bugün

Yıllardır sözlüklerde yazarım.
Sözlüklerde yazdıklarımı sildiren tek yazardır.
Milletin ipliğini pazara falan döktüĞÜ yoktur.
Kendi ipliklerinden bahsedilince kuduran bir yapısı vardır.
ne olduğunu merak ettiğim yazarımsıdır. en son new york'ta central parkta her gün koşup, cinsel ilişkiye girebilmek için ne kadar fit olunması gerektiğini anlatıyordu birkaç sene önce.
son demlerde abd'deki olaylar vesilesiyle habertürk'ün muhabiri olarak new york'tan vs canlı yayına bağlanarak abd haberleri ile ekranlarda boy göstermektedir.
itici bir tip.
kaç kişinin tıklayıp da okumaya niyetlendiğini, niyetlenenler arasında da kaçının yazısını bitirebildiğini merak ettiğim köşe yazarı. yazıları zor ya da felsefi derinlik içerdiği için filan değil, alakasız zırvalarla dolu olduğu için. muhtemelen newyorkda vs yaşayıp da amerikan magazinini türkçe okumak isteyen bir kitleye hitaben kendisine köşe verilmiş ama böyle bir amaç uğruna da bir adama maaş ödenir mi emin değilim. yazdıklarının çoğunun türkiyede yaşayan türkleri zerre kadar ilgilendiren bir yanı yok, zaten kendisinin de ilgiye ve paraya ihtiyacı pek yok. belli ki cukka sağlam ve tuzu kuru. amerikan magazini yazmazsa gezdiği yerleri yazıyor,kime neyse.
popüler kültür akımı konusunda uzman olan ve belgesel niteliğinde yazılar yazan köşe yazarı.
totalde kendisini pek sevmem ama tarkan eleştirileri cuk oturmuş. çok doğru.
Eşcinsel ve ateist olduğu için kendini tehlikede hissedip ülkeden kaçıp amerika da yasamaya giden fakat habertürk de ki köşesinde sürekli akp siyasal islam güzellemeleri yapan bir arkadaş.

La o kadar güzelse niye kaçtın gittin ülkeden totoş? Gel yaşa burada akp çatısı altında doya doya eşcinselliğini de ateistliğini de.

Asla homofobik bir birey olmadim ama bazi gay ler hakikaten çok ibne oluyorlar.
Kafayi Ömer Koç'a takmis, kendini gazateci entel herbiseyi bildiğini zanneden gay şahis.
Sözcü gazetesinde belkide bir daha böylesine açık açık doğruları söyleyen, sol tarafı gömüp nedenini pare pare açıklayan bir yazı göremeyeceğiz köşe yazısının sahibi.. nişantaşında oturup içkilerini yudumlayarak ülke kurtaran amipleri ancak kendi içlerinden olan biri bu kadar güzel ifşa edebilirdi.

illa rte'nin karşı çıktığı bir şeye veya desteklediği bir şeye destek verenler hemen rte'ci mi oluyor? Muhalefet bu mu ülke için bir şeyler yapmak bu mu?

Arkadaş çok güzel yazmış be. Kaleme sağlık canım ciğerim...

--spoiler--
Tayyip nasıl giderse gitsin, diye gözleri kör olanlar, Hasan Cemal gibi Altanlar'ın tutuklanmasını kınayanlar Gülen gibi bir suç örgütüyle işbirliği yapmaktan çekinmiyor. Aptallık mı, alçaklık mı?
--spoiler--

--spoiler--
Bu sesi çok gür çıkan ama niteliği sivrisinek büyüklüğündeki düşük liberal koronun son yarattığı düşünce terörü kendilerinden olmayanı “Tayyip'çi” diye damgalamak. Ortada seçilmiş bir iktidar ve gizli kapaklı işler çeviren bir suç şebekesi varsa ve illa bunlardan biri seçilecekse çok tereddüte lüzum yok.
--spoiler--

--spoiler--
Türkiye'de Gülen tehlikesiyle mücadele edebilecek kapasiteye sahip tek lider Erdoğan; diğer partilerin, özellikle CHP'nin nasıl Gülen'le aynı yatağa girdiğini gördük. Dahası, Erdoğan seçilmiş bir lider; seçildiği gibi bir daha seçilmeyebilir de. Ama Gülen hücreleri ne seçimle geldi ne seçimle gider ve şimdi bitirilmezse kapkaranlık bir örgüt rejimi kontrolü altına alacak.

Tıpkı Beyaz Türkler gibi kimi Batılılar da Gülencilerin yıllar içinde yaptıkları kumpasları anlatınca “Sen Tayyip'çi misin” diyorlar. Artık Beyaz Türk demesinler de, ne derlerse desinler.
--spoiler--

yazının tamamı
https://www.google.com.tr...yyipci-oldum-1396848/amp/
sevimsiz ve mide bulandırıcı.
Günümüz entelektüeli olma rehberi
http://sozcu.com.tr/2014/...ueli-olma-rehberi-620214/
luis suarez ısırasıca ...
Biz­le­rin dün­ya bir ye­re gi­der­ken, bir mu­ha­fa­za­ka­ra kar­şı bir baş­ka mu­ha­fa­za­ka­ra kar­şı ter­cih yap­mak zo­run­da bı­ra­kıl­ma­sın­dan do­la­yı öf­ke do­lu­yum.

