bugün

o yavrucak halimle bile bana ''eşitlik, caretta carettaların kardeşliği, shredder shredder şıngır mıngır shredder'' naraları attırtan ayıptır.

abicim;
leonardo'nun iki tane döner bıçağı var, üzerine zimmetli,
raphael'e iki tane sofra çatalı uygun görülmüş. olabilir,
michalengelo'da nunçaku. yine iki tane. kılıçların falan yanından bile geçemez ama sonuçta etkili bir silah,
donatello'da ne var?
sopa.
bu kadar. sen bir ninjaya iki tane boyum kadar kılıç, diğerine de koltuk değneği verirsen aynı randımanı alamazsın arkadaş savaşta ikisinden. ayıptır, ne günahı var bu çocuğun, mor bant takmaktan başka? o da veriyor kendini icada, alete. asosyal oluyor, ekmeğini taştan çıkartıyor. bu arada leonardo da adam kesiyor, danına dan katıyor.

nedir bu aymazlık?
donatello'nun sopasına bir kaç kömür sıkıştırdıktan sonra, uludağ sözlüğe yazmaya baslamasıyla, kalem kılıçtan keskindir. deme ihtimali yüksektir.
haksızlık, hakkını arayamadığın içindir.
en büyük haksızlık pizza dağılımı konusundadır.
aç michalengelo diğer yetimlerin hakkını yiyor yazık değil mi?
çocukken çok düşündüğüm, "hayır ama bu kadar da olmaz!" diye kendimi * savunduğum adaletsizliktir.

şimdi biz küçükken abimler filan deli gibi bunu izlerdik. hatta bi ara sabahları veriyor diye abimle erkenden yatıp bu çizgi filmi izleme heyecanıyla uykuya dalardık. büyük kuzen rafael'di. leonardo abimdi. benden 7 ay büyük kuzenime "michelangelo sen ol" dediler ama o michelangelo'yu çok salak bulduğu için "banneee ya o ben olmam o slywitch olsun" dedi. bende ümit besen filmlerindeki banu alkan tribine girerek donatello oldum. iyi bok yemişim gibi mutluydum. halbuki, çizgi filmin en renksiz, en boktan savunma aletine sahip eziği olmuştum. neyse şimdi o anları tekrar hatırlamak canımı yakıyor..küçük kuzen de isyan bayrağını çekti sonra. "ben ne olcam yaa hüüüü" diye dolanıyordu ve aç kedi yavruları gibi umarsızca bizden bir cevap bekliyordu. en zeki olan büyük kuzen olayı iyi toparladı. "sen faresin" dedi. küçük kuzen artçı sarsıntılar yaratarak ağlamaya başladı o an. büyük kuzen "niye ağlıosun olm! en güçlü sensin işte. bizim akıl hocamızsın. bizi yöneten kişisin işte daha ne istiosun seni en önemli kişi yaptık nan" dedi. küçük kuzen'in gözleri ışıldadı o an. afiyetle yedi numarayı velet.

mutlu mesut şekilde, "tiğneyç mutant ninca törtıls tiğneyç mutant ninca törtıls tiğneyç mutant ninca törtıls irus ine alfşel törtı pavır!"ı da söyleyerek heyecanla izliyorduk. baktım ki bu donatello bi bok yiyemiyor salak. çizgi dizideki en dandik alete sahip eleman. sonra tabii bokluk çıkardım. mutantlar olarak toplandık. "ben mikelenjelo olcam banne" diye mızık yaptım. rafael "değişmek istrse sen ol tamam anlaşın aranızda" dedi. mikelenjelo kuzenime nasıl yalvardığımı bir ben bilirim bir de allah bilir nah şuraya yazıyorum. dinlemedi hain. "banneee ben sana zamanında sen ol demiştiiiğm şimdi seviyorum ben mikelenelo'yuuu" diyerek bir de üstüne nanik yapmaz mı?

saç saça, baş başa çılgın bir kavgaya tutuştuk. ama en dandik alet bende olduğu için bi bok yiyemedim tabii ki de.. hala aklıma geldikçe hüzünlenirim iki damla gözyaşı süzülür yüreğimin pınarlarından...
bundan daha feci ayrımcı olan şireydırdır. * raksdediyi kayırırdı pezevenk bibap yanında.
(bkz: benim kaplumbağalarım işini bilir)
mutantların ilk olarak donatello'ya çullanmasını gerektiren olaydır. ancak onların beyni olmadığı için öyle doğaçlama girerler ortama.
ortada gerçekten bir adaletsizlik vardır. bence hepsinin eline bir keleş verelim tarasınlar o matkap arabalı pezemenki.
tüm ninjalarda kullanılan silahlar ninja geleneğine bağlı olarak verilmiştir. neden ikisinde de kılıç yok derseniz farklılık olsun. hepsinde aynı olsa daha mı iyi? bu yazının üzerine splinter usta:

+ ne vereydik ok falan mı?

der valla.
en fecisi splinter usta'nın leonardo'yu lider addedmesidir. ayıp ulan, takımın beyni donatello bir kere. sen onca uğraş didin; yok kaplumba telsizi, vay kaplumbaa kaykayı yok kaplumbaa aracı falan. ondan sonra iki kılıç hareketi yapan zibidi gelsin lider olsun.

her izleyişimde bir sonraki seride giderilir diye umuyorum ama yok anasını satayım. fare 2099 yılında da olsa 2199 yılında da olsa fare anasını satayım. ne bekliyorsun zaten.
doğru bir tespittir. bir zamanlar benim de kafaya taktığım durum.
o bu değil de rakiplerinde technodrome gibi hayvani alet edevatlar var bir de, ona ne demeli?
jerry'nin her daim tom'u yenmesi de bir diğer haksızlık örneği olabilir.
Bir bölümünde de doğa kanunlarına uygun bir biçimde tom jerry'i aklasaydı ne olurdu yani.
adaletsizlikten ziyade denge prensibidir.
4 ününde farklı silahlarda uzman olması şu sonuca bağlar , 4 ünün birden giriştiği biri kolay kolay kendine gelemez efendim. kılıç keser , şişler deler , mınçıka hızlı ve seri vuruşlarla sersemletir , ve sopa da büyük finali yapar en sağlam vuruşla.

ayrıca unutulmamalıdır ki bir sopa , sağlam bir vuruşta katana dediğimiz hadiseyi kırar , diğer taraftan katana dediğimiz hadise , tahta kesmek için üretilmemiştir , sopayı kesemeyebilir.
nickelodeon un yaptığı animasyonda sopasından bıçakta çıkmaktadır artık.
he ninja kaplumbağaları yönetenenin bir sıçan olması normal, aynı kaplumbağaların acıktıklarında durmadan pizza yemeleri normal de silah dağılımı mı haksızlık?

lan yürüyün gidin yatın.
yılların haksızlığına çare bulmak için yapılmış tespittir.

doğrudur. ancak net çizgilerle belirtilmese de kaplumbağalar arasında hiyerarşik bir düzen vardır, silah dağılımı da buna göre yapılmaktadır.

(bkz: şirinlerin komünist olduğu gerçeği)
-leonardo ninjatö kullanır. ekibin lideri olduğu için pek çalışmaz boş kalınca silahıyla elma soyar.