bugün

melanie c şarkısı.Buyulu şarkı bu.

come on. ooh, yeah.
never be the same again.

i call you up whenever things go wrong.
you're always there. you are my shoulder to cry on.
i can't believe it took me quite so long.
to take the forbidden step.
is this something that i might regret?

(come on, come on)
nothing ventured nothing gained.
(you are the one)
a lonely heart that can't be tamed.
(come on, come on)
i'm hoping that you feel the same.
this is something that i can't forget.

i thought that we would just be friends.
things will never be the same again.
it's just the beginning it's not the end.
it's not a secret anymore.
now we've opened up the door.
starting tonight and from now on.
we'll never, never be the same again.
never be the same again.

now i know that we were close before.
i'm glad i realised i need you so much more.
and i don't care what everyone will say.
it's about you and me.
and we'll never be the same again.

i thought that we would just be friends (oh yeah).
things will never be the same again. (never be the same again)
it's just the beginning it's not the end. (we've only just begun)
now we've opened up the door. (opened up the door)
never be the same again.

nite and day.
black beach sand to red clay.
the us to uk, nyc to la.
from sidewalks to highways.
see it'll never be the same again.
what i'm sayin'
my mind frame never changed 'til you came rearranged.

but sometimes it seems completely forbidden.
to discover those feelings that we kept so well hidden.
where there's no competition.
and you render my condition.
though improbable it's not impossible.
for a love that could be unstoppable.

but wait.
a fine line's between fate and destiny.
do you believe in the things that were just meant to be?
when you tell me the stories of your quest for me.
picturesque is the picture you paint effortlessly.

and as our energies mix and begin to multiply.
everyday situations, they start to simplify.
so things will never be the same between you and i.
we intertwined our life forces and now we're unified.

i thought that we would just be friends.
it's just the beginning it's not the end.
now we've opened up the door.

(come on, come on)
(you are the one)
never be the same again.
we'll never be the same again.
we'll never be the same again.
never be the same again.
never be the same again.
never be the same again.
never be the same again.
(bkz: nevergonnabe)
"bir duygu ancak bu kadar güzel anlatılabilir" şarkısı.söyleyeni sevmesem de tarzını hiç beğenmesem de hislere tercüman olunca akan sular duruyormuş.
(bkz: hiçbir zaman eskisi gibi olmaz)
melanie c, spice girls üyelerinden sporcu kızı olarak bilinirdi. ilk solo albümünde oldukça başarılı bir performans gösterdiği bu şarkıda sesinin tınısı oldukça hoş, dinlenesi.
hiçbir şey eskisi olmayacak'ın gavurcası.Her dilde, hiçbirşey eskisi gibi olmuyor.
yabancı şarkı dinlediğimiz artiz yıllardı..arkadaşlarla hep birlikte kahvehanede toplanıp şarkıların sözünü kooperatif bir şekilde çözmeye çalışırdık. ancak bu şarkıyı hiç bir zaman anlamaya çalışmadım çünkü hep doğru anladığımı düşünmüştüm. Taaki o parlak 2007 senesi gelene kadar...Yıllarca yapılan bir hatadan dolayı sevgilisini asla affetmeyeceğini ve işlerin asla eskisi gibi olmayacağını söyleyen o kadın birden bire kankasına aşk-ı ilan ettiğini söylüyordu..bu ne perhiz bu ne lahana turşusuydu, üstelik lost da da işler yolunda gitmiyordu..
şarkının ilerleyen bölümlerinde rap yapan şahıs 7 yıl önce mevta olan tlc gülü lisa lopes'den başkası değildir.
ortaokul yıllarında sesinin çok ilginç gelmesi ve sözlerindeki anlaşılabilirlikle melanie c yi dinleme sebebi şarkı.hala dinlenen şarkı.
ricky martin kasetinin ardından mustafa sandal'ı takıp önce ellerimizi çırpıp sonra hoplayıp yürüyerek dans ettiğimiz gündüzler vardı. bazen onların yerini sevgili barış manço'nun mançoloji albümündeki 2 kasedi bazen daha eski, arada bir filmini kurşun kalemle sarmak gerektiren oya bora'nın kasedi alırdı. spice girls dinleyip, onlardan biri olup figürlerini birebir yapabilerek dans ederdik. o zamanlar videolarını ancak televizyonda denk gelince izliyorduk, tabi sürekli denk gelmek için sürekli VH1 karşısında geçen bir çocukluğum olmadı ama genelde kollardım televizyonu.
sonra zaman değişti, lisede eminem dinlenmeye başlandı. cleanin out my closet ile kendimizi ifade edebildik ancak. tabi bu arada mp3 ile tanıştık, cdçalar en büyük lüksümüzdü. zaman biraz daha değişti, her türlü alt türeviyle rock müzik artık bir vazgeçilmez oldu. grunge bir yaşam tarzı olarak benimsendi, sevilen grupların tüm şarkıları ezberlendi, konserlerde pena kapmak büyük olaydı yani. ve teknoloji de gelişmeye devam etti; mp3çalarlarımız, kulaklıklarımız sokakta yürürken bizi ayrı bir dünyaya taşıdı hep.
biraz daha büyüdük, üniversiteli olduk. daha büyük hayallerimiz, heyecanlarımız oldu. artık ipodlar falan var bir yandan. herneyse. artık daha geniş bir kulağa sahip olduk, jazz, blues, elektronik, trip-hop ve dahası. benim gibi insanlar, bazı şarkılarda çok şey buldu ve çok şey kaybetti. o şarkılarda çok eğlendi ve çok ağladı. ve çaktırmadan üniversite hayatının da son senesine geldiler, daha büyük düşünmeye çalışmaya başladılar, henüz düşünemiyorlar, çok karmaşık geliyor ama bunu da başaracaklar.
şimdi bu gece, yeni bir pazartesinin öncesi erken uyuma derdindeyken, oda arkadaşımın spice girls şarkıları dinlemeye başlamasının ardından "aa o kızlardan birinin bir şarkısı vardı, yoksa onlar değil miydi, neydi?" diye düşünüp düşünüp -teknoloji sağolsun- youtube'dan bulup, an itibariyle 27. defa dinlediğim şarkıdır bu. geçen bunca sene boyunca bir ara çok severek dinlediğimi hatırlıyorum, sonra bırakmışım dinlemeyi, "tarzım değil" demişimdir kesin.

zaman çok geçmiş, çok değiştirmiş ama ben bu şarkıda sevdiğim tınıyı yaşamışım, bunu farkettim işte.
kocaman şehirde metronun aynı vagonuna farklı istasyonlarda binip selamlaşamadığm insanla da paylaşmak isterdim bu duyguyu, ama şimdilik never be the same again diyorum kendi kendime bilmem kaçıncı defa.
çok bir güzel şarkı. eski güzel zamanları hatırlatıyor,şarkı ne kadarda o günlerin tekrarlanmayacağını söylesede...
spice girls ekibinin grup+solo çalışmalarından elde kalan dişe dokunur tek şarkı...

http://www.youtube.com/watch?v=J4b9UqC0qP0