bugün

bir kaç gündür gözüme takılan yazar. zekice entryleri var.
hoşgelmiş zannımca boş gelmemiş yazar.
(bkz: #25241483)

yazdıklarımı neresiyle okuduğu merak edilen, sümme haşa dinle dalga geçtiğimi uyduran lale.
bonzai çekerken sözlüğe girmeyelim, sonra böyle sorun oluyor.
kafayı bulmak isteyen sözlükten çıksın, sonra ne zıkkımlanırsa zıkkımlansın evet.
(#25387652)
şeriat istiyor batıyı kötü buluyor senin arab dünyanıda biliyoruz pedofilinin adı sunnet.
çok eşlilik sunnet.
kadın taşlamak normal.
her yerde kumaşların arkasına sakladığınız kadınlar. yokluktan gay olmuş erkek kitlesi.
keçilerle evlilik yapan bireyler.
evrim konusunda ülkemizdeki milyonlar gibi açık ara cahil ve hiçbir halt bilmeyen sıradan bir insancık.
Dini istediği gibi algılayan hede.
tanımadığı bilmediği kimselere iftira atmaktan çekinmeyen mürteci.
çok değerli bir alevi arkadaşımın karısı. hoşgelmiştir sözlüğe. koştursun bakalım.
mumlarla işi olan ensest piclerin nick altından uzak durmasi gereken yazar.
(bkz: arapça/#25580930)

bugün konuşabiliyorsak bu dilin sayesinde diye buyurmuşlar. üstünü de eklemiş beyefendi, %70 demiş.

şimdi ne kadar anlatsam boş... ne söylesem boş... ne kadar hakaret etsem, sövsem boş...

bak mankurt yazdığın giride bile 25 sözcük türkçe. 37 sözcük kullanmışsın zaten. lisan, mubit, kadim gibi artık dilimizde çok kullanılmayan sözcükleri çıkar kaldı 34. *
"seviye" "zira" "ihtiyaç". bu sözcüklerin ise karşılığı günlük dilde var ve kullanılmakta. örn, düzey, gereksinim diyebilirsin. bunları da çıkar kaldı 31.

geri kalan türkçe olmayan sözcüklere bakalım. zor, zengin, ve, din. zor farsça'dır. zengin farsça'dır. "ve" arapça bir bağlaçtır. din arapçadır.

gördüğün gibi arapça olmasa bile konuşabiliyoruz, ilginç değil mi?
ortaçağ insanı. midem bulandı.
türkçe'nin kökten türemediği iddia eden yazar. adam konuştuğu dili bilmiyor ancak bu kadar olur. üstelik bu iddiasıyla ilgili kaynak paylaşıyor ve okumuyor. arapça ve türkçe birbirinden çok farklıymış efenim, kökten türemezmiş türkçe. yok artık. 10 yaşında çocuğa sorsan bu cevabı vermez birde yazarım diye geziyordur sokakta.

yapısına göre diller 3'e ayrılır.

tek heceli diller (çince, tibetçe) hariç çekimli ve eklemeli diller kökten türer.

çekimli dillerde kökten türer. kök değişirken (Almancadaki atmak, fırlatmak fiilinin werfen / warf / geworfen şekillerine girmesi gibi aslında arapcadan örnek vermek isterdim ama klavye müsait değil malum latin harfi kullanıyoruz. sen ona da karşısındır şimdi o konuya hiç değinmeyeceğim, bir gece cahil olduk ekibindensin belli.), eklemeli dilde kök değişmez (göz, gözlük, gözlükçü gibi).

bu yaşta bu örneği tekrar verdim ya 1 hafta kafa iznine çıkacağım mk.
Bir zamanlar doğru yoldayken, şimdi edip yüksel'i, caner taslaman'ı savunup; hadis inkarcılığına, dinde reformistliğe başlamış yazar... Allah akıl fikir versin.
Yaklasik 1 aylik ciddi bi sorgulama ile fikir degistirmis yazardir.
Dileyenlerle bu konuyu tartisabilirim.
bana kansız diyerek hakaret etmiş yazar. Bak aslanım/şekerim kimse durduk yere bu düşüncelere sahip olmaz. Her etki bir tepki doğurur. Klavyenden bana hakaret edene kadar aç biraz oku, araştır. He hala yola gelmiyorsan ben sana yine anlatırım, şimdi kaybol.

Edit: ilgili entry sini silmiş delikanlı. Hadi iyisin yine hal halın benden. Bir de iskoç olaydın tamamdı.
isim yapmaya gelen vasat troll.
olasılığı yüksek ihtimal.
25. Entry si gorukmeyen yazar. Donuzladigim terbiyesizli entariler giyen bi yazar olabilir.

Ama ben onu asla gormeyecegim. Muhahahahah.
Yazdıklarını beğendığim, yer yer entrlerinde akademik bir üslup gördüğum yazmış olmak için değil bilgilendirmek içın yazan bir yazar.