bugün

mesleğimden dolayı tutmak zorunda kaldığım gecemi gündüzümü karıştıran ve bir an önce eve gitmek istediğim zaman zarfıdır.
doktorların birbirleri ile yaklaşık 100 dolar civarı bir fiyat ile değişebildikleri hede.
nörolojik semptomlardır.
(bkz: epilepsi)
(bkz: fıçı nöbeti)
Ah ah. Hayatımın üçte birlik kısmına nöbet denir. Diğer üçte birlik kısmına ise nöbet ertesi izin denir. Son üçte birlik kısmına ise nöbet öncesi gelişen nöbet sendromu denir. Yani kısaca hayatı bok eden bir durumdur. Aile ile geçimsizdir, çocukları sevmez, stresi arttırarak olası yaşam sürenizi azaltır. Genelde devlet nöbet tutanlara yıpranma verir ki eğer doktorsanız bunların hiçbiri geçerli dedildir.
(bkz: bazıları nöbet sever)
içerik bulunamadı.
askerliğin ibadetidir.
askelikte müşterek hizmetlerin yapılmasını ve devamını sağlamak amacı ile belli bir sıra ve süre ile tutulan kutsal bir görevdir.

demek ki;

kutsal görev: nöbet tutmak.
müşterek hizmet: çay getir, boş götür, mıntıka yap, komutanın ayakkabısını boya vs..
insan ruhunun arınması için çpk güzel bir fırsattır. insan kendisiyle başbaşa kalır, kendi kendine konuşmayı, hayal kurmayı ve hayatının muhasebesini yapmayı öğrenir. uykusuzluk,soğuk ve tetikte olmak ta cabası.
ertesi günü istirahatli olarak geçirilecekse seve seve tutulur. ama hafta sonuna denk gelirse fena...
an itibariyle bir 24 saatin daha bitmesine 4saat 2dk kalan süredir. sayı 286
Algoritmasını yazmak insanı deli eder.
askerliğin temelidir. en önemli hizmettir.
Suan içinde bulunduğum durumdur , son 7 saat 35 dakika..
g3 tüfeğim, çelik yeleğim ve kompozit başlığım ile bir zamanlar uyuyarak yaptığım eylemdir.
Yeter be demokrasi nobetinize jon snow bile bu kadar nobet tutmadi.
içerik bulunamadı.
Muhasebecilerin bile nöbeti var.
Düşman unsurlarının olası saldırılarına karşı Belli bir cevreyi gözetim altına almaktır.
Siviller için iş-meslek gruplarının 7/24 esasına bağlı olarak hizmet vermesi için genellikle geceleri açık olan yerlerdir.
sevgili sözlük, sen benim günlüğüm sayılırsın. o yüzden benim için özel şeyleri yazmalıyım sana. bugün meslek ve de okul hayatımdaki.ilk nöbetimi tutmaktayım.

önce çok miktarda şeker ölçtük. sonra asistanın lomber ponksiyon yapmasını izledik. daha sonra çok ısındığımız bir asistan abimizle çokça acile indik. klinikteki hastalara baktık. bi iki ekg çektik. hayatımda ikinci defa kan aldım. ama çok temiz aldım ayıptır söylemesi.*
nöbet arkadaşımlan beraber toplantı odasındaki çekyatlara çarşaflarımızı serdik üstümüzle başımızla yatıyoruz. uyuyabilir miyim bilmiyorum. bi yandan da muhabbet ediyoruz. dışarıda yağmur var. biz hastaneye girince yoktu.

üç senedir abimin yanına gitmem dışında ilk defa evimden başka bi yerde geçiriyorum geceyi. ilginç bir his.

muhtemelen sabah hasta yakınlarının toplantı salonuna girmesi ile uyanırız. ya da şeker ölçümüne kaldırırlar. iyi geceler sözlük. bence güzel bir gece...
insanın çoğu zaman tek başına kalıp, uzun düşüncelere daldığı eylemdir. Bazen sınırda tutulan vatan nöbeti, bazense anneniz, babanız için bir hastanede elinizde karton bardak çay ile tutulan nöbettir. Sorumluluk ister.
meslek hayatımdaki üçüncü nöbetimi tutuyorum. çok sıkıcı. açım.
Askerliğin en basit en rahat ve aynı zamanda en sıkıcı işi. Yorucu olması da ekstra. Hele bir de nöbet takıntılı bir alay komutanı varsa çarpılmamaya özen göstermekte fayda var.
Öğlen 3-5te 40derece sıcakta hava zaten zorlarken susuz nöbet tutmak gerçekten tsk'nın emri mi merak etmiyor da değilim.
vaktinde 12 saat tuttuğum. sektör komutanlığıydı.

gece gidip telefonla uğraştıklarını farkettiğim mevzilerin kapılarını açar havalı tabancayla bileklerine vururdum. sızlardı askerlerin bilekleri, “komutanım yapmayın yav, dün morarttınız zaten” derlerdi, oralı olmaz şikayet edeni bi daha vururdum. bilirlerdi başlarına daha fazla bela açmadığımı, daha dikkatli olurdular.

ona alıştıklarında bu sefer yalandan dövüp dondurma aldırırdım mevzidekilerin hepsine. itirazları bile şaka olmuştu. gidip alırlardı, bazen ben yollardım birini ısmarlardım.

bağırmaktan uzak dururdum çünkü hır doğan yerde sevgi olmazdı. sevginin olduğu yerde de ayrılık olmaz. sözümden çıkmamak için benden büyük adamlar çocukça isterdi, “komutanım bir atış daha”.

onlar şimdi kuzey ırak da. heskoların arasında kum torbalarına dirsek dayamış şafağı bekliyor.

güzel günlerdi, dertten tasadan tüm saçmalıklardan uzak sıkıntılı ama güzel günlerdi.
güncel Önemli Başlıklar