1. 1.
  http://www.nic.tr adresinden ulaşılan .tr uzantılı domainlerin satıldığı site.
  1 ... muru4xi
 2. 2.
  Odtü ye bağlı olan tr uzantılı her türlü domainin register edildiği nameserver.
  1 ... eurasia
 3. 3.
  an itibarıyla ulaşılamamaktadır. sanırım bu yüzden de birçok com.tr uzantılı alan adına erişimlerde sorun yaşanmaktadır.
  ... dasti
 4. 4.
  sürekli garip garip belgeler isteyen, kendi içinde garip kuralları olan, insana domain değil de nükleer denizaltı alıyormuş hissi uyandıran site.
  13 -2 ... zall
 5. 5.
  tüm belgelerini eksiksiz göndermeme rağmen alan adımı tescil etmeme onay vermeyen, gerekli gereksiz evrak işleriyle insanın .tr alan adlarından soğutan kurum. ne mutlu ki bizlere sonunda yetki odtüden alınıp, tibe verilecek olmasıyla trabis kurulmuştur.
  ... holigan
 6. 6.
  geçtiğimiz günlerde bir hacker grubu tarafından hack edilen tr alan adı otoritesi. google, hotmail, microsoft gibi pek çok alan adının türkçe uzantısı hack edilip, yurtdışında bir sunucuya yönlendirilerek mesaj bırakılmıştı.
  ... levy root
 7. 7.
  fazlaca kıllatan zamazingo. evraklar tam olmasına rağmen bekliyoruz efenim.
  ... nutellali balik ekmek
 8. 8.
  Götlük şurada, isteseler benim alan adımın dns adresleri şuan değiştirebilirler. Ama yapmıyorlar.

  Saat 9,11,13,15,ve 17 de yapılıyor tüm otomatik işlemler. 17 den sonra bir işlem yaparsanız sonraki gün sabah 9 u beklemek zorundasınız işleminizin gerçekleşmesi için. Resmi tatillerde de o gün hafta içi ise yine yapılmıyor. Ha bu arada haftasonları da işleminiz yapılmıyor.
  Mesai saati kavramı var yani? Burası tüm .tr uzantıları kontrol eden site. ODTÜ ye bağlı. Ama böyle saçma bir sistemi var ve benim sabah 9 a kadar elim kolum bağlı. Açar film izlerim herhalde.
  Sanki orada personel var dns adreslerini tek tek eliyle değiştiriyor? Yoo, bilgisayar var o yapıyor.

  Sonra da Türkiye neden gelişmiyor. işte bu yüzden.
  1 ... n dakota
 9. 9.
  Ciddi ciddi "dava mı açsam acaba" diye düşündüğüm hizmet. Sonuçta ücret karşılığında yapıyorlar bu işi. Sabah 9 da dns ler değişecek. Onu bekliyorum, yapılır mı ulan bu?
  ... n dakota
 10. 10.
  Odtü'nün neden ilk 100 üniversite arasina girmediğinin en büyük kanıtı olabilir. Bu vasifsiz insanlar zamaninda, dns hack yiyerek ünlü firmalarin alan adlarinin hacklenmesine sebep olmuşlardi. Hizmetleri de beş para etmez sakin burdan domain felan almayin paraniza yazik.
  ... anankim skywalker