entry'ler (23)

şam şeytanı

annelerin genelde kızları için kullandıkları bir deyim. Şam şeytanı lakabına haiz bir kızın genel özellikleri: Pasaklıdır, saçlarını taramaz, tırnaklarını kesmez, etrafı toplamaz, odası dağınıktır, "cikleti cak cak" çiğner. geri kalan meziyetleri anneden anneye değişir. Hafif bir aşağılama ile söylenir. Başına genelde "seni gidi", "seni seni" gibi tamlamalar gelir. ben zatım olarak şam şeytanlığını çok severim.

gudubet

aklıma geldi yazayım bari "Kudbettin" isim olarak.

durup dururken gelen iç sıkıntısı

Anksiyete denir bu iç korkularına. Genel olarak acil hastaya "Her an kapı açılacak ve kötü bir haber verilcek gibi mi hissediyorsunuz" diye sorulur genelde cevap evettir ve göğüsde bir yanma ile hissedilir. Ara ara gelip giden bu yanma hissi ile birlikte göğüsde bir darlık hisside olur (DiKKAT AYNI BELiRTiLER KALP KRiZiNDE DE OLUR. BU DURUM MUTLAKA BiR DOKTORA DANIŞILMALI ve TIBBi YARDIM ALINMALI) bunlara ek olarak eskiden sevilen şeylere olan ilginin azalması, az uyuma ya da çok uyuma, zevk alamama gibi ek bulgularda tabloya eşlik edebilir. Anksiyete, önemli bir rahatsızlık olup profesyonel yardım alamak gereklidir. Bu hastalığın farklı varyantları olup Generalize Anksiye Bozukluğu bunlardan biridir.

14 km derinden gelen insan çığlıkları

rusların uydurması.

direktman

'directement' kelimesinden gelme ihtimali vardır. Okunuşunun yazılışı ile (dayrekmınt =? direkmen) türemiştir. Direk olarak birinci derecede ilk etap manasına gelir.

balıkların cinsiyetinin değişmesi

o halde "Filanca falancanın arkasına sıra ile geçer" özlü süzü balıklar için harbiden doğru mecazen de değil reelen, direkman.

sözlük yazarlarının çocukken korktuğu şeyler

Aynalar. Aynadan odaya birinin gireceğini düşünürdüm. Hoş o ihtimal halen daha var.Gelmemiş olması çıkmayacağı anlamına gelmez.

keçebüz

Keçebüz uzun bacaklı, üzerinde siyah yün eski bir pelerini olup, yaramaz ve öğlen uykusuna yatmak istemeyen çocukları almaya gelen acayip bir canavardır. Karabük ve havalisinde genelde kullanılır. Öcü, Kokor, Kıllı gibi oda bölgeye özeldir. Başka yerlere gitmez. Çocukları heybesine atarak kaçırır bu buradaki nüans Keçebüz'ün sizi annenizden ya da anneannenizden veya babanenizden bizzat gelip almasıdır (hala, teyze, dayı, amca ve dededen Keçebüz emanetine çocuk almaz). Ben Keçebüzü görmedim ama hikayesini çok duydum. Keçebüz işte.

sözlükten silinme sebepleri

Girişler ile metni arasında uyumsuzluk silme sebebiymiş. Adam boşuna konu başlığı yazmamış oraya, başlık ile metin uyumlu olacak elma ise elma armut ise armut

biyoinformatik

Bilgisayar bilimleri, Matematik, istatistik gibi bilimlerin birleşimi ile vücuda gelen multidisipliner bilim dalıdır. 'Biyo' canlı ve 'informatik' bilgi biliş anlamındadır. Bilgisayar bilimlerinin matematik modellerin yardımıyla biyolojik olayların canlandırılmasıda kullanılan yaklaşımları tanımlar, tanımlarken istatistikten yararlanır. ikincil yapı tahmini ve protein katlanmasının tahmini gibi çok ağır henüz daha çözülmemiş konulardan tutunda dizi hizalaması gibi konulara kadar, uzaktan algılama ve sayısal görüntü işlemeden, Primer dizaynına kadar çok geniş bir yelpazede uygulama sahası bulan bilim dalıdır.

matematik dünyası

Pür soyut matematik anlatmaz. Okur mektuplarına, güncel olaylara, metematikosiyasal yaklaşımları da bünyesinde barındıran aile dergisidir. Her sayısında bir matematik konusuna mutlaka A'dan Z'ye değinir. En son sayısında integral anlattı ki lezzetli bir yazıydı.

nöbet

Ah ah. Hayatımın üçte birlik kısmına nöbet denir. Diğer üçte birlik kısmına ise nöbet ertesi izin denir. Son üçte birlik kısmına ise nöbet öncesi gelişen nöbet sendromu denir. Yani kısaca hayatı bok eden bir durumdur. Aile ile geçimsizdir, çocukları sevmez, stresi arttırarak olası yaşam sürenizi azaltır. Genelde devlet nöbet tutanlara yıpranma verir ki eğer doktorsanız bunların hiçbiri geçerli dedildir.

18 kasım 2007 ales

sınav süresince su içmenin serbest, tuvalete gitmenin yasak olduğu bir solanda düzenlenen öz güven yıkım ayinidir.

18 kasım 2007 ales

hocaya şimdi ben ne diyecem diye düşündürtüp, hocanın yüzü gözünün önüne geldikçe senkropa neden olan sınavdır.

18 kasım 2007 ales

hala soruların osym tarafından yayınlanmasını 22. tanımda bahsedilen durum içinde olduğum halde beklediğim sınavdır.

18 kasım 2007 ales

hakkında akademik personel olmak için 70 almak şartı mahkeme tarafından iptal edilmiş şaibesi dolaşan, bu manada umut fakirin ekmeği dedirten, yetişmeyen, yetiştirmeyen, ezberci, tümevarım ve tümdengelim düşmanı, bilim felsefesine özünde ve uygulamasında ters, ülkemizin eksiklerini sınav yaparak kapatma telaşesinin ürünü ne idüü belirsiz, kaotik, mantıksız, akıllara ziyan sınav sistemidir. bu sınav sisteminin en bariz semptomu sınav esnasında kitapcığı yırtıp, sınav gözetmelerini dövüp, küfür edip yinede öfkenin ve kinin deşarz edilememesi sonucu adayda husule getirdiği beyin a....klamasıdır.

cehennem

odun olsa kibritin, kibrit olsa odunun olmadığı yer.

sağlık ocağı

merkezden perifere doğru gidildikçe işe yarayan fakat doktor bulunma olasılığı sıfıra yakınsayan; periferden merkeze doğru gidildikçe hasta oranının sıfıra, ilaç yazdırma oranının sonsuza yakınsadığı bir seri düğüm notasıdır.

tarla faresi

internet tarlasında gezen 91 kilo 176cm monitörün sağ alt köşesinde yaşayan yeşil adam.

taylor formulu

sadece ilk terimi işe yarayan gerisi ihmal edilebilen doğrusallaştırcı.