1. 1.
  hatay ili ve cevrelerinde yasayan bir turk topluluguna eskiden verilen ad.
  3 -9 ... hexagram
 2. 2.
  nusayriler arap kökenlidir. suriyenin batısında yoğun olmak üzere genelinde yaşarlar. suriyeye yıllardır hükmeden esat ailesi nusayridir. türkiyede hatay, adana ve mersin de yoğun şekilde nusayri vardır. son derece modern ve çağdaş bir topluluktur. kendi özel günlerinde toplumsal dayanışmanın önemli örneklerini sergilerler. atatürke ve türk milliyetçiliğine son derece bağlı ve dindar bir toplulukturlar. namaz, oruç, zekat, hac gibi farizaları uygulayışları çok az farklılıklar gösterse de temelde sünnilerle aydınır.
  8 -3 ... comandante
 3. 3.
  arap alevilere verilen ad.
  3 ... madmax007
 4. 4.
  bu yolun kurucusu ibni nusayrdır. ibni nusayr, "allah hz. ali ye ve çocuklarına hulul etmiştir. esrarı ancak onlar bilir" gibi şeyler söylemiştir!
  2 ... zarth vader
 5. 5.
  hazreti ali r.a.'nın allah* olduğuna* inanan alevi kolu.
  6 -8 ... ankarakarakedisi
 6. 6.
  muhabbeti güzel, aydın ve biraz çekingen* insan topluluğu.
  3 -3 ... aerozeppelin
 7. 7.
  Nusayriler halk arasında arap-alevi olarak bilinirler.arap alevilerinin türk alevileriyle hicbir ilgisi bulunmadıgını ve kuran-ı kerimi eksiksiz uygulayan ender mezheplerden biri oldugunu söyleyebilirm. namaz,hac,zekat,oruc,sünnet gibi farzlar kuranı kerime uygun yapılır.
  Nusayriler söylendigi üzere Hz. Ali'ye Allah olarak inanmazlar. Hz. Ali'de tanrısal bir nur olduguna inanırlar. Her nusayri imametin dini bir önderlik olduguna, yüce Allah'ın istedigin, peygamber olarak sectigi gibi imamete de istedigini sectigine inanırlar. Peygamberden sonra onun vazifesini üstlenecek imamı, yüce Allah peygamberine bildirir ve ona ümmete tanıtmasını emreder. Peygamberimizim imam-ı Ali'ye söyledigi asagıdaki söz, kendisinden sona imamlık makamının Hz. Ali'ye ait oldugunu ispatlamaktadır: '' Senin bana göre konumun, Harun'un Hz. Musa'ya göre konumu gibidir. Tek farkla: Benden sonra peygamber gelmeyecektir.'' Hz.Harun'un Hz.Musa'ya göre konumu oldukca acıktır. Kur'an-ı Kerim, Hz.Musa'nın Allah'a ettigi dua aracılıgıyla bu konumu acıkca belirtir. '' Bana ailemden bir yardımcı ver, kardeşim Harun'u. Onunla sırtımı kuvvetlendir. Onu işime ortak kıl.'' Burda anlatmak istenilen nübüvvet ve imamet arasındaki farkdır. Peygamber rabbinden geleni insanlara bildirir. imam ise peygamberinden ögrendiklerini insanlara iletir. Nusayriler Allah'ın Hz.Ali'yi Hz.Muhammed'i korumak amacı ile gönderdigini onda Allah'ın nurunun olduguna inanırlar ki bunun için haklı sebepleri vardır. Nusayriler ehl-i beyte yani on iki imama sıkı sıkı baglıdır. Peygamberimizin şu hadisinin önemini cok ii bilirler: Ehli beytimin misali Nu'un gemisine benzer ona binen kurtulur, ona sırt ceviren bogulur. Yine ehl-i beytimin misali Hıtta kapısı gibidir, o kapıdan içeri giren bagıslanır.''
  --spoiler--
  http://www.nusayri.com
  --spoiler--

  Türkiye'deki nusayriler Adana, Mersin, Hatay, Samandag, Tarsus bölgelerinde yogunlasmıslardır. 2 milyon milyon kişi civarında oldukları tahmin ediliyor. cok sıcak kanlı insanlar olmakla beraber, Atatürk ve Türk milliyetciligine son derece bagli insanlardır. Kendi özel günlerinde cok güzel dayanısma örnekleri verip son derece modern insanlardır.
  8 -2 ... supp
 8. 8.
  galat ı şia 'dan bir kol.
  4 ... emekli travesti
 9. 9.
  Araptir ve alevidir... mezheplerin ilk olusmaya basladigi andan beri(peygamberimizin vefati) hz. ali'nin yaninda yer alan ona destek veren insanlarin olusturdugu mezheptir. oyle ki alevi ali'yi destekleyen demektir arapcada. alevilerin geneli gibi, ben'i degil biz'i, ayrismayi degil butunlesmeyi maarifet bilen insanlardir. arap geleneginden geldikleri icin islami daha derinlemesine ve kolayca yorumlayip, kavrayabilen insanlardir.
  edit: imla.
  4 -1 ... hayatayikkafaylacekilmiyor
 10. 10.
  suriye'de iktidarı elinde tutan mezhep.
  1 ... tralliani