bugün

en yardımcı kadın oyuncu oscarını aldıktan sonra galatasaray teknik direktörlüğünden istifa etmiştir. *
gözlerinin rengi ve soyadının uyumu ile akıllarda kalan oyuncu .
kısa saçın çok yakıştığı kadın.

http://img99.yukle.tc/ima...574NURGUL_YESILCAY_36.JPG
Anadolu üniversitesi konservatuar fakültesi mezunu oyuncudur. Bu yıl Eskişehir 11. filim festivaline geldiğinde, zamanında bornozla okulda filim galalarına katıldığını söyleyerek bizi şaşırtmışdır.
cem özerle evlendikten sonra dikiş tutturamamış kadın. kocasını örnek alıp acayip gıcık bişey oldu.
the curious case of benjamin button filmi için "ne anlattı ben anlamadım. ne yani saatlerimizi geri almamalı mıyız?" yorumu yapan mümtaz şahsiyet. oscar ödüllerini yorumlayacak ntv için bu gece. cnbc-e'den takip etmek akıl karı kanımca.
cem özer gibi bir adamla evli olduğu akla geldikçe hüzünlendiren, güzel kadın. ikinci bahar yayınlandığı zamanlar çocukluk aşkımdı.
bazen çok seksi bazen hiç olmadıgı kadar sevimli.*
osman nejat'ın annesi.
(bkz: heavenlylightrose greentea)
eğreti gelin filminde harika bir oyunculuk çıkartan ve izleyenleri filme bağlayan bir oyuncudur.
belalı baldız dizisi bitmemeliydi..
son olarak yedi kocalı hürmüz filminde rol alan oyuncu.
gündelik hayatındaki bütün gıcık tavırlarına, salaş hallerine rağmen filmlerde fevkalbeşer bir güzellik abidesine dönüşen gözleri çok güzel hatun. son filmi 7 kocali hürmüz'ü gözleri ve göğüsleriyle resmen domine etmiş. meftun olmamak elde değil. velakin cem özer işte, ahh cem özer ah işte...
ünlü olduğu için havaalanlarında zorluk yaşadığını, iç çamaşırlarının bile arandığını söyleyen oyuncu.
http://www.turktime.com/h...rimi-Bile-Ariyorlar/76287

insanoğlu çiğ süt emmiştir, her tarafını arar güzelim.
son dönem türk sinemasının en önemli kadın oyuncusu. ondan sonra da: özgü namal
konumuz özgü namal değil ama...
bugün yedi kocalı hürmüz'de izledim. ve bir kez daha evet dedim. işte budur. aşağı yukarı kötü performansını hatırlamıyorum. ortalamanın her zaman üzerinde bir oyunculuk sergiliyor. komedide çok sırıtmadı. en azından mrs. tabu türkan sultan'dan daha başarılı komedide. ama eğreti gelin'de cidden coşmuştu. ateş gibiydi, alev gibiydi. gittikçe daha iyi olacak. o meşhur dört yapraklı yoncamız ve onlardan sonraki müjde ar-hülya avşar çizgisinden sonraki kuşağın en iyisi. mesela şimdikilere bakıyorum. beren'e, tuba'ya, fahriye'ye...öyle bariz bir fark oluşuyor ki, evet nurgül bu işi kotarmış diyorsun çok rahatlıkla. haydi bakalım devamı gele güzel gözlüm.
edit: beren saat coşmuş durumda. zirveye tek başına oynuyor ama nurgül iyidir yine de.
yedi kocalı hürmüz'de döktürmüş kendileri efendim.. kocasına göre karakter değiştirmesi gibi detaylar ile gün geçtikçe daha iyi bir gelişim göstermiştir.. bize daha da iyi oyunculuklar sergilemesini dilemek düşer..
her nedense, bende bir mehmet ali erbil etkisi bırakıyor artık bu kadın. alaka kuramamış olanlar için hemen açıklayayım:

nasıl ki mehmet ali erbil'li filmleri izleyemiyorsam (ve hatta iğreniyorsam), bunun oynadığı film ve dizileri de izleyemiyorum.

başlarda hani güzel gözlü falan filan diye izleniyordu ama artık izleyiciye verecek pek bir şeyi kalmadı sanki.
çoktandır da antipatiden başka bir şey oluşturmuyor izleyicide.

e ne diyelim. yolu açık olsun. ama bizden uzak olsun.
güzel fakat arzu edilmeyen kadınlar kategorisinde yer alan bir diğer oyuncudur.

(bkz: itici güzellik)

filmlerde yabancı dil konuştuğunda acaip kulağı tırmalayan , ancak genelde performansı beğenilen ve ileride 2000lerin türkan şoray'ı olarak anılmaya aday aktristimiz

-----spoiler------
yaşamın kıyısında filminde alman kız ile öpüşme sahnesi akıllara ziyan olan oyuncu
-----spoiler------
şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki türkiye'nin en iyi genç kadın oyuncuları sıralamasında mutlaka ilk üçe girer. gerek komedi,gerek dram rolü olsun muhteşem oyunculuğunu her seferde gösteriyor.
nedenini bilmediğim bi şekilde hasta olduğum kadın. konuşması bakışı duruşu her şeyi başka geliyor. oyunculuk derse ayrı zaten, çok iyi.
konuşma şekli bir garip olan kişi.çene yapısından mıdır,dudaklarını tam aralamadığından mıdır bilemiyorum.sanki dişlerini sıkıyormuş gibi geliyor,benim gibi çok inceleyen bir seyirci içim oldukça rahatsız edici.
cem özer ile evlenerek özcan deniz'e rahmet okutmuş kişidir.
Türkan Şorayın velihatı olabilecek, tek genç ve yetenekli oyuncu.