bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  elleri kollari olmadan da, dilenmeden, calmadan yasama tutunabilmeyi basarmis bir adam. ama yilmamakla/umutlu olmakla/olumlu dusunmekle ilgili oyle buyuk dersler veriyor ki, kollu bacakli, super saglikli olmaktan utandiriyor kendisini izleyenleri. duygu somurusu yaptigini soyleyemem. amaci kendine acindirmak degil. tersine, kendisine guldurup; "ben bu halimle neler yapiyorum, bir de aynaya bakin siz neler yapiyorsunuz" der gibi bir hali var.
  bunun gibi bircok hikaye var cevremizde. bir gun goruyoruz; uzuluyoruz. ders aliyoruz kendimize. ertesi gun unutuyoruz. ta ki yeni bir tanesi yeni bir ders verene dek bize.
  http://www.youtube.com/watch?v=MslbhDZoniY+
  4 ... smyrnote
 2. 1.
  yaşama isteğini sömüren insan. söyledikleriyle daha çok tutunmak gerekse de, görünce; "ulan ben niye varım?" diyor insan. ya da böyle insanlar varken, biz neye varız, niye?
  1 -1 ... der meister
 3. 2.
  onlarca çelişkiler, dertler, kederler, ikilemler arasında koştururken kendimizi güçsüz, zayıf hissettiğimiz her an aklımıza gelmesi gereken bir abimiz. ağlak insanlardan nefret etmemiz için bir neden dahadır kendisi. bundan sonra bana ağlayana girişirim diyesi geliyor insanın.
  1 ... grafikerimtrak
 4. 3.
  kanımı donduran adam.
  durup napıyorum ben dememi sağlayan adam.
  büyük adam.
  ... tutsikimiyancek
 5. 4.
  ibretlik bir hayat filminin başrolü... bir şeyleri başarabilmenin istemekle alakalı olduğunu insanlara kanıtlamış bir sanatkar. evet sanatkar çünkü; yaşamanın bir sanat olduğunun farkında... elleri ve ayakları olmayan herhangi bir insanın bu kadar umut dolu olduğunu, hayata ve insanlara bu derece sarıldığını gördüğümde utandım açıkçası var olan kollarımla bu denli sarılamamış olmaktan... kollarımın arasından kayıp düşen her insanın ağırlığını şimdi çok daha net hissediyorum vicdanımın hassas kantarında. teşekkürler nick. sanırım hala geç kalmış sayılmayız elleri ve ayakları olan mahlukatlar olarak...
  1 ... poisonx
 6. 5.
  tetra-amelia yüzünden kol ve bacaklarından olan, 8 yaşında intihar etmeyi denemiş, seminerlerinde kendini yere atıp, daha sonra başını yere koyup ayağa kalkan, sörf yapan, bir anda havuza atlayıp milleti deli eden süper tatlı bir adam.

  -ben 100 kere tekrar ayağa kalkmayı denesem ve 100′ünde de başarısızlığa uğrasam, tekrar ayağa kalkabilme konusunda tüm umutlarımı yitirmeye hakkım veya şansım var mı? yani artık sizce 101. seferi hiç denemeyi dahi düşünmemeli miyim? maalesef benim öyle bir şansım yok; yaşamımı devam ettirebilmek için ne yapıp edip tekrar ayağa dikilmek zorundayım ! ne yapıp edip kendime ayağa kalkmak için bir destek noktası hayal etmek bunu yapmak zorundayım… işte şimdi yapacağım gibi" der ve kalkar.

  mevlana reis'in de dediği gibi, "çekemiyorsan, kendini zayıflatmışsındır"
  1 ... suriel
 7. 6.
  nick vujicic
  ... jimmy tudeski
 8. 7.
  yaşamın vücudu, vücudundaki her delikten, yaşamak için sebep akan insan.
  2 ... mammatokumulus
 9. 8.
  doğuştan kolları ve ayakları olmayan ancak bu eksikliklere takılı kalmadan kendini geliştirmiş, futbol oynayabilen, yüzebilen, sörf yapabilen, golf oynayabilen, kaykay yapabilen bir varlık.

  hani bazen çok bıkmış hisseder ya insan, umutsuz.. işte o zamanlarda bir doz alınmalı bu güzel adamdan;
  https://video.uludagsozluk.com/v/nick-vujicic-56491/  --spoiler--

  when you can't get a miracle, you can still be a miracle for someone else.

  --spoiler--
  1 ... authentic
 10. 9.
  türkçeye de çevrilmiş limitsiz yaşam adlı kitabında hayatını zorlukları ve güzel yanlarıyla anlatmıştır.
  1 ... talkative