bugün

bir valizin içine sığdırdığınız tüm eşyalarınızla yeni bir şehirde yeni bir hayata başlamak amacıyla yerleştiğiniz kutu kadar yurt odasında karşınıza çıkan kişidir.eğer kafa dengi değilse, temizlik anlayışlarınız,uyku vakitleriniz uyuşmuyorsa hepsini geçtik size saygı duymuyosa en güzel senelerinizin içine eden, yeter artık bitsin şu sene demenize neden olan kişidir.ama şansınız yardım etmiş ve karşınıza kafa biri çıkmışsa birlikte yer içer, sabahlara kadar oturup dertleşir,kardeşten de öte olursunuz.zordur oda arkadaşlığı çünkü sadece bi odayı değil hayatı paylaşırsınız.ama aynı zamanda hayatta edinebilecek en büyük tecrübelerden de biridir sabretmeyi,paylaşmayı,hoşgörüyü,ortak bi çözüm yolu bulmayı öğrenirsiniz.
temizlikten ve düzenden bi' haberdi. gitti de kurtuldum diyorum.
iğrenç bir perspektiften bakacak olursak;

- ben de arkadaşıyım, o da arkadaşı...
Eğer dört kişilik bir odada kalıyorsanız diğer üç öğrenci sizin kafa denginiz de değilse, hayatınız bir izdiraba donusmustur artık.Ama bu ızdırabı kabaca halletmek gercekten cok kolay. Sabrınızın taştığı bir zamanda müthiş bir patlama yaparak saygı kazanır, hoşgörü bulursunuz.*
25 senelik oda arkadaşım,yatak arkadaşım,sırdaşım,gözümün nuru hatunum var.
kafa dengi olduğu takdirde çok eğlenceli günler geçirmenize sebep olan arkadaştır. hatta arkadaşlardır. beraber falcıya gidersiniz, yemek yaparsınız, gecenin 11 inde birbirinizi gaza getirip dışardan yemek istersiniz, aynı masada yan yana otuturken msnde geyik yaparsınız, yan odayla kavga edersiniz, yurdun içinde bir o yana bir bu yana koşuşursunuz, içlerinden biri bir kaç saat geç kalsa merak eder özlersiniz..
yüzlerine söylemek istediklerimi içimde tuttuğum arkadaşlar.

hepinizden nefret ediyorum, hepiniz bencil, kıskanç ve cahilsiniz. sizden kurtulduğum gün kutlama yapacağım, yüzünüzü görmeye tahammül edemiyorum, yaz siz ölün ya ben. 1.5 senelik işkence kaldı.
Saçlarından tutup kafasını ranzanın merdivenine vurarak hastanelik etmek istediğim yavşak insan.
Allah gerçekten herkese iyisini nasip etsin. önemli bi arkadaştır efem.
eğer oda arkadaşlarınız ;
telefonuyla sesli olarak arabesk rap dinleyen
deodarantı parfüm niyetine kullanan
otlakçı *
elinden tespih eksik olmayan
ağır abi ayakalrında takılan kişilerden oluşuyorlarsa yapacağınız en doğru eylem benim yaptığım gibi kendinizi soyutlamaktır.
Acayip sevdiğim bir insan kendisi. Tam yanakları sıkılmalık lan. 1 haftadır tanıyorum ama çok sevdim. Umarım saçma şeylerden aramız bozulmaz. Sanmıyorum gerçi.
Kimyalar uyuşmuyosa çok kötü bir durum.
vahşi bir memlekete okumaya gidildiğinde 'ben buraların kaşarıyım' edasıyla kaş göz papeli yapıp, pişmiş kelle literatürü parçalayan yakışıklıdır.
...

(A Rh pozitif)

+hatuna takılmışsanız senaryoyu yazar.

+sigara yoksa zulayı açar.

+elektirik-su borcu bin türk lirası olmuşsa kefil olur.

+piyasada olmadığınız zamanlarda reklam ajansı gibi çalışır.

+banyoda şofben bozulmuşsa köpüklüyken havluyu getirir.

+açlıktan kıvranırken gecenin üçünde tereyağlı pilav yapar.

+başınıza iş gelmişse polise ifade verir.

+limewireden en kral parçaları indirir.

+efkarlandığınızda acil tekel hattını devreye sokar.

+gano düşükse hocalarla not kürtajına randevu alır.

+ağır gribal enfeksiyon döneminde semaverle ıhlamur demler.

+ev sahibinin merdivenleri silin dırdırını paspaslar.

+eşli kağıt oyunlarında şirket yapan kumarbazdır.

+odanın içine sinmiş alaskadan transfer havayı döküm sobaya verdiği emirle bertaraf eder.

+iftara dakikalar kala padişah sofrasını kurar ''sahura allah kerim '' duasına çıkar

+yosun tutmuş bulaşıkları portakallı pekin ördeği kıvamına getirir.

+ard arda on iki kere osurma rekorunu kayıt altına alır.

+hane sahibinin kelle başı kira artışına ''bu bir klonlama deneyi amca sınav için çoğaldık şeytana uyma'' çıkışıyla ev sahibini kira indirimine götürür.

+mutfaktaki peyzaja tecavüz eden bulaşık sürüsüne bir telefonda çoban bulur.

+haftasonu erkenden kalkar ,kahvaltıyı hazırlar akşama doğru da kek döker.

+akşama iki bira parası kalsın diye pazarda dul avrat gibi çene yapıp pazarcıya en ucuzundan poşetleri doldurtur.

+kaynanasının aldığı çikolatayı viskiye mezeyapar.

+kısa şortla karakalem portrenizi çiziveririr,kapının arkasına afiş niyetine asar.

+sınav notlarının uzayıp giden fotokopilerini duvarlara yapıştırır,çay kahve muhabbet faslındayken ders çalışma ortamı oluşturur.

(B Rh negatif)

+cengiz kurtoğlundan dark metale...

+sevgilisine evin işini...

+çay demledim yatalım ayağı...

+hediye aldım tiye...

+gece kulubünde kafası güzelleşince masaya çıkıp dansöz vari...

+babasına hodri meydan...

+çayları tazeleme yerine bardakları...

+bulaşık tantanası çıkmışken tencerede yumurta...

+süpürgeyle böcek operasyonuna...

+kapı çaldı odaya...

+cüppeyi giydi tiribinden kep...

+kızlara tırnaklarını kemirerek ödev...

+''çay kaşığına kılım''dedi çayı orta parmağıyla...

+kibrit aldım çakmağı...

+iki sene ''rahat ol'' kipiyle...

+permatik varken tüy dökücü kremle...

+paparazzi çekim yasaklarına...

+sofra ortada dururken ayak parmaklarını...

+şofbeni tamir etti banyo...

+musluğu sıktı elini...

+sobayı yaktı külü...

+salon terliğiyle sokağa...

+kıvırcık saça jöle...

+sabahın köründe 5+1 müzik sistemini kökleyerek uykumuzu...

+iğrenç espri kuşağında ikinci sınıf vatandaş...

+çakma kız msniyle yan bilgisayardan...

+evde odun yok mavalıyla yatak odasındaki çekyatı...

edit:oda arkadaşı dünyada parayla alınıp satılamayan ender malzeme depolarındandır.
Bir oda arkadasim vardi sevgilisinin kurtadam oldugunu dusunuyordu. Artik gerisini siz tahmin edin diyorum genelde anlatirken...
bursalıdır. başka bir şey demiyorum, gerisini anlayın.