bugün

teenage mutant ninja turtles'ın gıcık oldukları bi beyin vardı, unuttum adını. onun şeyiydi bu. yerin altında bi yerlerdeydi. bi türlü gereken enerjiyi bulup da hareket ettiremezlerdi mal herifler. bi keresinde hakeret etmişti ama ondan da yer yarılıp dibine girmişlerdi.
bi de x boyutuna kapı açılırdı burdan. o beyin de x boyutundan gelmişti zaten. askerleri filan vardı orda. o kapıdan taş askerleri gelirdi dünyaya. nato kafa nato mermer oldukları için ama, ortalığı güzelce karıştırırlardı. sonra iki tane salak vardı. bi de o beyinin bi arkadaşı vardı. kaplumbağaların öğretmeni olan sıçanın eski öğrencisiydi. o da kavga ederdi kaplumbağalarla. yenilirlerdi. salaklardı çünkü. sonra da cehennem olur giderlerdi. kaplumbağalar döverdi bunları. sevinirdim ben de. ablamla oturur izlerdim. ben ilk okul 3'teydim. o da orta okuldaydı. büyüdü ama o sonra. doktora yapıyo şimdi. ben hala ilk okul 3'teyim. ondan böyle cümleler kuruyorum.
Yapı itibarı ile death star'ı andıran, ninya kaplumbaların her seferinde gidip gidip içindekileri dövdükleri, tepesinde göz benzeri bir alet bulunan, içinde sürekli tekno çalan* beyaz renkli alet.
shredder ve adamlarının yeryüzü ile ulaşımı, yeri, petrol arama makineleri gibi delen bir aletle gerçekleştirdikleri ninja kamplumbağaları öldürme ve dünyayı ele geçirme planlarının yapıldığı yer.
kökeni orta dünyadır. morgoth'un sadık dostlarından, hizmetkarlarından bir maia da sonradan döneklik edip ninja kaplumbağalara karşı durur, kötü tarafı seçer. bunu neden mi anlatıyorum? teknodrom'un tepesindeki göz, hatırlarsınız, sauron'un akrabasıdır çünkü.
küçükken nedense bu araca çok hayrandım. yer altında,suda hatta bir bölümünde dünyanın merkezinde magmaların içinde bile dolaşabilmesi çok hayran bırakıyordu beni. arkadaşlarla ninja kaplumbağacılık oynarken odadaki tekerlekli katalitik soba teknodrom olurdu (sadece tekerlekli olmasından )
(bkz: tekrar görüşeceğiz kaplumbağalar)
ninja turtles'ın düşmanlarının elinde patlayıp bir ara göçtüğü yeraltından bir türlü çıkamayan muazzam makine kompleksi ve savaş aracı.
güncel Önemli Başlıklar