bugün

akp yerel yonetimlerden sorumlu genel baskan yardimcisi. 22 temmuz secimlerinde akp'den cevre ve orman bakani osman pepe nin ustunde kocaeli 1.sira milletvekili adayi olmustur. ilerdeki donem herhangi bir bakanliga oturabilir. aslen izmit derincelidir.
ak parti grup başkanvekili, gelecek vaad eden politikacı.
yeni sanayi ve ticaret bakanı.
belde teşkilatlarından bakanlığa çıkışın öyküsüdür kendisi. ilgi ile yakından takipçisiyim.
benim peder ile haci arkadasi, kizi saliha ergün ilkokul arkadasimdir. ailecek severiz.
bizim amcaoğlu. severim keratayı...
14 Eylül 1962'de izmit'te doğdu.
ilk, orta ve lise eğitimini izmit'te tamamladı.
1984 yılında marmara Üniversitesi iktisadi ve idari Bilimler Fakültesi'nden mezun oldu.
1994 Mahalli idareler seçimlerinde Kocaeli Derince Belediye Başkanlığı'na seçildi.
Serbest ticaret, muhasebe, müşavirlik ve danışmanlık yaptı.
26 eylül 2001'de AKP kocaeli il başkanlığı görevine getirildi.
2002 seçimlerinde akp'den Kocaeli milletvekili seçildi.
akp tbmm Grup Yönetim Kurulu üyeliği yaptı.
2003'te akp 1. Olağan Büyük Kongresi'nde MKYK üyesi oldu.
12 Nisan 2005'te AKP yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcılığı'na getirildi.
11 kasım 2006'da AKP 2. Olağan Büyük Kongresi'nde tekrar MKYK üyeliğine seçildi.
2007'de ikinci kez AKP'den Kocaeli Milletvekili seçildi.
8 Ağustos 2007 tarihinde AKP Grup Başkanvekilliği'ne seçildi.
Güner Ergün ile evli. Saliha, Büşra, fatma Zehra, ve Hanife isimli 4 kız çocuk babası.

16 Mayıs 2009 yılında ilk kez gittiği Kocaeli'nde 150 kişilik bir karşılama grubuyla karşılaşınca bundan duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. Galatasaray sempatizanı ama Erdoğan kadar fanatik bir taraftar değil.
'imamın ordusu' kitabını indirdiğini söylemiş.
http://www.ntvmsnbc.com/id/25198878/
bildiğin piskopat bir adam. adamın ikna edemeyeceği adam yok lan. bir de hafif tondan konuşması yok mu adamı yiyip bitiriyor. akp'de böyle 10 tane adam olsa %70 alır lan akp.
an itibariyle teketek'te fatih altaylı ve murat bardakçı'nın bütün sorularını paketleyip geri iade ediyor. bu sefer sıçtı diyorum, öyle üsturuplu cevaplar veriyor ki, "adam doğru söylüyor lan" diyorsun. kılıçdaroğlu deyip duruyorlar, açın habertürk'ü de bir izleyin. bu adamın bu kadar kaliteli biri olduğunu yeni farkettim yahu. altaylı ile bardakçı akp'ye oy verirse hiç şaşırmam.
akp'de aklı başında konuşan ender insanlardan biri. hiç öyle gerici bi imajı falan da yok ayrıca. yalnız yök başkanı ile ilgili intihal iddialarına yanıt veremedi. ispatlanmadı dedi geçti. ayrıca hamile protestocunun çocuğunu kaybetmesi ile ilgili de konu geçiştirildi. üniversite mağduru 5bin kişinin karşısına rte'nin 10bin kişi çıkartırız lafını da "yanlış anlaşıldı, çarpıtıldı" diyerek kıvırdı. yine gözaltına alınanların hepsinin yasadışı örgütlerle bağı olduğunu iddia etti (?). yani o kadar da abartmayalım lütfen. ama kesinlikle bağnaz biri gibi konuşmadığını, görünümüyle olsun konuşmasıyla olsun eğitimli, görgülü, ne dediğini bilen biridir. tutup da burada akp zihniyetini sevmiyorum diye bu adamı da yeremem. ama yine söylüyorum, bazı konularda üstüne gidilmiyo. bazı soruları da geçiştirmesine izin veriliyor.
(#12150967)
bilim, sanayi ve teknoloji bakanlığının başına getirilmiş kişidir.
öğrencilere dağıtlacak tablet bilgisayarları alacak firmalara ihale koşulu olarak pc'leri türkiye'de üretme olacağını söylemiş bakan. kulağa güzel geliyor.
http://www.personelmeb.ne...ayar-verilecek-h1856.html
neden hep kirli sakallı dolaştığını anlayamadığım kişi.
kirli sakalın kendisine yakışmadığını ve kötü bir görüntü verdiğini birisi acil söylemeli kendisine.
yerli otomobilin fiyatının 20 bin-25 bin tl olarak öngörüldüğünü söylemiş bilim, sanayi ve teknoloji bakanı.
"çok büyük bir sürpriz olmadığı takdirde türkiye yıl sonunda yüzde 7 oranını aşarak yüksek bir büyüme gerçekleştirecek" diye açıklamada bulunmuş bilim, sanayi ve teknoloji bakanı.
büyüme ve ekonomi konusunda ''bu yıl sonunda hem yüzde 7’nin üzerinde büyüme hedefimize ulaşmış olacağız hem de cari açığı azaltmış olacağız” açıklamasında bulunmuş bilim, sanayi ve teknoloji bakanı.
türkiye'nin son 9 yılda adeta kendini yeniden keşfettiğini söylemiş bilim, sanayi ve teknoloji bakanı.
bu adamla fotoğrafım var benim.
sünnetimde bizim belediyenin başkanıydı. tebrik falan etmişti. pipicağızımın başına gelenlere rağmen yüzümü güldürmüştü o gün. sünnet çocuğusun işte isterse cumhurbaşkanı gelsin. ne farkeder.
terörün türkiye ile irak arasındaki ticaretin karşılıklı yatırımların artmasının da önündeki en büyük engel olduğunu belirterek ''iraklı kardeşlerimizin askeri operasyonlara maruz kalan bir sınır yerine gümrük kapılarının açıldığı ilişkilerin güçlendiği yatırımların önünün açıldığı bir sınır bölgesini tercih ettiklerinden eminiz'' demiş ticaret bsakanı.
2023 yılına kadar gayri safi milli hasılanın (gsmh) yüzde 3'ünü araştırma geliştirme çalışmalarına ayırmak istediklerini söylemiş bakan.
2023 de türkiye'nin milli geliri 2 trilyon dolar olacağını söylemiş bilim, sanayi ve teknoloji bakanı.
hafif ticari araç ve 1600 cc'nin altındaki araçlarla ilgili yeni bir ötv artışının şu anda gündemlerinde olmadığını söylemiş bilim, sanayi ve teknoloji bakanı.
işini kurmak isteyen öğrencilere 100.000 lira hibe vereceklerini açıklayan bakan.
türkiye'nin bütün vergi gelirlerinin bütçe içerisinde kayıtlı olduğunu söyleyerek "van'da deprem oldu, nasıl olayı ekonomik ve politik yönden istismar ederiz diye düşünenlerin bunu fırsat olarak görmeye çalışması yanlış olur" demiş bakan.