bugün

merkezi izmirde olan ve mssql tabanlı muhasebe programı yaparak müsterilerini kazıklayan yazilim firmasi...
erp yazılımları üreten bir şirket.
http://www.netsis.com.tr/
müşteri desteği sıfır olan bir firma. netopenx.dll için bilgi almam gerekliydi, nerdeyse 2 sayfalık maile 5 gün sonra 2 kelimelik cevap attılar.
ticari entegre programlarda süper. ama muhasebe entegre programında bence çuvallayan bir yazılım.
saçma salak hatalar veren programdır. öğrenci halimle şu programın yüz milyon tane mantık hatasını buldum. abartmayayım hadi. fıstık gibi program da, eksikleri gözüme çarpmadı değil. irsaliyesini kestiğiniz malın fatura giriş/çıkışını yaparken, otomatik olarak ardışık sayı ataması hata. çünkü verilen/alınan siparişin kodu her zaman bir eksiği oluyor. manual olarak düzeltmeniz lazım, ki bu da büyük firmalarda mühendisin uğraşması gereken bir şey olmamalı. aklımda mı tutucam lan hangisiyle uğraşıyorduk biz deyi?! bunun yanında tarih aralıklarında da bir kaç problem var. sisteme girilen üretim veya sipariş, eğer bilgisayarın kullanıma başlandığı tarihten geriyse teslim detaylı raporlara ulaşamıyorsun. belki daha vardır sorunları, ama halledilemez şeyler değil. genel olarak güzel bir program ama ara yüzü çok berbat. özellikle raporlar kısmı... işlem yapası gelmiyor insanın. erp nin bir firmaya entegresi yıllar alabiliyor. adaptasyon sağlandığı zaman da gerçekten sağlıklı bir iş akışı ve denetim gerçekleşiyor. fakat sap bundan daha makul bir programdır diye ümit ediyorum. bakicez.
okuma yazma bilen her çocuğun bile rahatlıkla kullanabileceği erp programı. şahsen eski çalıştığım iş yerindeki gerizekalılar bile kullandıysa bundan şüphe duymam.