bugün

uludağ üniversitesi i.i.b.f. de bir hoca. matematik ve istatistik dersleri verir.
2006'da doçent olmuştur.
Uludağ Üniversitesi büyesinde istatistik ve matematik dersleri veren başarılı eğitimci. doçentlik ünvanına da sahiptir. SPSS el kitabı yazmıştır ayrıca. Verdiği istatistik derslerini projektörle anlatır, fazla kalemle haşır neşir olmaz az örnek çözer. betimsel neyse de çıkarımsal aldıysanız eğer mutlaka derse düzenli çalışın. Çünkü gidip-gelmek yetmiyor. gelmiyorsanız geçmeyi zaten unutun.

Özetle çok iyi bir hoca, yalnız çok çalışmak gerek. zaten istatistik bu abi din kültürü, beden değil ki üniversite ula burası! çalış!! *
isveçteki türklerin yaşantısını araştırmış, hemen hemen gezmediği ülke kalmamış, bir keresinde güncel konular ışığında trtye konuk olmuş, uludağ üniversitesi ekonometri anabilim dalı öğretim üyesidir.
Uludağ Forumu takib eder. 2 sene önce yazdığım Nuran Bayram entrysine eklemek istediklerim vardır efem.

- öğrencilere 5 puan vermesi iyidi aslında, buradan bi zurna çıkıp "lise gibi 5 puan dağıtıyor o ne o canım" demeseydi. Aslında sevgili hocamız da kendisini kaale almasaydı keşke

- Nuran Bayram , dersi öğrenciye bırakmayı sever, öğrenci evde derse çalışır, derste derse katılır, evde tekrar eder ise Nuran Hoca'dan AA almasa bile hoca onu AA'lık seviyeye sokar.

şöyle ki, çıkarımsal alıyordum o sıralar, bi gün ders çıkışı tekstil mühendisliğinden arkadaşlar hocaya standart sapma sorusu soruyordu, çıkışta hoca gözlerini kısıp beni gösterdi.

ona gidin çocuklar kendisi istatistikte ustadır dedi . Eksik olmasın sevgili hocam.

Ama dediğim gibi gençler, Nuran hocamız özellikle matematiksel istatistik dersinde, hele hele yaz okulunda öğrenciye biraz daha iş bırakıyor, hem sen integrali tam bilmiyorsan hakikaten yapamazsın o soruları imkansız yani.

bu entry, nuran hocadan betimsel,çıkarımsal,matematik,matematiksel istatistik derslerini almış biri tarafından yazılmaktadır.

ha o küçük gri hücre muhabbetine gelecek olursak, tamam haklısınız, ama bunun nedenleri var, yani insan beyninde gerçekten o hücreler var arkadaşlar * , biraz tekrar oluyor belki sinir bozucu gelebilir, ama o eespriler filan da olmasa bu sefer hocanın gıkı çıkmıyor bu ne arkadaş dersiniz?

işin özü şu, derse gir, çalış geç. kolay diye seçmedin mi sanki sen de yaz okulunda? daha ne gelip eleştiriyorsun yani.. geç gitsin.
6 mart cuma 2010 günü matematiksel istatistik 2. vizesi yapacak hocadır. En az 70 alın diye tembihleyendir. (sınav yeri kapısında yazmakta)
şuana kadar ki en tatlı iibf hocası .öğrenciyi en adam yerine koyan insan...
Çek elini ordan!
kolları bağlama !
dik dur...
sırıtma öyle...
daha sınavlarını bilemem ama mutlaka ders alınması gereken hoca ...
bir keresinde dersinde elektronik eşyalar konusunda çok talihsiz olduğunu, epey dertli bir şekilde anlatmıştı. çok donanımlı, çok hiperaktif, uludağ ekonometri bölümünün nadide hocalarından biridir...
beni benden alan ama onu ona bırakmayacağım,egosu tavan ekonometri bölümü hocamız.inşallah çok acıktığında yemeğinden hep kıl çıkar.at kılı.
2 yıl önce betimsel istatistik dersini aldığım uludağ üniversitesi'nde fark yaratan güler yüzlü, cana yakın, samimi gözüken i.i.b.f hocası.

yamulmuyorsam las vegas'a gidip kumar oynamadığını ve bayes teoremi için isveç ya da isviçre'ye (orasını tam hatırlamıyorım) gittiğini söylemişti.
pozitif, dinamik, gözleri ve bilgi birikimiyle ışık saçan değerli bilim insanıdır kendileri. yalnızca hoca diyerek geçiştirilemeyecek kadar değerlidir.

edit: kendisi uludağ'ın zirvesindekilerdendir. zira zirvedekiler ödül töreninde 4 ayrı ödül almış, tüm bu ödülleri de diğer başarılarına ekleyip egosunun paydasına koymuş, süper insandır o.

not:tebrik eder, başarılarının, güzelliklerinin devamını dileriz. ayrıca ders alan öğrencilerininde kıymetini bilmesini dileriz. (bizden geçti gitti, arıyoruz şimdi kendisini. *)
foursquare'da iktisadi idari bilimler fakültesinin mayorudur. hocam ben olacaktım ama.
samimi esprili bir o kadar da pozitif dersinde sessiz olmanızı tavsiye ederim zira kendisinin sınıfa geldiğini farkedemediğimizden azar işitmişlerdenim.
derste tatlı bir hocadır ama sınav yapmaya gelince tam bir canavardır. soruların nerede en zoru varsa gider onu bulur ve öğrenciye sorar. düşük not ort. ile ünlüdür. tez zamanda emekli olsada kurtulsak.
Aşık olduğum akademisyen.