bugün

bruce lee 'nin ruhunun gelip amerikalı çocuğu inşaat odasında eğittiği "pes etmek yok teslim olmak yok" orjinal ismine sahip ancak türkçeye "şampiyonlar şampiyonu" olarak çevirilen filmdir. filmin sonunda jean cloud van damme ile jason karakteri kapışmaktadır. filmin türkçe dublajında jason 'ın van damme 'a "düdük makarnası" ya da zenci break dance'çının eşya taşırken "eşşek ölüsü gibiymiş" demesi gibi komik öğeleri filmin içine entegre etmişizdir.
kafa avcısı Ivan Krachiski, hortum franky ve de dövüş makinası sezar arşimadze de filmdeki karakterlerden bazılarıdır.
"los angeles karatesinin seattle karatesinden daha iyi olduğunu" iddia etmemesine rağmen, yeni taşındığı seattle'da yazıldığı karate kursundaki eğitmenler tarafından yanlış anlaşılmış ve dışlanmış olan jason Stillwell*'in, sensei lee'nin* hayaletinden aldığı jeet kune do derslerinin yardımıyla, kendisine ve babasına yapılan haksızlıklara ve amerika'daki tüm karate okullarını ele geçirmeye çalışan new york'lu karate okulları mafyasına ve en güvendikleri adamları olan Ivan Kraschinsky*'e karşı olan mücadelesini anlatan epik film.
hep tvden dublajlı izlediğim acayip dublaja sahip film.

+ sen? Onun oğlusun. dEĞiL Mi?
- EVET. aMA bu sefer farklı olacak. ... düdük makarnası.

ulan böyle metin yazarlığı olur mu?
90 yılında Taekwondo'ya başlamama neden olmuş , yayınlandığı yıllarda şampiyonlar şampiyonu adıyla yayınlanmış, ve bu yayın yıllarında geri çekilmek yok, teslim olmak yok cümlesi gençlerin ağzına pelesenk olmuş dövüş filmi.
JCVDın kötü adam karakterine ne kadar yakıştığını ama bir o kadar da ne kadar beceriksiz olduğunu büyüyünce daha iyi anladım. Zamanında favori filmlerinden birisiydi ki Taekwondo ya başlamama neden olmuştur, dün izlerken yine aynı zevki aldım. Pek benzemese de Bruce Leeyi canlandıran amcam her ekrana gelişinde yüzümde bir tebessüm oluştu. Eski nelerden zevk alıyormuşuz meğerse; şimdi sinemacılar ağzıyla kuş tutsa mutlu olamıyoruz malesef.
güncel Önemli Başlıklar