bugün

Üstad Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin yolundan giden, nur cemaatinin öğrencileridir. Dindar insanlardır. Allah-u Teala'nın yolunda giden insanlardır. Kötü alışkanlıkları kesinlikle yoktur. Hayatta en saygı duyduğum kişilerdendir. Bende bu yolda ilerleyenlerden biriyim. Risale-i Nur kitapları okurlar. Allah yardımcıları olsun. Allah hepimize yardımcı olsun. Kuran-ı Kerim'de okurlar. Fakat Kuran-ı Kerimi okumadıklarını zanneden cahiller var.
dinden bihaber güruh. kur'an değil üstad büdüüüüzzümönnnn zıhhımının zırvalarını okuyup ayak kokusu eşliğinde çekirdek çitlerler.
Nur talebeleri Kuran'da okur, risale-i nur'da, ilmihalde. Ben okuyorum ve Nur talebesiyim.
Paralecilerle bağlantıları nedir merak edilendir.
bir zamanlar ben.

ne haram, ne dedikodu, ne zina.. hepsine bulaştım bıraktıktan sonra. bazen diyorum ara ara git gir yeniden.
Kuran okumayıp, sünnet tanımayıp sadece said nursi yolundan gittikleri sanılır. işin aslı tam tersidir tabii. Said'in yolu kuran ve sünnet yoludur çünkü.
ölüp gitmiş bir adamın mehdi olduğuna inanan insanlar topluluğu. Ulan adam ölmüş gitmiş kendine faydası yok belkide kabirde cayır cayır yanıyor ve Ondan medet umuyorsunuz. Yakın bi arkadaşım bunlardan ve o ve etrafındakiler de aynı düşüncedeler.
kendilerine

(bkz: said i nursi ye kurşun işlemiyor olması)

(bkz: said nursi nin kelepçeden kurtulma yeteneği)

gibi masallar yutturulan mallardır.
Peygamberi değil deli Kürt said'i daha çok dinleyen davar sürüsü.
Ateşin çocukları.
burda çamur atan alkoliklerin, sızıp kaldığı süreden fazla kitap okumuş olan insanlardır.
Memleketin her tarafında bulunan bu yüzbinlerce Risale-i Nur talebesinden hiçbirinin, hiçbir yerde asayişi muhill hiçbir hareketi, hiçbir vak'ası yoktur.

Her Nur talebesi, hükûmetin, nizam ve intizamın tabiî birer muhafızıdır; asayişin manevî bekçisidir.

-tarihçe-i Hayat, rnk.
görsel
(bkz: Nuru ziya).