılında piyasaya sürdüğü orgazmik çikolatalı-kremalı kurabiye. türkiye'de de bulmak mümkün.
argoda zenci-beyaz ortak yapimi insanlar icin sarfedilen kelimedir.
ülker'in çıkartmış olduğu negro'ya çok benzer olmasına rağmen tadı negro'dan çok daha güzel olduğu gibi türlü aromalarıda mevcuttur. negro'nun oreo'nun değişik bir takliti olduğu rahatlıkla söylenebilir.
iki kakoulu biskuvi arasinda krema dolgu bulunan biskuvi. her ne kadar bunu yapan ilk marka da olsa, bence negro daha guzeldir. artik aliskanliktan midir bilinmez. ama cayla fena gitmiyor. su anda kraft bunyesinde bulunmaktadir.
türkiye'de sadece metro gros-marketlerde bulabildiğim (ha şu anda yok ama, 5 sene önce ne bisküviler, çikolatalar vardı bee, aah ah), sert kakaolu bisküvi arasına beyaz kremalı bisküvi. değişik yenme çeşitleri vardır, kimisi açar, içini yalar, dışını atar, kimi de içini sıyırır dışını yer. benim gibi aç insanlar da pakediyle götürür.

neyse efenim, güzel bisküvidir. ama 5 senedir ağzıma değmediğinden negro ile kıyaslayamam. açken hepsi süper geliyor.
orgazmik bir tada sahip mükemmel bi bisküvi. şimdi bi de dışında bisküvi yerine kek olanlarından çıktı. üzgünüm ama eti negroyla karşılaştırılamayacak kadar güzel.
turk versiyonu iciin (bkz: eti negro).
has memleketi amerika olan bir püskevit çeşididir. facebook'ta "17 arkadaşın bunu beğendi." olayını görünce çileden çıkıp, "sanki ananızın evinde oreo'yla doğdunuz amk." dedirten negro'nun büskivisi daha sert ve daha şekerli, kreması daha yağlı versiyonudur.
yokluğunda eti negro ile yetinmeye çalıştığım uyuşturucu madde. evlilik teklifi için tek taş falan değil 1 kutu oreo bekliyorum.
negro'nun yanında sınıftan kalan bisküvi.
elbette negro bir oreo uyarlamasıdır, ama oreo aşırı şekerli bir bisküvi iken negro'da tad tam damağa uygundur.
eti negro'dan ötesi olmayan bisküvi. yabancı özentiliği ile abartılıyor.
negroyu bir türlü sevemeyen bir insan olarak imdadıma yetişmiş bisküvi.
4 farki cesidi mevcuttur dunya pazarlarinda:

*kakaolu biskuvi icine beyaz kremalisi.
*kakaolu biskuvi icine cikolata kremalisi.
*kakaolu buskuvi icine duble beyaz kremalisi.
*kakaolu kornet icinde vanilyali dondurmasi.

biskuvileri sutle birlestiginde, voltrani olusturur. zevkinize gore biskuvi tercih edilebilir. cayin yaninda eti negro daha iyi gitmektedir. dondurmasi ise kendi klasmaninda en iyisidir.
dilini boyatan bisküvidir.
bir macaron değil. * *
Az önce büyük boyunu tek başıma bitirdiğim amerikan şeysi. Sanırım 36 tane vardı saymadım. Ama kesinlikle ispanya ve Amerika üretimleri arası fark var. Amerikan olanı mutlaka deneyin derim.
migrosun bünyesinde bulundurduğu bol kakaolu bisküvilerdir. süt ile yiyerek büyük haz duymanız mümkündür.
her hangi bir migros'ta rahatça bulunabilen, gavur negro'su. paketleri çok albenilidir... türkiye'nin çoğunluğu ile migros tanıştırmıştır...
bu neden pahalı acaba diyerek türk kafamla aldığım ancak negrodan bir fark göremediğim sıradan bir bisküvi. bu kadar övgüyü nasıl hak ediyor diye düşündürmüştür.
negro'dan daha yoğun bir tadı var. sütsüz yemek biraz zor, negro ise her daim zevkle tüketilir.
negrodan daha keyifli, tadi daha guclu olan vazgecilemezim.
Bi bokum değildir afedersiniz. bir negro hiç değildir efenim. Burjuva özentisi olmanın bisküvi versiyonu.bir paketine 3tl verip oreo alcağınıza 3 paket negro alın daha iyi yada 1 negro 1 neskafe alın geri kalan para cüzdanda yaşamını sürdürsün vesselam.
ballı sütle en iyi giden şeydir herhalde.
geçmişi 1912 yılına kadar dayanan, 1978'e kadar iki kurabiye arası krema formatından ödün vermeden üretilmiş, bu tarihten sonra pazar payını arttırabilmek adına farklı çeşitleri piyasaya çıkarılmış nabisco ürünü.

bir negro şu-bu olmayabilir, lakin triple double olanı muhakkak tadılması gereken über fantastik bir lezzettir!
dudaklari ve disleri bazen siyaha boyayan tadi mukkemel biskuvidir.

(bkz: püskevit)