bugün

Çünkü 3 kuruşluk insanları kafaya takıp bu anlamsız dünyanın içindeki anlamsızlıkta kayboluyoruz.
Keyfimden uyumuyorum bir derdim yok.
beynimi susturamıyorum. samimi söylüyorum.

ışıkları kapatıp kafamı yastığa koyduğumda önce vicdan muhabesi başlıyor. tam bunları aştım derken gelecek kaygısı yer buluyor. hadi bununda üstesinden geliyorum inkar başlıyor. inkar kendini kısa süreli -sen doğru yoldasın oğlum- a bırakıyor. o geçiyor hatalar pişmanlıkları hatırlatıyor. pişmanlıklar vicdan azaplarına tekrar dönüş yapıyor. vicdan azapları acaba böyle mi olsaydı diye farklı bir gelecek kurgulatıyor. o işin içinden de çıkılmıyor. sakin ol diyorum. rahatla nefes al ve hiç bir şey düşünme şimdi. tak bir soru daha. yarın farklı mı olacak? kaç gündür geceleri bu haldesin? saate baksana dalyarak. sonra iyi olacak herşey muhabbeti. yarın her şey daha güzel olacak. hatta yarın başlıyoruz. saat 5. sabah. ama önce bir sigara içeyim.

kalkıyorum karanlıkta bir sigara içiyorum karanlıkta yatağın köşesinde. o an delirdin diyor duvalar bana. bu yaptığını anca bir deli yapar.

sonra farklı bir hikayeye kaptırıyorum kendimi. sigaramı öyle içiyorum. sigara bitince kendime geliyorum. merhaba gerçek hayat. bunu anca bir deli yapar diyorum.

lan vuracak kıracak bir şey de yok.. e ben ağlamam da.

yatıp yatakta sağa sola dönüp durmaya devam.

sabahın ilk ışıkları camdan sızıyor.

hadi diyorum bir kahvaltı edeyim öyle yatarım.

saat 10. saat. 12. saat 3. uyuyakalıyorum. belki iki saat. belki 3. uyanıyorum. saat 6.

bir hava alayım. kimseye tahammülüm yok. hepinizin yüzüne tiksinerek midem bulanarak geziyorum aranızda.

saat 21. bayılmak üzeriyim. kim bilir kaçıncı günün kaçıncı uykusuz saati. saat 22 uyuyakalıyorum. tam yirmidört saat geçiyor. hangi gün olduğunu bilmediğim bir geceye uyanıyorum. artık alıştım bakmıyorum.

bazen dışarıdan pazarın sesleri geliyor o gün anlıyorum ki ya pazartesi ya çarşamba. kumar oynuyorum. kazandığımda seviniyorum.

daha sonra tekrar.

uyuyabilmek büyük nimet vee ne yapsam ne etsem kafamı yastığa koyduğumda uyuyamıyorum.

bir keresinde hesaplamıştım. bir haftada maksimum 30 saat uykuda kalabiliyorum.

45 mg zestatı burundan çekiyorum.
Uyuyoruz da ne oluyor? Bırak da anın tadını çıkaralım.
Bu saatte uyanık olanın ya kafası güzeldir ya da kafasındaki.
Çalışıyoruz kardeşim ekmek parası naparsın.
Günlerdir gece uykusuna hasret olduğumdan bu gece dört saatlik uyku kesti uyandım yani günaydın.
Sabahın beşi, sözlükte bulunan 80 kişi neden uyumadı ?

Hadi benim durum belli, sizi üzerek uyutmayan şey ne ?
dedem sabaha karşı, 04:10 sularında vefat ettiği için.
bekliyorum.
heyecandan..
Çünkü içim makul bir saatte uyuyabilecek kadar huzura kavuşmadı henüz.
saat daha çok erken dostum:P.
Dostum ben kendimle yaşıyorum, içerisi sıkıntılı, uyursan ölürsün.
bunu yastıkla, yorganla, nevresimle anlattık;

seni daha iyi yiyebilmek için.
kendime yapabilecek aktivite düşünmekteyim, yenilikler , yenilikler.
yalnız yaşıyorum ve evin içinde cinler dolaşıyor nasıl uyuyayım aq.
Çünkü 11 saattir yollardayım sivas'tan izmir'e geçiyorum kaldı 3 saatim..
Allah belamı verdi de ondan.
Uyandım.
Çoluk çocuğu uyandırmak için, ezan okundu.
Sözlükten çıkma vakti.
Yeter bu kadar uyku.
yola gideceğim. ne güzel yollarda olmak fiti fiti.

görsel

varsa bir güle güle alırız hafız.
Ilim...
Gece her zaman uyumak için değildir.