bugün

nike parliament,
adidas marlboro'dur.
nike dünya kupası reklamında oynattığı bütün takımları ve futbolcuları harcamıştır. adidas 5 saniyelik ispanya reklamında kupayı aldırmıştır.
adidas bir adım önde görünsede unutulan bir şey var. converse 'in nike'ın alt ürünü olması. eğer buda hesaba katılırsa nike açık ara liderdir. ayrıca (bkz: air jordan)
adidas daha sağlam ve kullanışlıdır, nike ise afrikada 8$ a mÂl edilen basit bir pabuçtur.
dünya kupası reklamlarına bakarsak eğer; nike bir dünya takım, futbolcu, dakika kullanarak reklam yaptı. o takımlar en çok çeyrek finali gördü. kullandığı oyuncular beklenen performansı göstermedi. resmen silindiler sahadan. hatta ronaldinho kupaya bile katılmadı. ancak adidas 5 saniyelik saçma sapan bir ispanya reklamı yaptı ve kupayı ispanya kazandı.
sponsorluk konusuna yaklaşımlarından ötürü şahsi tercihim her zaman adidas olmuştur...vaktiyle bizim lise takımının basketbol formalarını dahi önünde dev adidas reklamlı haliyle bedavaya yapmış bir firmadır, o formalarla büyük sükse yapmamızı sağlamıştır.. bununla birlikte street ball turnuvalarına da sponsor olup tüm katılımcılara adidas basketbol formaları giydirmişlerdir, turnuvada dağıtılan indirim çekleriyle 2004 yılında adana da basketbol oynayan tüm gençlerin t-mac 2 yle gezmesini sağlamışlardır.
nike daha estetiktir,dizaynı güzeldir.
adidas çok dayanaklıdır senelerin yağmuruna,sıcağına dayanır.
adidas'ın her alanda kalite farkını koyacağı versus.
nike daha iyidir. yani en azından ayakkabıları.
tabikide adidas neden mi ?
impossible is nothing.
mekap 2sinide siker ayakkabıda.*
mercedes vs. maserati karşılaştırmasına tekabül eder.
burda adidas maserati oluyor efenim.
yani baya bi önde.
adidas'tır efenim. bu böyle.
adidas koyar çocuğu.
Nike'ın Kobe'si, Lebron'u, Wade'i vardır. Adidas'ın sadece Howard'ı, Duncan'ı. Garnett'i de kaybetti adidas. Ama şöyle bir gerçek var ki bütün nba ürünleri adidas'tır.

ben bir adidas kullanıcısıyım. daha estetik olduğu kanaatindeyim.
ürün kalitesi olarak adidas her zaman öndedir. Nike tan bişey alıpta iade etmeye kalksanız yanarsınız sürekli bi bahane bulurlar.
dayanıklılık ve kalite açısından Nike , tasarım olarak adidas.
ikisi de aynı fabrikadan çıkarlar. sadece etiketi farklıdır. kalite açısından bakarsak ikisi de adidir. etikete verilen paradır.
adidas'ın nike'nin eline vereceği karşılaşmadır.
giyim bakımdan her zaman ilk tercihim adidasdır.sadedir kullanıştır her ürünüyle nike dan 1 adım öndedir.

nike euroleague ise
adidas nba dir.
nike piç çocuktur adidas efendi çocuktur.
rahatlık bakımından nike adidasın çoğu modellerinden öndedir.
boykottan degil fakirlikten almadıgım iki markadır.
ikiside fakir ayakkabısıdır,aylık geliri 10.000 ve üzeri olan hiç bir elit insan adidas ve nike almaz,ki sümüğü mü bile atmam ben bu iki markaya.
nike güzeldir, adidas sağlamdır.