bugün

hakem olma ihtimali muhtemel veya bir vesileyle nasıl blogumun reklamını yaparım diyen kızdır. yaratıcıdır ancak yetersizdir ama meraktan girip bakılmıştır o ayrı.
(bkz: bu programda sanal reklam uygulaması yapılmaktadır)
(bkz: feysi var lan saldırın)
(bkz: ben mesela uçarım mesela)*
(bkz: evlenilecek hatun)
sürekli maç izlediğim için biliyorum kesinlikle bilinebilen ve çoğu kızın bildiği bir gerçek.
ben var ofsayt bilmek diyen avrupalının biridir muhtemelen.
evlenilesi kızdır. erman ve şansal gibi pozisyon sonrası tartışılabilir.
(bkz: ofsayt bilen)
muhtemelen futbol terimlerinden birçoğunu da bilen kızdır. zira bu kız ofsayta düşmemesi gerektiğini, düşerse ofsayttan doğan endirekt serbest vuruş sonucu gelişecek ataktan direkt olarak ya da, bu atağı yapan rakibe sert yaparsa frikik vererek gol yiyeceğini de bilir. hatta bu kız rakip çok bastırırsa riske girmeden topu taca atacağının da bilincindedir kanımca...
yüce rabbimin bir mucizesidir*.
alnından öpülesi.
futbolu golden ibaret sanmayan ve bilen kızdır.
(bkz: sen hiç kafana krampon yedin mi)*
bir de rus ise tadından yenmez.
(bkz: ofsaytı anlayan kadın)
*, *
ofsayta düşen erkek kadar doğal, insan evladıdır.
eğer birde pes oynayabiliyorsa çağırın gelsin dediğim kızdır.
(bkz: frikik bilen kız)
bilinir bilinir. iyidir hoştur.
bıyıklıdır.sözlük yazarı bayanlarımızı tenzih ediyorum!
bence kızların çoğu bilir.
o kadar da zor değildir.
(bkz: bende biliyorum)
normal karşılanması gereken durumdur. anlatmayı bilirseniz her bayan anlayabilir.

bir bayana ofsayt nasıl anlatılır...
ucuzluktaki super cantayı almak icin mango'ya girdiniz.
sadece bir tane kalmıs, o da kasanın (kale) hemen yanında.
ama bu cantanın tek taliplisi siz degilsiniz .
ayakkabıyı gözune kestiren diger bir , musteri (rakip oyuncu) de sizin hemen yanınızda bitiveriyor.
ikiniz de durumun farkındasınız ve hızla kasaya (kaleye) yöneliyorsunuz.
tam o esnada; biraz önce bluz aldıgınız , zara'da ödemeyi yaptıktan hemen sonra calan cebinizi cevaplamak icin , cuzdanınızı cantanıza koymadan arkadasınıza verdiginizi ve onda unuttugunuzu fark ediyorsunuz.
bir yandan kasaya dogru kosarken diger yandan da elinizi havaya kaldırarak arkanızda kalan arkadasınızdan cuzdanı (topu) istiyorsunuz.
öyle bir durumdasınız ki, rakibinizin gerisinde kalırsanız kasaya daha uzak kalacagınız icin avantajınızı kaybedeceksiniz ama eger arkaya gecmezsiniz arkadasınızdan uzak kalıyorsunuz ve arkadasınız da o kalabalıkta size cuzdanınızı fırlatamıyor, hersey bir an meselesi.
bu durumda yapmanız gereken rakibinizin arkasına gecip cuzdanı (topu) almanız ve cuzdanı ele gecirdikten sonra
rakibinizi gecmeye calısmanız.
i̇ste ofsayt bu.
top sana atıldıgı anda kaleye rakibinden daha yakın olamazsın

edit: anlatırken karışık oldu böyleydi dimi?*
bu seferde yemek yapamaz.
bazı konuları aşmış kızdır.