bugün

asıl adı ömer faruk tekbilektir. müzik hayatına saz çalmakla başlamış sonra neye geçmiştir. mükemmel ney üflemektedir.orhan gencebayve leman samgibi büyük müzisyenlerle birlikte çalışmıştır. şu an amerikada yaşamakta dünyanın her yerinde konserler vermektedir. 8 dakikaya yakın I love youparçası 50 defa arka arkaya dinlenilse 51.sini istetecek türdendir. ve elbette adanalıdır.
son albümü Suleyman The Magnificent olan muzik üstadı
http://www.omarfaruktekbilek.com
sezen aksunun belalım adlı şarkısının bestecisidir aynı zamanda.
(bkz: necip fazıl kısakürek)
(bkz: yok daha neler)
sehrinize konsere gelmesi durumunda ne yapip ne edip gidilmesi gereken muzisyen turk buyugumuz..
ingilizcesi komik, sesi hayli yaniktir.. neyi de biraz kaval formatinda calar.. yaptigi muzik de oyle iddia ettigi gibi sufi muzik falan degil bildigin arabeskin basariyla modernize edilmis halidir.. ama ne yalan soyliim adam cok iyidir.. bizleri vaktiyle cok eglendirmistir.. konser sonunda insanlarin hizini alamayip, sahnenin onunde findik kiraraktan oynamasina sebep olmus insandir. ustanin saz arkadaslarindan yine kendisi gibi usta bir de hasan amcamiz vardir.. new york'da bir meyhanesi oldugu da iddia edilen bu sahsin varligi orkestraya ancak gorenlerin anlayacagi bir tad birakir.. bide perkusyonist chis vardir ekipte.. iyi ki vardir.. hep olsundur..
e bak simdi canim cektidir..
Ülkesinde tanınmayan, maalesef değerini sadece yabancıların bildiği kalite abidelerimizden biri...
"i love you" isimli musikiye kaçar müthiş eseriyle dünya çapında kabul gören buddha bar 2de bulunmasıyla ne kadar güzel işler çıkardığını bize gösteren sevdiğim müzisyen. sufi müziğini avrupanın yüksek sosyete akşamlarına taşımış teşekkür edilesi, dinlenesi insan.

hele ki "i love you" parçasının bir elektro remix'i vardır ki gitar basslarla böyle mi uyum sağlar, hocam elektronik müzik bu kadar mı kaliteli olur dedirtir. buddha barda şarkısının iki versiyonu da bulunmaktadır.

ferhat göçer'in takım arkadaşıdır, şehrinize elele gelip şukela konserler verme ithimali yüksektir bilginize.
(bkz: why)
eve yerleşirken, arkadaş tavsiyesi üzerine göztepe 1. orta sokak'ta tekbilek kardeşler isimli marangozhaneyle anlaşılır. montaj günü onlar zanaatlerini icra ederken başlarında dikilinir. anneyle bir yandan tekbilek kardeşlere çay/kahve servisi yapılır, bi yandan da sizin işiniz de zor be abi geyikleri döndürülür. bu tatlı amcalardan birine brunglace "tekbilek diyince omar faruk tekbilek geldi aklıma, nasıl bi adam o öyle, arabada dinlemek ne güzel oluyo anne di mi bik bik.." der. amca demesin mi "o bizim abimiz".. anneleri inanamıyomuş oğlunun konserlerini izlerken, "bu kadar insan biliyo mu oğlumu benim?" diyomuş. anneyle gözgöze gelinip bakakalıştan ve içten atılan çığlıklardan sonra amcalarla muhabbet ilerletilir. "ömer gelince size ucuza bilet ayarlarız" demeleri sabırla beklenir. tekbilek kardeşler, bize bilet hediye edebileceklerini dile getirirler ve o konser gününün gelmesi beklenir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.