entry'ler (81)

en ibne özelliğiniz

"ibne özelliği" nedir, ayrımcı homofobik misiniz olm ?

(bkz: meraba meriç ben)

kadın cinayetlerinin artmasının nedenleri

memleket için konuşacak olursak bu durumun artışta olmasının nedeni kadının bizim toplumumuzdaki rolü ve yerinin halen belirsiz ve karmaşık olmasıdır.

kadınlar el üstünde mi tutulmalı?

yoksa "yerini" bilip erkeklerin, yanında haddini aşmayan, erkeğe muhtaç, geri planda mı durmalı?

veya:

kadın, x aile yapısına örnek teşkil edebilecek bir anne mi olmalı?

yoksa kendi kaderini, hayatını şekillendirebilen, iş-eğitim hayatında başarılı bir irade sembolü mü?

bu ve bunun gibi ikilemler, belirsizlikler çoğaltılabilir. belki toplum olarak kadınlara taşıyabileceklerinden çok daha fazla yükler sırtlamaya çalışıyoruz, kimi zaman da belki hayata dair potansiyellerini, hayallerini, kendilerini gerçekleştirebilecekleri fırsatları ellerinden alıyor, onları önyargılardan ve geleneklerden oluşan, geçmişten gelen ve belleklerimize yer etmiş "kadın" imajına hapsediyoruz...

bu anlayış ve davranış kalıbı pozitif anlamda kökten bir değişime uğramadığı ve belirli bir standart çizgiye yaklaştırılamadığı sürece maalesef kadına yönelik şiddet olaylarının zihinsel ve kavramsal olarak engellenmesinde pek fazla yol alınamayacaktır.

sahibinden com garaj arabası ekolü

bu ekolde takılan abilerin bir de şu modelde kuzenleri vardır, bunlar da özlerinde iyi insanlardır aslında:

takas mantıklı araçlarla düşünülür.

(bkz: mantıklı araç)

parliament reserve

neyin rezervesi olduğunu anlayamadığım, camel black'ten sonra içince kömür dumanı soluyormuş hissiyatı yaşatan sigara.

çözüm süreci

olmayan süreçtir, akp'nin yıllardır uygulama sıkıntısı çektiği ve başarısız olduğu iç ve dış politikaları, geneli kapsamayan, tavizsiz, sorunlara değil kişilere yönelik aldığı diğer tüm siyasi kararları gibi batmaya mahkum olan süreçtir.

en tırt üniversite bölümleri

türkiye'de hukuk ve sağlıkla ilgili olmayan bütün bölümler.

avukat avukat evliliği

boşanması kolay olur.

orduluyla evlenilir mi sorunsalı

şaşırtıcı sorunsaldır: kafamıyı yediniz, orduluyla elbette evlenilir?!!

misal edinburgh dükü... adamın 1000 atlı, 2000 bin yaya, 3 koçbaşı, 5 savaş arabasından oluşan muazzam bir ordusu var ve kendileri hala bekar ;) . bu adamla evlenmek, çay toplantılarında bir araya geleceğiniz "ordusuz" toprak ağalarıyla evlenmiş olan prenses yahut leydilere karşı otomatik olarak üstün bir konumda olacağınız anlamına gelir. ordusuz adam gereksiz adam yani leydiler!!!

en güzel 3 türk kadını

makyajlı-makyajsız ayrımı yapılması gereken liste.

şahsıma göre, makyajlı: nur yerlitaş

makyajsız: nur yerlitaş

sözlük yazarlarının itirafları

askerlik diye bir şey varmış... zormuş lan harbiden! denetleme var falan, şafak atmak bilmiyor arkadaş.

erkeğin evlenmeye karar verdiği an

31den çıldırdığı anlardan birine denk gelmiş olabilir.

solculardan nefret etme nedenleri

"aydın geçinip, bi sike derman olmamaları" da bu sebeplerden olsa gerek!

memlekette kimsenin yaralı parmağına işedikleri görülmemiştir.

beğenmedikleri "dinci"ler ülkeyi babalarının harmanına çevirip, tepeden tırnağa tüm kamusal tesislerde alabildiğine köktenci teşkilatlandılar, bunlar "senin adamın yerleşmesin-o zaman benimki de yerleşmesin" diye birbirlerini yerlerken...

solcularda gereksiz bir elitizm, yersiz aristokrait bir hava mevcut olmuştur bu memlekette her daim. 3 kuruşluk ömrümde gözlemlediğim kadarıyla bunların ortamlarına-kampanya yahut etkinliklerine girebilmek, "bunlardan biri olabilmek için" bazı görünmez kaideler mevcut: yüksek kariyerli bir meslek, ileri düzey tahsil, fransızca bilmek zorunlu, sorbonne kütüphanesinden en az bir kitap alıp okumuş olmak... kolay kolay insan beğenmez allahsızlar.....falan filan!

asla halkla kucaklaşıp, tabana ulaşamadı bunlar..olduysa da ben görmedim!

daha çok ağlarsınız canlarım ciğerlerim.....

son söz: sağ/sol penaltı gol en iyisinin siz a.............

354 üncü dönem kısa dönem ve yedek subay adayları

kütahya hv.er eğt.tug.k.liği'nda, "muhafız" er olarak benim de aralarında bulunduğum adaylardır.

devrelerime selam, dedelerime ise verebilecekleri herhangi bir tüyo için şimdiden teşekkür ederim!

sözlük erkeklerinin göz rengi

yanar döner siyah kehribar.

burcundan utanmak

ikizler burcu bir birey olarak geri kalan 11 burcun mensupları adına hissettiğim duygu!

yazık lan size... sağda solda yahut ben etraflardayken söylemeyin burcunuzu, çok utanıyor ve üzülüyorum sizin namınıza.

te allaamm yarrappbim, burçlara kafayı takmış olanlara kafa atma kampanyası mı başlatsak ne yapsak?

yıldız tilbe nin süper frikiği

olmaz olsun frikiğidir.

böyle daha mutluyuz!

sözlük yazarlarının tükettiği alkolsüz içecekler

atom...

ooh misss!!!

666 online yazar

yaklaşık 5 saniye önce kullanıcı panelinde gözüme çarpmış olan durum...

hayırlısı!

american hustle

"olmuş" denebilecek filmdir...herhangi bir eksiği yoktur, heyecanı/macerayı/trajikomikliği her saniye had safhada ve dozunda verebilen nadir yapımlardan.

nedendir bilemiyorum lakin bana bir şekilde fargo'yu anımsattı bu film...

vajina tadı

kusmuğu andırır.