bugün

8 haziran 2008 tarihinde yapılacak ve ilk öğretim 8. sınıf öğrencilerinin gireceği sınavdır. açık adı 'orta öğretim kurumları öğrenci seçme ve yerleştirme sınavı' dır.
çoğu zaman amacından sapmış ailelerin yarış atı sandığı cocuklarını, zamanı geldiğinde bu sınav için de suyunu çıkardığı görülmüştür.
bu sene son kez yapılacaktır. ve bu sınavın yerini 6., 7. ve 8. sınıflarda yapılacak olan sbs alacaktır.
milli eğitim bakanlığından akıllara zarar bir başka uygulamaya daha kobay olmuş sınav. öğrenciye de yazık, veliye de. iki eliyle bir sınavı doğrultamayan bakanlığaysa yazıklar olsun.

http://www.ntvmsnbc.com.tr/news/441372.asp
an itibariyle başlayacak olan ortaöğretim kurumları sınavı .
şuan evimin karşısındaki okulda yapılan olan sınav.oökösys olan ismini kısaltarak oks olan sınavdır. eskiden de lgs 'ydi o. *
kardeşimi uğurlamış olduğum orta ögretim sınavı' dır. kardeş insanı biraz gergindi, umarım rahatlamıştır.
öğrencilerimi an itibariyle terletmekte olan sınav. gençlerini bu kadar ucuz harcayan bir başka memleket var mı acep dünyada dedirtir.
küçük kardeşin, profesyonel desteğimi arkasına alarak, pes ve halı saha maçlarıyla hazırlandığı sınavdır.
artık rahatlardır. ohdur.
gezsinler efendim, bir yılın gerginliğini atsınlar. onlarda insan ama. *
bütün bir sene gösterdikleri emeğin , yorgunluğun karşılığını bugün alacakları sınavdır .bu emeklerinin heyecanlarına yenik düşerek boşa gitmemesini dilemekteyim . bu yaşta sınav stresiyle karşılaşarak ileriye yönelik tecrübe kazanmaktadırlar ayrıca .
girilen ilk önemli sınav olmasıyla eli ayağına dolaşan bir sürü bünyenin su anda rahatlaması ya da kafalarını duvarlara vurma halınde olmasının sorumlusudur oks 2008. geçti artık geçti tamam
bu sene sonuncusu yapılan sınavdır. bir akrabamı bırakmak için gittiğimde bile bana hala yıllar önceki o küçücük yüreğime nasıl yük yaptığını hatırlatıp gözlerimi dolu dolu yapmış, gencecik çocukların geleceklerinin birkaç saate bağlandığını göstermiştir.
trakya bölgesi'nde sınavın ortalarında akıl almaz bir yağmur başlamıştır.o seste sınav olmak zor olsa gerek

(bkz: sinavda tuvaletin gelmesi)
http://egitek.meb.gov.tr/...ar/OOk/oks2008/index.html

ntv'de sorular cevaplanmaktadır .
bu yıl son kez yapılmış,kardeşlerimizi bezdirmiş bir sınavdır.
türkiye ile ilgili her tür meseleyi acayip umursadığını gösterme merakındaki yazarların pek ilgilenmediği sınavdır. çok büyüksünüz, aferin. oks ne nuagoim? bebelerin sınavı.

bu sene onlarca öğrencinin sınavdaki her soruya doğru cevap vermiş olacağı bekleniyor.
matematikte ortalama netin artacağı söyleniyor: 25'te 5'i bulmak dahi mümkünmüş.
en yüksek ortalama ise yine türkçeden bekleniyor: 25'te 13 civarı olacakmış.

cevabı bariz biçimde sorunun içinde olduğu halde yapılamayan sorulardan oluşuyor oks'nin geneli. neymiş, dikkat istiyormuş. siktirin lan; ne dikkati. kafa istiyor o sorular.

(bkz: türk milleti zekidir)
(bkz: türk milleti çalışkandır)

(bkz: geberdim gülmekten)
sorularına baktım da çok basitmiş lan. neden 5 yıl önce kazanamadım ki ben?

(bkz: yazar burada yaşını belli etmeye çalışmış)
şimdi bir parmak hesabı yaptım ve bu sınava gireli kaç yıl olduğunu hesaplamaya çalıştım...ne yazık ki parmaklarım yetmedi...

ne işim var benim burda ya...
(bkz: geçmiş olsun)

canı sıkıldıkça sistemle oynayanların olası değişikliğine kadar yerini sbs ye bırakmıştır.
kardeşlerimiz bundan sonra rahat. sıra öss ye girecek arkadaşlarda. hadi hayırlısı
soruların kolay olduğunu duyduğum ve herkesin yüksek netler beklediği sınavdır .umarım öyledir .*
bir saniye... bu matematik souları neden bu kadar kolaydı ki? bizim zamanımızda adamın anasını ağlatırdı bu matematik soruları. problemler problem değildi. ne o öyle taksitli sorular falan? bizim zamanımızda işçi-havuz, yaş problemleri çıkardı. zor olurdu, belirli kısım yapardı bu soruları. hakikaten 4-5 yıl önceyle şimdiki sorular arasında dağlar kadar fark var. kalite iyicene düşmüş. yazık.
matematik sorularına baktım da pek bir kolay geldi. lgs 2004'e girmiş bir insan olarak 8. sınıf gözüyle baktığım halde çok çok kolay geldi. hiç ayırt edici soru göremedim. fenden falan zor sormuşlardır heralde, o da zor değilse sadece dikkat ölçen bi sınav olmuş demek yanlış olmaz.
An itibariyle 3 tane full yapan haberi aldığım sınav. Bol birincili olacak sanırsam.
kardeşimin gittiği dersaneden aldığım habere göre yaklaşık 30 un üstünde full yapan öğrenci olmuştur. *
güncel Önemli Başlıklar