Çö­züm ola­rak bu­nu bu­lan­lar adı­na uta­nı­yo­rum. So­kak­lar­da­ki yüz­bin­le­rin di­na­miz­mi­ni, bu genç­le­rin di­li­ni iki mu­ha­fa­za­kar Cum­hur­baş­ka­nı­’n­dan bi­ri mi an­la­ya­cak?

demiş bu hafta ki yazısında.

hamiş: hislerime tercüman olmuş yazar.
NN muhabiri Ivan Watson'ı pasaport kontrolü için gözaltına alan polislere "a.. çocukları" dediği iddia edilen gazeteci.
kendisinin kompleksle laf soktuğu kişilerin çoğunluğu akpli değildir . aslında artık bir konuda cevap veremeyince etiketlemeyle karşı tarafı alt etmeye çalışanlar için yeni bir etiket ortaya çıktı . '' ampul hizmetçisi '' . o zaman ben de hiç araştırmadan bodoslama etiketlerim . bazı ampul hizmetçilerinin beğendiği köşe yazarı .

ben oray eğin' i 10 yıl öncesinde liseye yeni başladığımda bile beğenmiyordum , ne ampulu ne floresanı .
30 yıl öncesinde modası geçen amerika hikayeleriyle , esprileriyle tutunmaya çalışan birisiydi . zamanla kendisi bir halt olmadığı için bir halt olanlara kışkançlıkla saldıran bir mahalle karısına döndü . yazılarında zenginlerin takıldığı mekanlardan falan hava için özellikle bahseden çakma bir entel kendisi . içi dökülüyor olsa da boyalarla gösteriş yapmaya çalışan bozuk bir araba . en fazla bar yazarı olabilir , dedikodu yazarı olabilir . ciddiye alınacak birisi değil . laf sokmayı bir bok zanneden ortaokul ergeni zekasını aşamamış kompleksli kişiler tarafından takdir görüyor .
bu nil ibrahimgile verdiği ayar:

Oray Egin ‏@orayegin 18 sa.
Rüzgar döndü diye çıktın piyasaya bakıyorum, kocan müşteri kaybetmekten korkmuyor herhalde. @Niltakipte

bu cenk eren e verdiği ayar:

Oray Egin ‏@orayegin 12 sa.
Noldu coke davan? Belki yalakalık yaparak cezadan yırtarım mı diyorsun?

bu cem yılmaz'a verdiği ayar:

Oray Egin ‏@orayegin 18 sa.
Bugünkü sessizliğini de, bunu da unutmadık @CMYLMZ pic.twitter.com/x64ImF7XPg

hamiş: helal olsun diyorum.
''hürriyet benim'' şarkısı ile ilgili çok güzel tespit i olan yazar.

“Hürriyet Benim” şarkısını söyleyenlerden biri de, gazetecilik adına bildiğimiz ne varsa bunu mahvetmekte hiç sakınca görmeyen Ömür Gedik’in biricik aşkı Ferhat Göçer. Hayret, batmak üzere olan Radikal’in yöneticisi Eyüp Can araya yakın arkadaşları Sertab Erener ve Nil’i (bir başka Hürriyet yazarı) sokuşturmamış. Bengü, Kubat, Zıynet Sali ve Funda Arar koronun diğer üyeleri. Hiçbirini “bireysel özgürlük” simgesi olarak hatırlamıyorum.

hamiş: itirazı olan?
gaymiş.
hey yavrum be, vurduğun yerden ses gelir.
TiPiNE BAKIP BUNDAN OLSA OLSA MAGAZiN GAZETECiSi OLUR DENEBiLiR, AMA OKUYUNCA KALEMiNiN NE KADAR
GÜÇLÜ OLDUĞU ORTYAYA ÇIKAR, Dönüşü MUHTEŞEM OLMUŞTUR ...
rahat rahat bir şey bile yapamıyoruz diyerek sinemada üstelik istanbul da 60 erkeğin gay ilişkiye girmesine baskın yapan polisi eleştiren gazeteci arkadaş.

http://www.ensonhaber.com...una-tepki-2013-05-07.html
sikimsonik bi yarışmada jüri üyesiyken inci çayırlı gibi gerçek emekçi ve sanatçıya yaptığı çirkeflik ile hatırlanan dombili.
tuncay güneyle, pekçok benzerlikleri olan ex köse yazari. ikisi de gay, ikisi de çakma yahudi, ikisinin de derinlerle baglantilari var, ikisi de yurtdisina kaçmak zorunda kaldi.

http://www.medyafaresi.co...il-dersini-kim-verdi.html
bi sürü mantık hatası içeren ifadeleri beyan edenlerin kendisini savunmaya çalıştığı kişi.

1. twitter kullanmıyorum, twitterım hiç olmadı.
2. bu nedenle twitterdan adamı belki dışarıdan takip edebilirdim ama chavez'in ölümü hakkındaki tırt beyanını ya da tweetini burada öğrendim.
3. kıymetli bir insan öldüğünde üzülmenin neresi "sürüye katılmak" oluyor, onu tam keşfedemedim. misal, geçenlerde müslüm baba vefat etti. kendisini bir kez bile dinlemedim ama güzel insandı ve üzüldüm. demek ki sürü psikolojisine dahil oldum o anlarda..
4.bir kişi oray eğin'in düşüncelerini beğenmiyorsa, terazinin diğer kefesinde nazlı ılıcak, pelin batu ya da nuray mert vs vs her kim ise mi olmalı? insanın kendine özgü düşünceleri olamaz mı yani? illaha twitter kullanmak ya da birilerinin görüşlerini mi giyinmeliyiz kendimize?
5. oray eğin'i pek severdim. hakkında iki yıl evvel yazdğım eski bir entryim buna ispattır.

toplamda,
bu neyin kafası?

viva chavez!
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar