bugün

Şu son sakatlık kötü oldu. Tam şöyle takıma ısınıyordu ki sezonu kapatmış diyorlar. Dünya kupasını kaçırmıyordur inşaallah.
bireysel yeteneği çok iyi ancak takım oyununda biraz eksik, nitekim barcelona gibi bir takımda bu denli bir bireysel oyuncuya ihtiyaç olmadığını düşünüyorum.
istanbul ili, fatih ilçesinde bulunan yerel bir süpermarket.
ispanya'da yaşayan, milyonlarca kişi tarafından sevilen ve benim favori brezilyalı futbolculardan biridir.
çok çelimsiz ve cücük boyludur. bizim semtin bebelerine benziyor...
bırakın bir messi ve Ronaldo'yu bir David villa bile olamayan futbolcudur la liga'da. büyük umutlarla geldi ama fos bence. gerekli katkıyı yapamadı. robinho gibi kaybolup gidecektir. belki italya'da başarılı olabilir.
hollanda - portekiz ligi oyuncusu...

mücadele gerektiren liglerde iş yapmaz. sezon başında da söyledik dediğimiz çıktı...
alexis sanchez dallamasından her türlü iyidir. bana kalırsa seneye daha iyi olur.
Bu tarz futbolcular 26 yaşından sonra fiziksel ve mental açıdan tam kıvama geliyorlar bence biraz zamana ihtiyacı var messiyi tahtından edebilir...
kesinlikle iq'sü düşük bir topçu. atletico madrid'in şampiyon olmasında çok faydası oldu sağolsun.
geleceğin robinho' su olan futbolcu.
pele'nin şişirdiği balondur. kesinlikle aldığı parayı hak etmiyor.
çerez markası gibi bir isim.
yanlışlıkla aşık olduğum 92li futbolcu.

http://www.youtube.com/watch?v=7-7knsP2n5w

yolda görsem apaçi derim ama o hareketler nasıl sempatik, o gülüş nasıl güzel.

not: 2:24'te özellikle. * *
ronaldo luis nazario da lima'nın yanında esamisi bile okunmayacak orta seviyedeki futbolcu.
Bir türlü bekleneni veremeyen genç yetenek.
at gibidir kendileri.
twitterdan beni takip ederken geçen gün takibi bırakmış ünlü topçu. sanırım ahımı almış, adam sakat.
biraz tribünlere oynadığını düşünsem de 1-2 ay önce yaptığını tekrar yaparak güvenlik tarafından antrenmandan dışarıya çıkartılan küçük taraftarı alıp arkadaşlarıyla fotoğraf çektirmiş olan yıldız.

umarım dünya kupasında seyir zevki yüksek futbol oynar da turnuvanın hakkını verirler...
12 haziran 2014 brezilya hırvatistan maçında skoru 1-1'e getiren golü atmıştır.
haketmediği değeri alan brezilya topçusudur.
yetenekli topçu ama iyi futbolcu değil...

sevmiyorum ben bu tip çinegene ruhlu artiz topçuları.
Güzelim brezilya hatunlarının destekledigi topçulardan biridir.

Kodumun çingenesi.
Irkçılığa maruz kaldığı dönemlerden beri bastırılmış ezikliğini kendini beyazmış gibi göstererek örtmeye çalışan futbolcu. Zenci gibi kıvırcık olan saçlarını düzleştirmesi, saç ve sakalını sarıya boyaması, sarışın bir kadından çocuk yapması brezilya medyasında içinde etnik siyah olmaktan çok büyük bir utanç duyduğu şeklinde yorumlanıyor. işin daha etik açıdan rahatsız edici yanı ise Brezilya'da küçük siyah çocukların Neymar'ı doğal sanıp onun gibi düz saçlı olmak istemesi, beyaz görünmek istemesi sonucu bir özgüven bunalımına girmesiymiş.
Barcelona da 5 le oynuyorsa Brezilya da 10 la oynuyor. Biraz serbestlik lazım. Ama bi takımda da hem Messi ye hem neymar a sen kafana göre takıl dersen atletico , geçen seneki gibi oynayan bayern misali tank gibi takımlara karşı şansın olmaz. O yüzden bence Messi olduğu sürece Barcelona da Brezilya daki gibi istatistiklere asla ulaşamaz.