bugün

oomph!.
http://www.oomph.de/
en son bi best of cikardilar "delikatessen" isimli.
en bilinen parcası augen auf olup bunun yanında supernova, brennende liebe gibi hos parcalarada imza atmıs köklü industrial metal grubu. bircok kişi rammstein grubunu daha iyi bulurken benim favorim herzaman oomph'dur. ayrıca sonunda iki ünlem bulunur. oomph!! gibi.
ne yazik ki albümlerini bulmak zordur.
Diskografisi ve kadrosu aşağıdaki gibi olan gruptur.

Dero : Vokal ve Davul
Flux : Gitar ve sampling
Crap : Gitar ve klavye

1992 - OOMPH!
1994 - Sperm
1999 - Plastik
2001 - Ego
2004 - Wahrheit oder Pflicht
2006 - GlaubeLiebeTod

http://profile.myspace.co...le&friendid=123423333
yeni albumu monster cıkmıs olan grup.
augen auf isimli sarkisi ve ozellikle ayni sarkinin klibiyle hayran kaldigim alman grup.
rammstein ile tek alakası, endüstriyel metal yapıyor olması olan; alman endüstriyel metal grubu, neue deutsche harte'nin en daşşaklı temsilcilerinden.

tartışmasız en büyük bombaları gott ist ein popstar şarkısıdır. grup ile ilgili dikkat çekici bir özellik de üç üyesinin de inanılmaz yakışıklı olmasıdır. cinsel fonksiyonları sapmamış bir erkek olarak söylüyorum bunu bak, cidden çok karizmatik herifler.
26 şubat'ta truth or dare isimli albümünü patlatacak olan grup. adana taraftarına saygılarımı sunarak bir bakınız vermek istiyorum,

(bkz: alemin allahı geliyor)
rammstein ile birlikte almanya'nın önde gelen endüstriyel müzik gruplarından birisidir. gekreuzigt ve supernova şarkıları dinlemeye değerdir.
rammstein kadar adını duyuramamış ama rammstein kadar kaliteli müzik yapan* alman industrial metal grubu. grubun elamanlarında über bir karizma var. klipleri ise şahane. özellikle augen auf ve labyrinth şarkılarına çektikleri klipler takdir edilesi. şarkıları zaten aşmış.
endüstriyel metalin babasını yapan, aslan gibi grup. rammstein kendilerinden feyz almıştır.
başta rammstein olmak üzere bir çok alman metal grubunun katılacağı akım olan Neue Deutsche Härte'nin kurucusu olan grup. rammstein'dan üstün tutanlara saygı duyulur.
her albumu birbirinden farklı ve güzel olan gruptur. şarkılarında, album kapaklarında ve kliplerinde çocukluk korkularını, masalları kullanırlar. (bkz: labyrinth) (bkz: monster) (bkz: sandmann). üç asıl üyeden oluşan grubun son albumu (bkz: truth or dare) 2010 da çıkmıştır ve grubun eski şarkılarının ingilizcelerinden oluşur.
rammstein'in ilham aldigi gruptur.

ikisi de endüstriyel metal yapiyor tamam ama cok önemli bir sound farki var arada. kusura bakmayin ama su salak sound kelimesini kullanmak durumundayim. ya da neyse lan. ses farki diyeyim iste, ton farki. ondan var. ikisini kiyaslamak dogru degil. "hangi peygamber daha iyiymis?" diye kiyaslama yapiyor musunuz? hayir. oomph ve rammstein icin de yapmayin iste.

rammstein tekdüze rifflerle siker atar adami. oomph ise daha karmasik yapar bu isi.

bildigim tek sey var, aha su ikisini dinlemeden ölenler kendilerine cok yazik ediyor. "peki meister, ne dinleyelim?" derseniz öncelikli önerilerim söyle,

- hate sweet hate
- ice-coffin
- anniversary
- unsere rettung

cok mu sert geldi?

- augen auf
- wer schön sein will muss leiden
- tausend neue lügen

böyle gider bu yahu. dinleyin siz dinleyin. hepsini dinleyin.
OOMPH!, Alman endüstriyel metal grubudur.

http://galeri.uludagsozluk.com/g/oomph/
otomatik portakal filminin etkisinde kalmış, en az rammstein kadar güzel şarkılar yapan ancak henüz pek keşfedilmemiş gibi görünen harika bir metal grubudur. sandmann, augen auf, mein schatz şarkıları dinlenesidir. sandmann şarkısı 2.5 milyon çocuğun almanya'da yoksulluk içinde yaşamasını konu alır.
Rammstein severlerin seveceği, rammsteinin öncüsü olan grup. labyrinth klibi gerçekten müthiştir. augen auf fifa 2005 oynayanlar varsa biryerden tanıdık gelebilir.
rammstein göre daha hoş müzik yaptığını düşündüğüm grup.
son albümüyle ortalığı darma duman etmiş alman grup. sevin sevmeyin, beğenin beğenmeyin ama adamlar 20 senedir kimseye bakmadan çatır çatır kendi müziklerini icra ediyorlar ve öncülük ettikleri akımın da en baba grubu olduklarına da her defasında kanıtlıyorlar.
Labyrinth gibi tekrar tekrar dinlenesi bir şarkı yapmış olan gruptur. kendilerini tebrik ediyorum.
fazlasıyla iyidir. bonobo önerilir.
Eckstein Eckstein, Alles Muss Versteckt Sein.
oohhşşş un farklı bir versiyonudur. cinsel hazzı çağrıştırır.
Umf seklinde okuduğunu bilmeme ragmen yillaridr omf diye okuduğum rammsteinden bile daha cok sevdigim alman grup. Almanca sarkilari kadar ingilizce sarkilari da güzeldir.
underrated bir grup bana kalirsa. bazı şarkilari çok gaz. seemannrose, labyrint, die schlinge gibi. bazen rammstein la eşdeğer görüyorum.